Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā pirmsskolas pedagogi ir neapmierināti ar samazinātu algas likmi

“Kāpēc Gulbenes novada pašvaldības amatpersonas stāsta, ka par 23,1 procentu ir palielinājusies bērnudārzu pedagogu mēnešalga (sasniedzot 1526 eiro pirms nodokļu nomaksas)?” “Dzirkstelei” tiek vaicāts anonīmā vēstulē, kas saņemta redakcijas pastkastē. Tālāk šajā vēstulē ir uzsvērts, ka visiem pirmsskolas pedagogiem Gulbenes novadā ir samazinātas slodzes. “Kur paliek naudas starpība no 1.janvāra? Vidēji tie ir 400 eiro no pedagoga mēnesī vai pat vairāk. Pieņemot pašvaldības 2024.gada budžetu, algas kāpums pirmsskolas pedagogiem droši vien ir ierēķināts,” pauž rakstītājs un stāsta, ka Gulbenes novadā pirmsskolas skolotājiem šobrīd spēkā ir 0,8 vai pat 0,7 algas likmes.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (11)

 1. Protams ka neapmierināti nabadzīņiem nebūs par ko pirkt mašīnas un braukt atvaļinājumos būs jādzīvo ka parastajiem cilvēkiem

  10
  18
 2. Kas tās par 12 stundām,ko jūs runājat? Audzinātājam ir jāstrādā 6 stundas, auklīte vai palīgam 8. Tāpēc jau ir grafiki, ko vadība sastāda. Mūsu bērnudārzā arī bija pasākušas strādāt 10 stundas un vienu darbadienu ņēma brīvu. Tad skolā sākām protestēt.,ka mēs arī tā strādāsim. Mums tieši tāpat vajag kādu darba dienu brīvu. Jo vecākas kļūstam, jo vairāk jāiet pie ārsta. Vismaz mūsu bērnudārzā dāmas bija izlaidušās. Tik tālu,ka pat grupiņā nevīžoja iztīrīt tualetes. Visu vajag tīrīt apkopējai. Tagad noskatījos,trīs pieaugušie staigā ar 4 bērniem…… Arī ikdienā tā ir. Nekad visi nav reizē.

  4
  10
 3. Ne tikai bērnudārziem samazināta slodze. Aprūpētājiem arī tiek ņemtas maiņas nost,lai mazāka alga būtu. Prēmijas neizmaksā pa 2023. Gadu kuras tika iekļautas 2023.gada budžetā. Kur palika nauda, kas tika ierēķināta?
  Žēl, ka mūsu novada deputāti sev atstāja paaugstinātās algas,bet mums parastajiem cilvēkiem,bez kura novads nevar pastāvētvēt ņem nost to pašu mazumiņu.
  Cenas visam aug,pilnīgo VISAM,bet mums ņem nost tāpat tās mazās darba stundas,un pieliek klāt darbu vēl bonusā.

  12
 4. Ne tikai bērnudārziem samazināta slodze. Aprūpētājiem arī tiek ņemtas maiņas nost,lai mazāka alga būtu. Prēmijas neizmaksā pa 2023. Gadu kuras tika iekļautas 2023.gada budžetā. Kur palika nauda, kas tika ierēķināta?
  Žēl, ka mūsu novada deputāti sev atstāja paaugstinātās algas,bet mums parastajiem cilvēkiem,bez kura novads nevar pastāvētvēt ņem nost to pašu mazumiņu.
  Cenas visam aug,pilnīgo VISAM,bet mums ņem nost tāpat tās mazās darba stundas,un pieliek klāt darbu vēl bonusā.

 5. Kas jūs galvu durvis saspiedusi 1500 kam tādas algas cilvēki par 12stundam smagu darbu strādā un tad necikst cik var skolotājiem ceļ nepārtraukti ideotisms

  4
  4
 6. Budžetniekiem tik ceļ, un ceļ, bet darbarūķim parastam priekš jums visiem jānopelna

  2
  1
 7. Lielai daļai šo pirmsskolas pedagogu būtu jāuzdod jautājums, vai ir pelnījušas sev lielākas algas. Ir tiešām- visu cieņu- audzītes, kuras dara no sirds un cepuri nost viņu priekšā, viņas tiešām būtu pelnījušas. Bērns pat tagad, mācoties 9.klasē, ar cieņu atceras savu bd audzīti, kura ar savu ieinteresētību spēja ielikt stabilus zināšanu pamatus….. bet liela daļa tomēr ir nu ļoti nekompetentas darbam ar maziem bērniņiem t.i. īgnas, rupjas un slinkas, a la atvilkos, nosēdēju savas stundas ar sīkajiem- davai maksājiet man 2 štukas.

  3
  1
 8. Dita,aizej un pastrādā PII,kur katram ir savs raksturs,savs stiķis,niķis,kur vēl starp viņiem bērni ar speciālām vajadzībām un grupā + -18 bērni .To redzot ,es pedagogus neapskaužu.

  3
  1
 9. Atbilde Annai-
  Skolā ir brīvlaika nedēļas, vasarā 3 mēneši- viss atmaksāts. Vai nav skaisti!? Neaizstāvu nevienu,bet skolas skolotājiem nu nevajadzētu kliegt. Tūlīt alga būs dikti,dikti liela. Un vai visi bērni tāpēc ir sekmīgi? Un skolotāji ir pārguruši,kur nu vēl projekti,komandējuma naudas un braucieni uz ārzemēm.

 10. Ja ir par grūtu, tad maini darba vietu. Attaisnojuma paviršai attieksmei nav. It īpaši, ja dzirdi, kā audzīte sūdzas druškām, cik ļoti riebjās darbs bd. Sajūta, ka PII būtu kāda ieslodzījuma vieta. Un tādu dāmīšu ir daudz.

  3
  0
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.