Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-5° C, vējš 1.54 m/s, Z-ZR vēja virziens

Gāzes cenām atkal gaidāms kāpums

No janvāra mājsaimniecības par gāzi maksās 9-14% vairāk, uzņēmumi par aptuveni 13% vairāk. Par to liecina a/s Latvijas gāze mājaslapā publicētā informācija.

Kā skaidroja Latvijas gāzes preses sekretārs Vinsents Makaris, gāzes cenas pieaug sakarā ar naftas produktu cenu kāpumu. Latvijā dabasgāzes cena tiek rēķināta atbilstoši iepriekšējo deviņu mēnešu mazuta un dīzeļdegvielas kotācijai, tādēļ gāzes tarifu izmaiņas seko ar laika nobīdi no naftas produktu tirgus tendencēm.

 

Nākamā gada sākumā gāzes cenas kāpums Latvijas patērētājiem ir straujāks, nekā a/s Latvijas gāze prognozēja vēl šā gada septembrī, kad runa bija par maksimāli 5-7% pieaugumu.

 

No janvāra tām mājsaimniecībām, kas dabasgāzi patērē tikai plītīs, tarifa kāpums ir par 14% jeb 8 santīmiem – 55 santīmu vietā par vienu kubikmetru būs jāmaksā 63, bet tiem, kas gāzi lieto apkurē, kāpums ir 9% – no 34 līdz 37 santīmiem par vienu gāzes kubikmetru.

 

Arī šā gada jūlijā dabasgāze mājsaimniecībām sadārdzinājās par 18%, jo tika atcelta samazinātā pievienotās vērtības nodokļa likme un piemērots akcīzes nodoklis.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.