Gulbenes ģimnāzijā kopš 1995.gada izveidojusies tradīcija dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma organizēt sapulci, kurā tiekas skolas pedagogi un audzēkņu vecāki, lai pārrunātu abpusēji interesējošus jautājumus.
Gulbenes ģimnāzijā kopš 1995.gada izveidojusies tradīcija dažas dienas pirms jaunā mācību gada sākuma organizēt sapulci, kurā tiekas skolas pedagogi un audzēkņu vecāki, lai pārrunātu abpusēji interesējošus jautājumus.
“Šajā mācību gadā visus aicinu uz kopīgu sadarbību. Ir jāveido dialogs starp skolu un vecākiem, lai neveidotos situācija, kur zaudētājs ir bērns,” uzrunājot vecākus, teica ģimnāzijas direktore Lidija Ķeķere.
Nodalot skolas un vecāku atbildības zonas, direktore mudināja vecākus būt atsaucīgiem un izpildīt skolas sūtītās anketas, tādējādi rosinot abpusēju domu apmaiņu.
L.Ķeķere skaidroja, ka līdzīgi kā iepriekšējos gados ģimnāzijā visās klasēs saglabāsies blokstundu sistēma, jo, aptaujājot vecākus, procentuāli lielākā daļa to atbalsta.
Darbs tiks izvērsts divos lielākajos projektos. Viens no tiem ir saistīts ar karjeras izglītību, bet otrs ar lietišķās etiķetes apguvi.
“Strādāsim pie tā, lai skolēni jau no septītās klases varētu saskaņot savas intereses ar valsts piedāvātajām izglītības iespējām. Viņiem būs iespējams izspēlēt dažādas situācijas, atbildēt uz vispusīgiem jautājumiem un izvēlēties vēl cita veida karjeras izglītības apguves formas. Uzskatām, ka šodienas sabiedrībā skolēniem līdz ar zināšanām jāapgūst arī lietišķā etiķete, tāpēc šinī jomā izstrādātas jaunas darba formas, kurās iekļauti uzdevumi, ko vajadzēs apgūt mājās,” stāsta direktore.
Galvenais skolas un vecāku saziņas avots būs ieskaišu grāmatiņas, jo agrākās dienasgrāmatas skolā nav paredzētas.
Jau iepriekšējā mācību gada beigās ģimnāzijas audzēkņi, kam vidējais zināšanu novērtējums bija mazāks par sešām ballēm, liecības saņēma direktores kabinetā kopā ar vecākiem, kur notika arī pārrunas.
“Šogad ģimnāzijā ir ievērojams audzēkņu skaits. Vajadzēja izveidot trīs desmitās klases. Pārpildītas ir astotās klases. Vienā no tām pat 28 skolēni, tāpēc slīmestus skolā neturēsim, jo rindā gaida daudz bērnu, kas vēlas mācīties,” saka L.Ķeķere. Viņa pateicās vecākiem par brīvprātīgajiem ikmēneša ziedojumiem skolai, par kuriem iegādātas jaunas grāmatas un citi mācību līdzekļi. Papildināts arī sporta inventārs, jo Izglītības un zinātnes ministrijas Sporta pārvalde ģimnāzijai šim mērķim piešķīrusi 500 latu.
“Ziedotā vecāku nauda atgriežas atpakaļ ģimenē – tās ir grāmatas, sporta inventārs un cits,” skaidro direktore.
Sapulces otrajā daļā vecāki tikās ar klašu audzinātājiem un pārrunāja viņus interesējošus jautājumus, kā arī pauda viedokli par vecāku tiesībām un pienākumiem.
Ģimnāzijā šovasar labiekārtots ķīmijas kabinets. Partija “Latvijas ceļš” skolai dāvāja 600 latus ar norādi tos izmantot ķīmijas kabineta pilnveidošanai un sakārtošanai. Šis dāvinājums izmantots mēģeņu, kolbu, statīvu, reaģentu, ķīmisko vielu un tabulu iegādei, kā arī ierīkoti skolēnu darba galdi ar izlietnēm.
“Līdz šim ķīmijas kabinets neatbilda prasībām, jo pieņemams bija tikai demonstrējumu galds, vilkmes skapis un nepieciešamais mācību darba organizēšanai, demonstrējumu rādīšanai un laboratorijas darbu veikšanai. 8. un 9. klasē ķīmija ir obligātais mācību priekšmets. Ja skolēns, uzsākot mācības 10. klasē, ir izvēlējies matemātikas un datorzinību programmu, tad ķīmija obligāti jāmācās visus trīs gadus, ja izvēlas sociālo zinību programmu, tad dabas zinības kursa ietvaros vienu gadu paredzēta arī ķīmija,” skaidro L.Ķeķere.