Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada bērnudārzos skolotāji divtik pelna, salīdzinot ar palīgiem

Degradētas atalgojumā, bet ne amata aprakstā – tāda pretrunīga šodien ir skolotāju palīgu situācija bērnudārzos Gulbenes novadā, kur viņu atalgojuma noteicēja ir pašvaldība. Uzsverams, ka pirmsskolas skolotāju atalgojuma noteicēja un maksātāja ir valsts, bet skolotāju palīgiem atalgojumu nosaka un maksā pašvaldība. Bijis šoks, kad nācās parakstīties par šim gadam paredzētās mēnešalgas apmēru, kas noteikts pēc ikgadējās individuālās vērtēšanas. Grozījumi darba līgumā liecina – alga faktiski palikusi tāda pati un ir nedaudz lielāka par minimālo. “Ko darīt? Pašvaldībai nav naudas!” “Dzirkstelei” saka skolotāja palīdze, kura strādā kādā no Gulbenes novada bērnudārziem. Viņa lūdza saglabāt anonimitāti.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (13)

 1. Tas ir visā valstī,skolotāja palīgam vajadzētu alga būt vismaz 75procentiem no pedagogu algas.

  16
  1
 2. Pēc pieredzes un redzētā varu teikt to,ka Gulbenes novadā skolotāja palīgi bērnudārzos strādā daudz vairāk un smagāk.Visas tās pamperu maiņas,bērnu midzināšana,ģērbšana,to visu pāsvarā dara auklītes.Kā bērnu dārza skolotājiem nav kauna čīkstēt par algām.Ja kaut kas nepatīk lai pamēģina citu darbu strādāt un tad zinās kir algu nopelnīt.

  17
  16
 3. Ko nu muļkojies. Arī skolotājām ir smags darbs jāiegulda. Darbs tiek ņemts uz mājām. Plus vēl jāuzklausa un jāsagremo atsevišķu vecāku neapmierinātība, ka pret viņu bērnu neizturas kā pret vienīgo visā grupiņā. Bērnudārzā strādājošajiem atalgojums nav samērīgs, diemžēl.

  11
  10
 4. Ne jau tikai nabadziņi skolotāji ņem darbu darbu uz māju līdz.Lielākā daļa citu profesiju ņem darbu uz māju.Pluss visas telefona sarunas vēl vēlu vakarā pēc 22.00
  Nevienā citā profesijā nav tādu brīvdienu kā skolotājiem un tādu prioritāšu.

  19
  7
 5. Bērnudārza audzinātājām valsts nemaksā algu, vet gan pašvaldība Odumiņas k-dze!
  Un mums ar no 01.01.2024 ir slodzes visām nogrieztas, jo dome nespēj samaksāt pilno algu.

  8
  2
 6. Pirmo reizi dzirdu kad bērnudārzos ir kaut kādi palīgi. Es kad gāju bērnudārzā man bij tikai audzinātāja un viss.

 7. Audzinātājām tiešām nav tik liela slodze kā audzinātāju palīgiem,un kādas ir algas-smieklīgas,audzinātājs sagaida bērnus novada rīta modarbību iziet ārā un tadjau viņiem sanāk sagaidīt tik vecākus,bet palīgiem brokastis,pusdienas,launags,pampērsi,nodarbībās palīdz uzkopšana,dezinfekcija,gulēt likšana,kur ir taisnība?

  4
  6
 8. Ja jau Netaisnība domā, ka tik labi zinoša par audzinātāju darba dienu, tad, laikam, jau strādā bērnudārzā, , tad gan vajadzētu zināt, ko nozīmē novadīt nodarbību, pirms tam ir jāgatavojas, un nodarbība no rīta nav viena bet, aptver vismaz 3 jomas. Arī pēc pastaigas laukā nesanāks vienkārši gaidīt vecākus. Kur uzskate nākošajai dienai, kur aizpildāmie plāni tekošajai un nākošajai dienai, nesākšu te uzskaitīt visus skolotājas pienākumus, skolotāja piedalās arī pie bērnu nolikšanas gulēt un apģērbšanas, vismaz mūsu bērnudārzā Rīgā tā ir. Varbūt Gulbenē ir citādi?

  12
  2
 9. Pārceļoties uz dzīvi Gulbenē…redzu, ka šajā pašvaldībā pirmsskolas vadītājai ir tiesības piedomāt, izdomāt nejēdzīgus, birokrātiskus, uz bērnu interesēm nevērstus papildus darba pienākumus, uzdevumus gan skolotājām, gan skol.palīgiem…necilvēcīgi…pirms apspriežam skolotāju un skol.palīgu algas, noteikti ir jārunā vispirms par cieņpilnu attieksmi no vadības, rēķināšanos ar darbinieku privāto laiku.

  14
  1
 10. Skolotāju palīgi varētu iet mācīties augstskolā, tad varēs strādāt sapņu profesijā skolotājs un saņemt lielāku algu! Visiem ir vienādas iespējas!

  17
  8
 11. Bērnu dārzos grupiņās ir audzinātāja un auklīte (pēc jaunā nosaukuma -palīgs). Palīga pienākumos ietilpst atnest brokastis, pusdienas, launagu, saklāt galdu, novākt un nomazgāt traukus, uzmazgāt grīdu. Protams, mazajās grupiņās- samainīt pamperus. mazajiem palīdzēt saģērbties āra pastaigām.
  Atbildība par bērniem , nodarbības, gatavošanās nodarbībām, spēles, pastaigu organizēšana, sapulces, komunikācija ar vecākiem -tas viss ir skolotāju ziņā. Tāpēc jau tur nepieciešama augstākā izglītība (auklītēm tā nav neieciešama!), dažādi kvalifikācijas kursi, utt.
  Daži vecāki nevar tikt galā ar vienu, diviem bērniem, tad pirmsskolas skolotājam jātiek galā ar 20! visu dienu!
  Protams, arī auklītēm darba samaksa nav nekas īpašs, taču -padari savu darbu un pēc launaga jau esi brīvs!
  Taču skolotāju algas ir ļooti tālu no mūsu deputātu algām! skolotājiem it kā pieliek un tajā pašā laikā samazina slodzi- tātad ar vienu roku dod, ar otru atņem!!!

 12. sapratu, k palīgi obligāti (!!!) trādā 8 stundas uz vietas. Pedagogi – daudz mazāk kontaktstundu un, protams, ir vēl paredzēts laiks pašorganizācijai nakamajai nodarbībai.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.