Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Anda Caunīša vadītā darba grupa pēta, kā iztikt bez trūkstošās naudas pašvaldības darbinieku atalgojumam

Iespējams, Gulbenes novada pašvaldības iestādēs notiks optimizācija. Šādu neoficiālu informāciju ir saņēmusi “Dzirkstele”. Novada domes priekšsēdētāja vietniece Guna Švika (“JKP Jaunā konservatīvā partija”) laikrakstam stāsta, ka ir izveidota darba grupa ar novada domes priekšsēdētāju Andi Caunīti priekšgalā. Šajā darba grupā ir iekļauti deputāti no katra politiskā spēka, kuru tie pārstāv, kā arī pašvaldības administrācijas darbinieki.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (24)

 1. Balvu novads īsina darba nedēļu, lai samazinātu atalgojumu par 20%, atlaidīs gandrīz 100 darbiniekus, apvienos vai slēgs nerentablās iestādes. Ko šitie gaida?

  32
  4
 2. Tas nav risinājums. Darba jau tāpēc mazāk nepaliks. Un palicēji ilgi nevilks. Sāks slimot un atkal būs problēmas. Kā saka, kantorī vēl,bet smago darbu u darītāji to nevar pavilkt. Mums jau ir problēmas. Cilvēkam jāguļas slimnīcā, bet vietā nevar dabūt. Bet,ja tur nav,tad apstājas viss ēdināšanas bloks.

  11
  8
 3. Tur jau ir tas stāsts, ka nevajadzīgu priekšnieķeļu un vietnieķeles visās nodaļās, jomās sēž pilni kabineti.Viņu amatu samazināšanu ne iedzīvotāji, ne tautsaimniecība pat nejutīs, bet šīs minētās cacas jau mazina tos padotos, rezultātā nav pat kas tualetes , vai lampiņu atremontē.Noslīks mēslos.

  57
  1
 4. Interesanti. Tad, kad vajadzēja domāt, kā sabalansēt budžetu, tika paaugstinātas pašiem aigas, pieņemti komisiju vadītājiem vietnieki, kuriem tāpat maksā par stundu darbu. Novadā skolas optimizētas( likvidētas), izglītības pārvaldē vairāk kā 10 darbinieki. Vadītājai vajag vietnieku. Tiešām, nopietni? Pašiem nav neērti? Pārstrādājusies nodaļas vadītāja, likvidējot skolas, samazinot bērnudārzos slodzes. Pakļautībā esošo iestāžu mazāk, bet kantoris aug un aug. Un visiem vajag algu pielikumus.

  90
 5. Skolu skaits samazinās, bet Izglītības pārvaldes darbinieku skaits palielinās…..atkal jauns vietnieks!!!!!! Kam vajadzīgs vietnieks, ja visās skolās optimizē štatus?

  64
 6. Kad Gulbene ieslēgs strūklaku ,kad kā var viss būt pēdējiem citās jau pilsētās bija uz Lieldienām šeit sūda viena strūklak nevar pieslēgt kauns par šo bedri😩?

  4
  9
 7. Nakamnedēļ mīnusus un sniegu sola. Kādu vēl strūklaku. Tad, kad viss tur sasals un būs jāremontē, atkal būs slikti.

  19
  2
 8. Super, pēta tie, kuri sev paaugstināja algas, bet tagad meklē zemākos amatus, kurus samazināšanāt.

  33
 9. Caunīts krāj penzijai, gan jau saprot tās pašvaldības bezjēdzīgumu, bet nu nauda katru mēnesi skaitās un nodokļi pensijai maksājas. Kāda viņam daļa par tiem pārējiem neveiksminiekiem, kuri dzīvo plašajā gulbenes novadā? Dzīve ir izdevusies, arī bērniem var riteni nopirkt…

  21
 10. lai tak vienreiz iztīra to radinieku klubiņu,goda vārds apriebies to uzpūtīgo priekšnieķeļu ir par daudz

  23
 11. Malači. Komentāriem 58, 48 plusiņi. Varbūt vajadzēja rīkot sabiedrisko apspriešanu sapulcē? Tautai arī varētu būt konkrēti aprēķini ar reāliem skaitļiem. Tos jau pašvaldībai pirms tam būtu jādod, ja prasa, ne? Tak sasparojieties vienreiz. Elementāru algoritmu, uz cik iedzīvotajiem cik administratīvo darboņu utt.

  13
 12. Ļaut novada cilvēkiem strādāt un neuzturēt n-tos amatus, kas strādājošajiem jājas virsū- tādas ir manas domas par naudas taupīšanu.

  10
 13. Diez tajās Satekas Domei draudzīgajās Apkaimju darnbīcās šos jautājumus nepajautāja vēlētājiem? Diez kādas būtu atbildes?

 14. Vienreiz jau tam pašvaldības barotavas liekēžu burbulim bija jāplīst. Kad 90o sākumā bija karogi jānomaina, zemes reorma jāizveic, ntās naudas reormas jāizairē, tad pagastus izstūrēja divi, trīs cilvēki un pārdesmiti cilvēki Ābeļu 2. Tagad uz šo cilvēku veikuma uzaudzēta tāda neattapīgu liekēžu massa, kas negrib ne rokas smērēt, ne sevi pabarot spēj. Šahs un mats, kā tautā saka. Čūskai jāsāk ēst savu asti lai izdzīvotu:)

  14
 15. Kāpēc pilsētā nestāda vēl puķītes ,edzēju cik skaiti sastādītas puķītes Smiltenē ?

 16. Valsts kontrole atzinumā par lidojumiem norāda uz Kariņa komandas atraušanos no Latvijas ekonomiskās realitātes (Tvnet). Un parsūdzēja šo lēmumu ierēdņi, kas bija apstiprinājuši iespējamo izšķērdību vai arī paši bija izmantojuši klēpī iekritušos labumus. Bet nesanāca paslaucīt zem tepiķa. Cerams ka visos līmeņos administrācijas darboņi un politiķi kādu laiku atcerēsies, ka vara un nesodamība nav ilga. Spēlītes var pagriezties arī pret viņiem.

 17. Varbūt parunāsim nopietnāk? Kāds ir izstrādāts plāns pašvaldībā apdraudējumagadijumā? Vai iedzīvotāji ir informēti?

  13
  1
 18. Un pareizi dara, ka meklē reālus variantus, ne pīli uz balta papīra. Nu būs te patvertnes. Lielas izmaksas. Bet vai patiešām glābs? Ukrainā faktiski apšaudēs glāba metro, kur viss pielāgots ikdienas cilvēku masām. Gaiss, temperatūra, drošība. Atceros, ko kara sākumā rakstīja par pagrabiem u.c. mazajām būvēm. Negribētu palikt zem drupām. Un evakuēties? Uz kurieni? Es skrietu uz mežu ar lieliem kokiem, bet tie tak izcirsti. Tur patiešām profiem jālauza galva, ko darīt, lai glābtos un glābtu. Ja tiešām pienāks tāds brīdis.

  3
  2
 19. Andis tak teica, ka jāiet uz parku.
  Tas nekas, ka tas ir pretrunā ar standartā civilajā aizsardzīvā mācīto.:D

  5
  1
 20. Standarta ir izdzīvošanas grāls? Viss kas var notikt. Bet ja man jāizvēlas, tad labāk lai koks uzkrīt, kā tieku aprakta zem drupām dzīva. Labāk mājās zem galda palienu, kā kaut kur sastrēgumos ved, ja paspēj un droni atļauj. Utt utjp.
  Re kā zemestrīcēs izdzīvojušie, jo tur pat bērni zina, kur labāk slēpties, ja zeme šūpojas. Tādas elementāras lietas man būtu jāmāca. Nevis ķīniešu ābece. Naivisms kaut kāds. Rokas un kājas drebēs, ne kā zaķim cilpas mest, ne citiem palīdzēt.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.