Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Divas Ilzes un “Laika rēķins” starp viņām

“Laika rēķins” – tā saucas rakstnieces Ilzes Jansones jaunais romāns par ASV latviešu rakstnieci Ilzi Šķipsnu, kuru, kā izrādās, saistījusi radniecība ar Jaungulbeni. Tur pavadītas bērnības vasaras. Ārkārtīgi izglītotā un elegantā dāma I.Šķipsna tiek uzskatīta par modernā romāna aizsācēju latviešu literatūrā. Viņu mazāk interesēja apkārtējā vide un ārējā pasaule, vairāk cilvēka iekšējā pasaule, identitātes problēmas, dzīves jēgas meklēšana. Romānu “Laika rēķins” klajā ir laidusi izdevniecība “Dienas Grāmata”. Nesen gulbeniešiem bija iespēja klātienē vai attālināti tiešsaistē satikt romāna autori I.Jansoni un iesaistīties diskusijā gan par jauno grāmatu, gan par I.Šķipsnas radošo personību. Līdz pat 1944.gadam I.Šķipsna visas vasaras pavadīja pie vecātēva Jaungulbenē, Ušura ezera tuvumā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

  1. Rakstniece par rakstnieci..sgipri subjektivs romans..bet mani tie modernie tomani nesaista..tas romanu laijs ir taala pagatne..ir pienacis laijs rakstit tragediju..par sajukuso pasauli ..par civiluzacijas beigu sakumu..ir puenacis laiks lasit bibeles paregojumus un lugt dievu lai atgruez sajukusajiem sapratu.jo vini hezina pasi ko dara.

  2. Es izlasiju tvnet nostradamus paregojumu 22 .gadam..tas ir baiss..vins parego kodolsoradzienu un zemes trajektorijas mainu ka ari klimata iznainas..un saule satumsis tris dienas..tas ari bus beigas…atopieties pasaules dalitaji..glabiet planetu un cilveci.nevis to izniciniet.juns nekass nepiederes tapat pat divi kvafratnetri zemes

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.