Otrdiena, 9. jūnijs
Ligita, Gita
weather-icon
+13° C, vējš 1.34 m/s, R-ZR vēja virziens

“ZAAO” sola paplašināt atkritumu Eko laukumu Gulbenē (24)

UZ DEPUTĀTU JAUTĀJUMIEM Gulbenes novada domes 28. maija sēdē atbildēja SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis (no labās) un Atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra vadītājs Mārtiņš Vīgants. FOTO: DIĀNA ODUMIŅA

Atkritumu apsaimniekošanas operatora funkcijas Gulbenes novadā SIA “ZAAO” gatavojas sākt ar 22. jūliju. Esot iegādātas nepieciešamās atkritumu savākšanas automašīnas. Tāpat ir iegādāti visi citi nepieciešamie pamatlīdzekļi darba uzsākšanai šeit. “Esam Gulbenes novadā noslēguši 1842 līgumus,” Gulbenes novada domes 28. maija sēdē teica SIA “ZAAO” valdes priekšsēdētājs Gints Kukainis un piebilda, ka viņa nosauktajā skaitlī nav līgumu, kas parakstīti ar daudzdzīvokļu mājām.

Šobrīd SIA “ZAAO” jau sniedz atkritumu apsaimniekošanas pakalpojumus astoņās Latvijas pašvaldībās.

Savam jaunajam sadarbības partnerim – SIA “ZAAO” – pašvaldība iznomās atkritumu dalītajai vākšanai paredzēto Eko laukumu Gulbenē. Runa ir par tur esošajām divām zemes vienībām, kas pieder pašvaldībai, – 1500 kvadrātmetriem (auto apmācības centra laukums) un 1300 kvadrātmetriem. Līguma darbības termiņš būs spēkā no 22. jūlija līdz 2033. gada 21. jūlijam. Noteikta zemes nomas maksa – 32 eiro mēnesī bez PVN. Papildus nomas maksai nomnieks maksās nekustamā īpašuma nodokli, kā arī veiks vienreizēju maksājumu – 239,58 eiro – sakarā ar atlīdzības nodrošināšanu pieaicinātajam sertificētajam vērtētājam.

Par to novada domes 28. maija sēdē nobalsoja visi 13 deputāti. Domes sēdē nepiedalījās Normunds Audzišs un Gunārs Ciglis.

Eko laukumā būs pilna laika darbinieks

SIA “ZAAO” Atkritumu apsaimniekošanas reģionālā centra vadītājs Mārtiņš Vīgants, piedaloties Gulbenes novada domes apvienoto komiteju sēdē 20. maijā, stāstīja par plāniem, kā uzlabos laukumu 1. Maija ielā. Plānots to paplašināt, sakārtot segumu, uzlikt jaunus konteinerus, kā arī paplašināt atkritumu veidus, kurus tur varēs novietot. Esot doma, ka uz vietas būs cilvēks, kurš tur strādās pilnu darba laiku. Strādās arī sestdienās, kā tas ir bijis līdz šim. “Ir arī doma, ka tas laukums varētu būt caurbraucams,” teica M.Vīgants.

Domes sēdē G.Kukainis sacīja, ka jautājumu par Eko laukuma Gulbenē pārņemšanu no SIA “Lautus vide” uzņēmums kārto jau laikus. Turklāt būšot vajadzīgi saskaņojumi ar Valsts vides dienestu. Gulbenē vajadzētu veidot klientiem pieejamāku Eko laukumu, pauda G.Kukainis. Šo vietu uzņēmums gribētu izmantot plašākām SIA “ZAAO” vajadzībām, strādājot šajā novadā.

Uzņēmums peļņu – 748 908 eiro – patur attīstībai

Deputāti domes 28. maija sēdē arī atbalstīja uzņēmuma lūgumu, lai SIA “ZAAO” 2025. gada peļņa tiktu novirzīta attīstībai. SIA “ZAAO” pagājušā gada neto peļņas rādītājs ir 4,43 procenti jeb 748 908 eiro. G.Kukainis pastāstīja, ka uzņēmums finansiāli veiksmīgi ir noslēdzis 2025. gadu. Apgrozījums bijis nepilni 17 000 000 eiro.

SIA “ZAAO” vēršoties pie visiem uzņēmuma līdzīpašniekiem ar aicinājumu pagājušā gada peļņu nesadalīt, bet atstāt uzņēmumā nākotnes projektu investēšanai. G. Kukainis vērsa uzmanību, ka šobrīd uzņēmējdarbību ietekmē degvielas cenas un citi faktori. Taču SIA “ZAAO” šajos apstākļos varot turpināt veiksmīgi strādāt. “Mums nav pamata šobrīd par kaut ko raudāt,” rezumēja G.Kukainis.

M.Vīgants novada deputātiem apvienoto komiteju sēdē 20. maijā pastāstīja – SIA “ZAAO” ir vienīgais atkritumu apsaimniekošanas operators Latvijā, kam ir elektriskais atkritumu vedējs “Volvo” (iegādāts par 250 000 eiro 2025. gadā). Otrs jaunais uzņēmuma virziens esot saspiestās dabasgāzes (CNG) atkritumu vedējas mašīnas “Scania”, tādas uzņēmumā ir piecas. Būtiski, ka SIA “ZAAO” reģionālajā atkritumu apsaimniekošanas centrā “Daibe” ražo biogāzi no bioloģiski noārdāmiem atkritumiem.

Vēl uzņēmuma vajadzībām ir iegādāti vairāki mikroautobusi, kuri paredzēti darbinieku pārvadāšanai, tajā skaitā uz darbu Litenes poligonā “Kaudzītes”. Sagādāti arī 1300 jauni konteineri atkritumu dalītajai vākšanai.

Uzņēmumā šobrīd tiek īstenoti vairāki projekti, kuri ļauj SIA “ZAAO” piesaistīt investīcijas vairāk nekā 15 000 000 eiro.

Gulbenes novada pašvaldība uzņēmumā “ZAAO” ir viena no 11 dalībniecēm, tai pieder 3,1312 procenti kapitāla daļu.

Komentāri (24)

Jānis
17:27 01.06.2026
Seniem latviešiem bij' tāda tautasdziesma -"Solīt sola, bet nedeva ...". Bet kur nu mūsu valdīkļiem tādu zināt. Mūsējiem tik acis spīd, dzirdot kādus miljonus "jaunie draugi" grozīs.
...
17:58 01.06.2026
Sakarā ar atkritumu apsaimniekotāja maiņu Gulbenes novadā, daudzi iedzīvotāji šobrīd steigā paraksta jaunos līgumus ar SIA "ZAAO". Aicinu visus kaimiņus un novadniekus neveikt parakstīšanu uz aklo un rūpīgi izlasīt atsūtītos dokumentus, jo tajos ir iestrādāti klaji netaisnīgi un privātpersonām bīstami punkti. Lūk, skaļākie "āķi", kurus operators ir juridiski paslēpis pamattekstā: Slazds ar 10 gadus vecajiem konteineriem: Tā kā daudziem no mums sētā paliek iepriekšējā operatora ("Lautas Vide") konteineri, SIA "ZAAO" tos pārņem savā tiesiskajā valdījumā, bet uzliek iedzīvotājiem pilnu materiālo atbildību pēc pilnas, jauna konteinera vērtības (~57 EUR). Ja šī vecā, saulē un salā nokalpojusī plastmasa rīt saplīsīs, no Jums piedzīs naudu kā par jaunu. Slepeni remonta rēķini (2.8. punkts): Līgumā Jūs avansā piekrītat, ka uzņēmums var vienpusēji veikt konteinera remontu un piestādīt Jums rēķinu līdz 70,00 EUR bez jebkāda akta sastādīšanas, ja vien viņiem liksies, ka vainojama Jūsu "viegla neuzmanība". Maksāsiet par dabisku plastmasas nolietošanos. Absurdais "10 minūšu noteikums" (2.7. punkts): Ja operators konstatēs konteinera bojājumu un gribēs sastādīt aktu, Jums pie savas sētas jāierodas 10 minūšu laikā kopš telefoniska zvana. Ja esat darbā vai nedzirdat telefonu – aktu sastādīs bez Jums un automātiski atzīs par vainīgu. Sodi par visu un visur: Šķirošanas vienošanās (9.2. punkts) paredz 7,00 EUR sodu, ja izstumts konteiners būs tukšāks par 50% (tātad tiekam sodīti par vēlmi uzturēt tīrību). Savukārt parastajā konteinerā (2.9. punkts) pietiek iemest pelnus virs 5% no tilpuma vai nepamanītus sodrējus, lai garantēti saņemtu 14,00 EUR sodu. Klusa mārketinga izmantošana (8.2. punkts): Parakstot pamatlīgumu, Jūs automātiski un uz nenoteiktu laiku piekrītat, ka Jūsu dati tiek izmantoti reklāmas sūtījumiem, kas pārkāpj GDPR tiesības uz brīvprātīgu piekrišanu. Klaji netaisnīga atbildība (3.5. un 3.7. punkts): Ja klients kļūdās – sodi ir tūlītēji un mērāmi eiro desmitos. Ja operators neatbrauc grafikā noteiktajā dienā, viņam ir likumīgas 3 dienas laika laboties. Bet, ja operators kavē ilgāk, līgumsods viņam ir 0,5% no vienas izvešanas reizes – reāli tie ir aptuveni 5 centi dienā. Tā ir ņirgāšanās par patērētāju tiesībām. Subjektīvi noteikumi ("čaukstēšanas metode"): Noteikumu tabulās parādās tādi absurdi termini kā aizliegums mest "čaukstošas plēves" un "čaukstošus papīrus", precīzi nenorādot starptautiskos pārstrādes marķējuma kodus. Vai iedzīvotājiem tagad pie miskastes katrs atkritums būs jākraukšķina, cerot, ka šoferim nebūs pārāk jutīga dzirde un viņš neizrakstīs kārtējo sodu?Mēs saprotam, ka atkritumu apsaimniekošana ir obligāts pakalpojums pēc likuma. Taču tas nedod tiesības vietējam monopolistam piespiest iedzīvotājus parakstīt "vienvirziena" līgumus, kur patērētājam ir tikai pienākumi un sodi, bet firmai – visas tiesības un nekādas atbildības. Aicinu visus aktīvi sūtīt iebildumu vēstules SIA "ZAAO", kā arī vērsties ar sūdzībām Gulbenes novada pašvaldībā (kas ir šī pakalpojuma pasūtītāja un uzrauga) un Patērētāju tiesību aizsardzības centrā (PTAC)! Mums ir tiesības pieprasīt taisnīgu līgumu.
Kaimiņu Jurs
18:19 01.06.2026
Parakstīt to sviestu,ir tas pats,kas iešaut sev kāja!!!Tad es labāk reizi menesi,aizvedišu maisus uz Liteni🤣
Vilis
18:26 01.06.2026
​"Paldies jaunajam atkritumu apsaimniekotājam par lielisko humora izjūtu! Izrādās, līgumā ierakstīts, ka par šķirojamā konteinera izstumšanu, ja tas nav piepildīts vismaz līdz pusei, pienākas 7 eiro sods. ​Ņemot vērā, ka pēc viņu tabulas tajā konteinerā nedrīkst mest neko, kas dzīvē eksistē – nedrīkst ne makaronu pakas, ne čipsu pakas, ne maizes iepakojumus, ne siera plēves, jo redz, tie visi esot 'pārāk čaukstoši' –, rodas jautājums: kas man tur vispār ir jāmet, lai to tvertni dabūtu pilnu? Man tagad speciāli būs jāpērk un jādzer litriem limonādes, lai līdz izvešanas dienai salasītu vajadzīgo PET pudeļu normu un neiekristu uz "pustukšas kastes" nodokli?
arī
19:00 01.06.2026
Izskatās, ka pašvaldība vairāk domā par atkritumu apsaimniekotāju maku. Peļņa būs laba. Pats interesantākais tajā visā ir tas, ka alternatīvas nav. Vai nu piekrīti, vai liec savus atkritumus ...
Vietējais
19:27 01.06.2026
Bet kā ar pelniem ? Kādi 5 procenti ja tīru apkures sistēmu ir gan pelni gan sodrēji ko man tagad mauriņu kaisīt ?
Anonim
19:31 01.06.2026
IEDZĪVOTĀJIEM KĀDS PRASĪJA VIEDOKLI MAN AR ŠITO IZVEDĒJU VIS BIJ KĀRTĪBĀ .
Klients.
03:07 02.06.2026
Līgumus pārslēdz,bet vai darbiniekiem algas paceļ?Darba apstākļus uzlabo un darba drošību ievēro?Veco tehniku uzlabo,vai tikai peļņu skaita!!!Varbūt vajadzētu padomāt arī par jaunu Kaudzīšu vadītāju,kas vairāk ieklausītos darbiniekos un strādātu un labāk izprastu darba organizāciju,lai vairāk vei>dotos darba apjoms un nevajadzētu daudz atritumus vienkārši aizstumt uz kaudz?
Tā ir
06:19 02.06.2026
SAKIET PALDIES MAZURAM
Pašvaldība
07:29 02.06.2026
Pašvaldībai jārūpējas par saviem iedzīvotājiem. Juristi pašvaldībā ir arī tāpēc, lai nepieļautu privātpersonām klaji nelabvēlīgu līgumu slēgšanu ar uzņēmumiem, kurus izraudzījusies pašvaldība un kuriem faktiski noteiktā teritorijā ir monopolstāvoklis. Īstenībā par izdarīto materiālo un arī morālo kaitējumu šinī situācijā ir atbildīga pašvaldība, jo pieļauj tāda līguma uzspiešanu bez alternatīvām. Diez, neviens no mūsu interešu pārstāvjiem nebaidās no tiesu darbiem, kad iedzīvotāji vienosies un gribēs saņemt kompensāciju par nodarīto kaitējumu? Tā nav runa par privātpersonas atbildību, bet gan pašvaldības. Juristi to nepasaka lēmumu pieņēmējiem? Tādas manas domas, ja nepareizas, lūdzu pašvaldības skaidrojumu par līguma nosacījumiem Dzirkstelē, jo tas ir veids, kā sasniegt plašāku iedzīvotāju skaitu.
Apse
09:41 02.06.2026
Nu ko var ņemties! Kaimiņu novados sen ZAAO izved atkritumus un nav dzirdēts par kādām problēmām. Viss ir normāli.
Edijs
10:21 02.06.2026
Ko tad drīkst mest tajā šķirojamā ? Man vienkārši nav tādu atkritumu kas ir bez pārtikas smakas un nečaukst !
SIA "ZAAO"
21:21 02.06.2026
Labdien! Gulbenes novada saistošie noteikumi par atkritumu apsaimniekošanu nosaka, ka ikviens iedzīvotājs ir atbildīgs par savu atkritumu pareizu šķirošanu, nodošanu apsaimniekošanai un vides nepiesārņošanu, noslēdzot līgumu ar pašvaldības noteikto atkritumu apsaimniekotāju. No 2026. gada 22. jūlija SIA “ZAAO” uzņemas pilnu atbildību par kvalitatīvu, regulāru un videi drošu atkritumu apsaimniekošanas sistēmas ieviešanu, nodrošinot atkritumu savākšanu un apsaimniekošanu visā Gulbenes novada teritorijā. ZAAO ir atvērts iedzīvotāju jautājumiem un neskaidrību skaidrošanai, kā arī uzskata, ka ikvienam iedzīvotājam ir tiesības pieņemt pārdomātu un atbildīgu lēmumu. Ja rodas neskaidri vai precizējami jautājumi par līgumsaistību izpildi, aicinām vērsties ZAAO Klientu apkalpošanas centrā, zvanot pa tālruni 64281250 vai rakstot uz e-pasta adresi. Jautājumus iespējams uzdot arī klātienē ZAAO speciālistu izbraukumu dienās Gulbenes novadā vai kādā no ZAAO klientu apkalpošanas centriem. ZAAO mērķis nav nevienu sodīt. Mums ir svarīgi informēt, izglītot un veicināt izpratni par atbildīgu atkritumu apsaimniekošanu, radot pārliecību, ka atkritumu šķirošana ir mūsu visu interesēs. Mājaslapā zaao.lv atrodami dažādi padomi atkritumu sķirošanai.
Skaisti
08:46 03.06.2026
Cik skaisti uzrakstīts! Bet līgums saka ko citu! Ja tā rūpējieties par klientiem, varbūt ir vērts pamainīt līguma nosacījumus, samērojot klientu un uzņēmuma atbildību? Un ņemot vērā lauku novada reālos apstākļus?
Vista
13:13 03.06.2026
Suņu bars
Anna
16:55 04.06.2026
Kāpēc nevar kā agrāk kad pilns konteiners noteiktā dienā izstumj bij ļoti ērti tā
poligons
00:19 05.06.2026
Ja šis zoo pieder t.s. Latvijas atkritumu karalim, tad līguma noteikumi neizbrīna, lai gan arī iepriekšējie līgumi satur tipiskus padomiskās nomenklatūras domāšanas paraugus. Kas attiecas uz maija ielas izgāztuvi, tikai kovid pārslimojušie vai potes būsteri saņēmušie nejūt smaku, kas virmo pa visu pilsētu. Smird tieši tāpat kā domē.
velešanas
20:05 05.06.2026
Četrus gadus nelikās ne zinis par mums. Nu " pēkšņi" apmeklē, izrāda interesi........ Sēdi savā Rīgā! Kā dzīvojām bez Tevis, tā arī dzīvosim!
un pie velna Briseles politbiroju
23:06 05.06.2026
Latvijā gandrīz viss ir sačakarēts līdz absurdam. Atkritumu izvešanai, degvielas, elektrības pārdošanai, bankām ir jābūt tikai valsts nevis privātu blēžu pārziņā. Un atkritumu konteineriem ir jābūt visās iespējamās vietās un tie jāizved kaut katru dienu. PVN un dabas resursu nodokli taču maksā jebkurš pircējs.
parodija
23:23 05.06.2026
Kaut kāds draņķa oligarhs pelnīs miljonus, darbiniekiem maksās grašus un klientiem vēl diktēs, ko drīkst mest konteinerā. Un papildus tam vēl ik pa laikam uzliks sodu ! Kaut kāds Ziemeļkorejas variants.
Savējie?
08:59 06.06.2026
Pašvaldības noteiktais atkritumu apsaimniekotājs. Tātad klienti ir gandrīz kā ķīlnieki. Un pašvaldībai tādā gadījumā bija nopietni jāizpēta līgums, ko uzņēmums slēdz ar iedzīvotājiem. Un laikam jau to izdarīja, salīdzinot, kurš atkritumu apsaimniekotājs ievēro arī klientu intereses. Nevis rada papildus stresu un sarežģījumus. Vai pašvaldība uzskata, ka uzņēmuma prasības ir objektīvas, izpildāmas un labvēlīgas klientiem? Faktiski arī cilvēks ir vides un dabas sastāvdaļa. Arī jāsaudzē un jārūpējas, lai nemuktu prom vai lieka stresa dēļ neslimotu. Pašvaldībai jārada labvēlīga vide saviem iedzīvotājiem. Bet latvietis jau skrien visām no augšas nākošām prasībām pa priekšu. Diez kāpēc..
vienmēr un atkal
09:36 06.06.2026
Latviešu biznesmenis un politiķis viemēr ir bijis sūdabrālis. Naudas dēļ pārdos pat savu māti.
...
14:40 08.06.2026
Kāds var atbildēt, kas notiek ar iepriekšējiem līgumiem, kas noslēgti ar Lautus Vide? Man, piemēram, šodien atnāca uz e-pastu atkritumu izvešanas grafiks no Lautus Vide otrajam pusgadam. It kā nekādu izmaiņu nebūtu, vai Lautus Vide par to neko nezina?
...
16:36 08.06.2026
PRETENZIJA UN IERUNA LĪGUMA PROJEKTAM Kam: SIA "ZAAO" Par: Labojumiem Līguma projektā Nr. ##### un atteikumu no šķirošanas vienošanās Klients: Adrese: Saziņas tālrunis Labdien! Esmu saņēmis Jūsu sagatavoto nešķirotu sadzīves atkritumu apsaimniekošanas Līguma projektu Nr. ###### Kā nekustamā īpašuma īpašnieks es apzinos savu pienākumu slēgt līgumu par sadzīves atkritumu apsaimniekošanu, taču esošajā redakcijā līgums satur virkni netaisnīgu, patērētājam klaji neizdevīgu un nesamērīgu noteikumu, kas pārkāpj Pušu līdztiesības principu. Ņemot vērā, ka tiesiskās pēctecības ceļā tiek pārņemts jau esošais, vismaz 10 gadus lietotais "Lautas Vide" konteiners, kuram ir izteikts dabisks plastmasas nolietojums, es NEPIEKRĪTU šādiem līguma punktiem un pieprasu to izmaiņu: 1. Nepiekrītu 1.6. un 2.7. punktam (Atbildība par vecu konteineru): Līgums uzliek man pilnu materiālo atbildību par konteineru pēc jaunas mantas vērtības tarifiem (56,91 EUR), neņemot vērā tā faktisko 10 gadu nolietojumu un plastmasas trauslumu. Pieprasu līgumā vai tā pielikumā fiksēt, ka konteiners tiek pārņemts kā ilgstoši lietots un es nenesu materiālo atbildību par dabisku detaļu nolūšanu vai plastmasas plaisāšanu dēļ vecuma. 2. Nepiekrītu 2.8. punktam (Slepeni remonta rēķini bez akta): Šis punkts paredz manu automātisku avansa piekrišanu remonta rēķiniem līdz 70,00 EUR bez abpusēja akta sastādīšanas, ja Uzņēmējs saskatīs manu "vieglu neuzmanību". Tas ir klaji netaisnīgs līguma noteikums, kas paver ceļu nepierādāmu rēķinu izrakstīšanai par veca konteinera nolietošanos. Pieprasu šo punktu svītrot. 3. Nepiekrītu 2.7. punktā noteiktajam 10 minūšu termiņam: Prasība klientam ierasties pie vārtiem 10 minūšu laikā pēc telefoniska zvana, lai piedalītos akta sastādīšanā, ir fiziski neizpildāma un absurda. Pieprasu noteikt samērīgu termiņu akta sastādīšanai – ne mazāku kā 3 darba dienas. 4. Nepiekrītu 3.5. un 3.7. punktam (Pušu atbildības asimetrija): Kamēr klientam par katru sīkumu ir paredzēti tūlītēji un stingri sodi, Uzņēmējam par grafika neievērošanu ir dots 3 dienu "bezmaksas" labvēlības periods, bet līgumsods pēc tam ir simboliski ~5 centi dienā. Pieprasu svītrot 3.7. punktu un noteikt Uzņēmējam fiksētu līgumsodu 14,00 EUR apmērā par ka katru grafikā neizpildītu atkritumu izvešanas reizi Uzņēmēja vainas dēļ (analogā apmērā, kādu Uzņēmējs prasa no klienta). 5. Nepiekrītu 1.2., 1.8. un 4.5. punktam (Slēptie papildpakalpojumi): Līgums atļauj Uzņēmējam piestādīt rēķinus pēc saviem ieskatiem un iekšējā cenrāža par pakalpojumiem, kas nav atrunāti pamattekstā (piemēram, konteineru mazgāšana). Pieprasu līgumu papildināt ar punktu, ka jebkādi maksas papildpakalpojumi var tikt veikti un iekļauti rēķinā tikai pēc iepriekšēja rakstiska klienta saskaņojuma. 6. Nepiekrītu 8.2. punktam (Automātisks mārketings): Piekrišana komerciālu sūtījumu saņemšanai uz nenoteiktu laiku nevar būt iestrādāta pamatlīgumā, jo tas ir pretrunā ar GDPR regulu. Pieprasu šo punktu svītrot. ATTEIKUMS NO ŠĶIROŠANAS VIENOŠANĀS Vienlaikus oficiāli paziņoju, ka neparakstīšu un noraidu piedāvāto Vienošanos Nr. ##### par šķiroto atkritumu apsaimniekošanu. Es pilnībā atsakos no šķirošanas konteinera uzstādīšanas/lietošanas savā īpašumā šādu iemeslu dēļ: 1. Manā mājsaimniecībā nerodas tāda veida šķirojamie atkritumi, kas atbilstu Jūsu specifiskajiem un sarežģītajiem šķirošanas noteikumiem. 2. Es kategoriski nepiekrītu Vienošanās 9.2. punktam, kas paredz netaisnīgu 7,00 EUR līgumsodu par to, ka klients izstumj konteineru, kas ir pilns mazāk par 50%. Lūdzu sagatavot un nosūtīt man saskaņošanai koriģētu pamatlīguma projektu (tikai par nešķirotajiem sadzīves atkritumiem), kurā ir ņemti vērā augstāk minētie labojumi. Ar cieņu, (Dokuments tiks parakstīts ar drošu elektronisko parakstu un satur laika zīmogu)

Dzirkstele.lv aicina interneta lietotājus, rakstot komentārus, ievērot morāles, ētikas un pieklājības normas, nekūdīt uz vardarbību, naidu vai diskrimināciju, neizplatīt personas cieņu un godu aizskarošu informāciju, neslēpties aiz citas personas vārda, neveikt ar portāla redakciju nesaskaņotu reklamēšanu. Gadījumā, ja komentāra sniedzējs neievēro minētos noteikumus, komentārs var tikt izdzēsts vai autors var tikt bloķēts. Administrācijai ir tiesības informēt uzraudzības iestādes par iespējamiem likuma pārkāpumiem. Jūsu IP adrese tiek saglabāta.