Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Andris Akmentiņš dod iespēju airēties pagātnē un latviešu valodā; uzrakstījis romānu par rakstnieku Jāni Ezeriņu

Gulbenes novada bibliotēkā ir rinda uz Andra Akmentiņa (52) romānu “Meklējot Ezeriņu”. Skolēniem – priekšroka, jo viņiem nepieciešams zināt šo darbu. “Šī grāmata nelasās viegli,” saka bibliotekāre, kad pieraksta mani rindā uz romānu, un liek saprast - jāgaida būs ilgi. Runa ir par A.Akmentiņa romānu, kurā viņš stāsta par latviešu prozaiķi Jāni Ezeriņu (09.04.1891.-24.12.1924.), kura šūpulis ir kārts tagadējā Cesvaines pagastā (toreiz - Biksēres pagasta Kārzdabā). Man pašai interese par A.Akmentiņa romānu radās, attālinātā režīmā tiekoties ar rakstnieku novada bibliotēkas rīkotā pasākumā. Autors pastāstīja par sava jaunās grāmatas tapšanu tik aizrautīgi, ka likās – viņš ir iejuties vēstures detektīva lomā. Tā ir viņa radošā metode, atzīstoties, ka pats “no tā laika neko nejēdz”. Tik tieši un tik patiesi. Tāpēc nav bijis citas izejas, kā pašam un viņa romāna lasītājiem kāpt “laika mašīnā” un būt “aizsūtītiem” uz 19.gadsimta beigām, 20.gadsimta sākumu.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.