Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-6° C, vējš 1.58 m/s, ZR vēja virziens

airBaltic pārdošanas cena vēl būs jāpierāda

Pastāv bažas, vai airBaltic daļas tiešām pārdotas par maksimālo cenu. Par to savas bažas izteikusi gan Rīgas dome, kas ir viens no Latvijas krājbankas (LK) kreditoriem, gan aptaujātie advokāti.

Dome uzskata, ka Baltijas Aviācijas sistēmām (BAS) piederošie 47,2% airBaltic akciju, ko LK pilnvarnieki 30. novembra vakarā izlēma par 224 tūkst. Ls pārdot otram airBaltic akcionāram – valstij, pārdotas par neadekvāti zemu cenu, tādējādi apkrāpjot citus LK kreditorus un noguldītājus.

 

Pēc domes vērtējuma adekvāta akciju cena atbilstu vismaz 50 milj. Ls, kas ir pret šīm akcijām savulaik izsniegtā aizdevuma summa.

 

Savukārt LK pilnvarnieku grupas vadītājs Jānis Brazovskis skaidroja, ka akciju pārdošanas vērtība noteikta, ņemot vērā airBaltic zaudējumus vairāk nekā 35 milj. Ls apmērā un negatīvo paškapitālu vairāk nekā 20 milj. Ls apmērā.

 

BAS pagaidām vēl apdomā, kādus soļus spert savai tiesiskajai aizsardzībai. «Būtībā ir noticis tipisks darījums valstij ar valsti, jo arī LK pilnvarnieki pārstāv valsti, taču valsts nebūt nav vienīgais cietējs LK gadījumā, tāpēc ir loģiska Rīgas domes rīcība – lūgt LK maksātnespējas administratoram šo darījumu pārskatīt, lai tas būtu visu kreditoru interesēs,» sacīja advokāts Aldis Gobzems.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.