Latvijas lielākie lauksaimnieku kooperatīvi – “Latraps”, “Piena ceļš” un “Trikāta KS”- sāk veidot budžetu aktīvai lobēšanas kampaņai par taisnīgiem Eiropas tiešmaksājumiem.
“Katrs lauksaimnieks var viegli izrēķināt, kāds būs viņa saimniecības ieguvums, ja Baltijas lauksaimnieki izcīnīs vienlīdzīgus tiešmaksājumus, proti, mūsu prasību Eiropai 90% no vidējās atbalsta likmes Eiropā. Tādēļ jau pagājušā gada nogalē mēs apspriedām iespēju investēt 0,5 latus no katra hektāra tieši cīņai par vienlīdzību Eiropā,” lēmumu uzsākt naudas līdzekļu vākšanu kampaņai skaidro graudu audzētāju kooperatīva “Latraps” valdes priekšsēdētājs Gunvaldis Sproģis.
LLKA aicina arī citu kooperatīvu biedrus un citus lauksaimniekus piedalīties, gan atbalstot cilvēkus, kas cīnās par lauksaimnieku interesēm, gan pašiem iesaistoties diskusijās un aktivitātēs, kas norisināsies visa 2012. gada garumā.
Zemkopības ministre Laimdota Straujuma ceturtdien tikšanās laikā ar Francijas vēstnieci Latvijā Šantālu Puarē atkārtoti uzsvēra Latvijas nostāju tiešmaksājumu jautājumā.
Straujuma norādīja, ka tiešie maksājumi visiem dalībvalstu lauksaimniekiem būs taisnīgi tikai tad, ja minimālais tiešo maksājumu līmenis būs ne mazāks par 80% no ES vidējā.