Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Stāmerenietis Elmārs Liniņš – amatnieks ar pedagoga talantu

Dienas aprūpes centrā Gulbenē nodarbības specializētajā koka darbnīcā vada stāmerenietis Elmārs Liniņš, kurš ikdienā strādā ar cilvēkiem, kuriem ir garīga rakstura traucējumi, mācot viņiem amata prasmes. Nav daudz vīriešu, kuri spēj strādāt sociālā darba sfērā, bet Elmārs to var, lai gan sākotnēji šaubījies. “Viegli nav. Bet kuram šodien ir viegli? Cenšos viņiem mācīt, bet, kā izdodas, es nezinu. Ir, kas arī kaut ko iemācās. Sākumā neko nevar, bet ar laiku jau iesaistās un dara. Ir viens vīrs, kas iemācījies eļļot, krāsot, dedzināt, vēl kāds – ļoti pedantiski visu nopucē, to darot akurāti un lēnām. Bet kopumā – šos cilvēkus nav viegli motivēt. Apbrīnoju kolēģes, kas te strādā un spēj darīt šo darbu,” saka Elmārs, kuram noteikti piemīt arī pedagoga talants.

Pateicoties kolektīvam
Ir pagājis pusotrs gads, kopš Elmārs Liniņš piekrita uzaicinājumam strādāt dienas aprūpes centrā Gulbenē. “Atbraucu, apskatījos, teicu, ka pamēģināšu. Bet sākumā šaubījos. Nenožēloju, ka piekritu, bet, ja es nebūtu pensionārs, es šeit nebūtu. Man kā pensionāram ar algu, ko maksā, pietiek, un šis darbs fiziski nav smags, bet mentāli – graujošs. Jāspēj sevi savaldīt. Es no rīta atbraucu stundu agrāk, lai varu mierīgi sagatavoties darbam. Tagad ar savu dzīves pieredzi esmu iemācījies daudz ko laist pār galvu un neņemt galvā. Bet, kad esi jauns, tad asinis uzreiz vārās. Manā vecumā jau ir citādāk. Jā, bija viens mirklis, kad biju nolēmis iet prom no šī darba. Bet jāsaka, ka, pateicoties kolektīvam, paliku. Pirms tam visu laiku biju strādājis puišu kolektīvā, tagad – tikai sieviešu. Pateicoties viņām, es te esmu palicis. Kolēģes spēja mani pārliecināt, ka tas ir tikai sākums, un, ja sievietes spēj…” smaida Elmārs.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.