Otrdiena, 23. decembris
Viktorija, Balva
weather-icon
+-4° C, vējš 1.79 m/s, Z-ZA vēja virziens

LNT glābjas, pārdodoties zviedriem

Nacionālais komerckanāls LNT , kas pērn strādājis ar zaudējumiem vairāk nekā 800 tūkstošu latu vērtībā, drīzumā varētu nonākt sava sīvākā konkurenta komerckanāla TV3 īpašnieku rokās, liecina abu kompāniju pirmdien izplatītie paziņojumi.

Abas puses, kuru darījuma pilnīgai noslēgšanai vēl jāsaņem apstiprinājums no Konkurences padomes (KP), pauž, ka tas esot labākais iespējamais risinājums.

 

Tomēr neatbildēts paliek jautājums, kas īsti šī darījuma ietvaros pārdots, jo atbilstoši Lursoft datubāzei LNT akcijas pieder Andrejam Ēķim, kuraīpašumtiesības tā dēvētās digitālgeitas krimināllietas ietvaros joprojām ir arestētas.

 

Gaidāmās LNT un TV3 pārdošanas rezultātāvisdrīzāk televīzijas nonāks dominējošā stāvoklī, norāda Nacionālās elektronisko plašsaziņas līdzekļu padomes (NEPLP) priekšsēdētāja vietniece Dace Buceniece.

 

«Dominējošs stāvoklis nav aizliegts. Pēc likuma dominējošs stāvoklis skaitās tad, ja tirgus daļa konkrētajātirgū pārsniedz 35 procentus. Bet šo stāvokli nevar izmantotļaunprātīgi,» viņa norāda.

 

Sociālo un mediju pētījumu aģentūras TNS Latvia apkopotie dati liecina, ka abu uzņēmumu īpašumā esošie kanāli kopā dominējošu stāvokli veido jau šobrīd.

Komentāri

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.