Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā pirmsskolas pedagogus tagad nodarbina tik stundas, cik nepieciešams audzēkņu vecākiem

Algu pedagogiem, kuri izglīto bērnus līdz piecu gadu vecumam, šogad galvenokārt nodrošinās Gulbenes novada pašvaldība. Tāpat arī šo pedagogu atbalsta personālam un bērnudārzu vadītājiem, vietniekiem. Zināms, ka mēnesī pašvaldība šim atalgojumam atvēlēs 175 132 eiro (ieskaitot sociālās apdrošināšanas obligātās iemaksas). Tātad 8 mēnešu laikā (no 1.janvāra līdz 31.augustam) – 1 401 056 eiro. Aptuveni tas ir 2,3 reizes vairāk, nekā nosedz valsts. Šāda informācija izskanēja Gulbenes novada domes finanšu komitejas 18.janvāra sēdē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (23)

 1. Pateicība aulkītēm, kas gadu no gada vergo pa grašiem, un gadu no gada strādā ar mazajiem bērniem. Būtu jāmaina vai nu auklīšu rotēšana, vai arī bērni paliek grupā līdz izlaidumam. Lai nav tā, ka mazo grupu auklīte maina pamperus dien dienā un bērnus ucina uz rokām, bet, kad ir izlaidums un 1.septembris pat netiek uz svinīgo daļu un nedzird ne pateicības vārdus ne ko. Iestājusies tikai rutīna, ka pašas svarīgākās auklītes atstātas aizkadrā, tā diemžēl ir nevis bērnu dārzos pilsētā, bet gan pirmsskolas pieskatīšanas grupās novada pašvaldībās. Skumji, auklītes izdeg, bet to neredz neviens.

  38
  4
 2. Interesanti. Ne īsti brīvs, ne nebrīvs. Vai var plānot koncertu, vai arī jābūt gatavam strādāt. Piemēram, grāmatveži domē arī sakārto savus skaitļus un mēneša vidū vai nu kā sanāk, nesaņem algu? Un citi darbinieki? Tagad viens otru vaktēs?

  13
  1
 3. Pag, pag, kā tur palika ar kontaktstundām un pārējo darbu stundām? Vai pirmskolā ir nodrošināts laiks tiem darbiem, kas ārpus kontaktstundām veicami? Es, piemēram, negribu, ka manam bērnam grupasbiedrs pārsit galvu, kamēr audzinātāja kārtējo obligāto papīru aizpilda.

  15
  3
 4. Nezinu, kā bērni tiek nodarbināti telpās, bet kad ir ārā
  audzinātājas vispār nenodarbojas ar bērniem. Saiet kopā un pļāpā. Pat neskatās ko viņi dara. Nezinu kāpēc vecāki neceļ pretenzijas pret audzinātājām,kuru bērni ir novārtījušies pa dubļiem, piebriduši kājas utt. Varasā tādāda bļaušana un troksnis nāk no bērnudārza, kas nav pieļaujams mācību iestādē.

  5
  18
 5. Izlasiet visu rakstu drukātaja papīra “Dzirkstelē”, tad zināsiet.

  4
  4
 6. Varbūt Gulbenes novada laikraksts, kā Dzirkstele sevi prezentē, varētu iedzīvotajiem svarīgus jautājumus portālā publicēt bez maksas? Jeb tad būs bankrots? Protams, bērnudārza audzītes avīzi nesponsorēs. Bet viņas audzina Latvijas patriotus. Neapstrādā atkritumus pilsētas teritorijā.

  13
  2
 7. Vai Gulbenes izglītības iestādēs ir samazināts arī audzīšu neadekvātais darba apjoms, kas nav saistīts ar tiešo darbu ar bērniem, bet papīru kalniem un e-klases ierakatiem, kas nav jēgpilni. Žēl ka pašvaldībā spriež par stundu samazināšanu, bet par darba apjoma balansēšanu aizmirst.

  13
 8. Bērnudārzu pedagogiem jsu nu nav nekāda pamata sūdzēties par algu (valdība noteikusi ļoti labu apmēru), ne par to, ka strādā vienu stundu īsāku darba laiku. Tāpat slga ir ļoti liela. Un viss ir normatīvos paredzēts: cik kontsktstundu ar bērniem un cik stundu, lai gatavotos darbam ar bērniem.
  Drīzāk jāraud ir citiem pašvaldības melnā darba darītājiem, kam tikai min. alga. Tur arī bērnudārzu pedagogu palīgi.

  17
  2
 9. Turpmāk lielveikali strādās tik ilgi,cik tas būs nepieciešams cilvēkiem.

  2
  2
 10. Lielveikali nevar izdabāt 2-3 interesentiem, bet vairākumam gan. Jo jāstyrādā ir saimnieciski, bez zaudējumiem un velams ar peļņu.

  1
  1
 11. Bērnudārza audzinātājam arī ir darba laiks un nav nevienam jāizdabā.Veiciet aptauju ,cik bērnus Gulbenes novadā pieskata vecvecāki?Ved uz autobusu no rīta,vakarā nāk pakaļ,jo vecāki sen jau darbā!!!Laukos visu likvidē,bērni jārauj no gultas aizmiguši ārā jau 6.00 no rīta,jāskrien vai jābrien līdz lielceļam,lai nenokavētu autobusu.Tā laukos ir ikdiena,diemžēl.Bet Caunītim tik i bijis.

  18
  1
 12. Ņemot vērā, citu pašvaldību, pieredzi. Tiek strādāts pie jaunā modeļa, kur audzīte grupā strādā tikai dažas stundas.

 13. Nebūs jums to audzīšu, kas strādā dažas stundas, nebūs. Varēsiet paši nākt uz bērnudārzu gan ucināties, gan lasīt, rakstīt mācīt (jo uz skolu tagad ir jāaizsūta jau “gatavs” skolnieks), gan vērojumus dabā veikt pastaigas laikā.

  7
  1
 14. Kas tā “audzīte” tāda ir par cacu? Kāpēc tik pārstrādājusies? Izklausās pēc feļetona.

  1
  5
 15. Bērnudārzu pedagoģēm ir milzu alga arī tagsd, ksd par stundi īsāka darbs diena. Balts darbs. Nav ielas jāslauka par minimālo algu 8 stundas!!! Šī kaukšana ir piegriezusies.

  7
  8
 16. Uz priekšu! Sētnieku trūkst un ir liela kadru mainība, jo tur patiešam ir smagi jāstrāda. Vajag labu veselību, prasmes, pacietību un jāpaciš, ka visi lamā, jo vienmēr kritizē sētnieku darbu.

  5
  1
 17. Un kas notiks, kad nāks jauni bērni un citi vecāki, ar citādākām vajadzībām? Atkal mainīs darba laikus, jeb vai tiem jaunajiem būs jādzīvo atbilstoši ne savām, bet iepriekšējo vajadzībām?

 18. Es esmu tik veca, ka atceros vēl dziļus padomju laikus, turklāt, nevis kā bērns, bet kā pieaudzis cilvēks. Toreiz uz mūsu dārziņa “silītes” grupu atnāca strādāt par auklīti kāda čigānu tautības sieviete, kura, no malas skatoties, bija nodomājusi, kāds tas viegls un labs darbs- sēdēt saulītē un paņemt klēpī kādu bērniņu. Kā jūs domājat, cik ilgi viņa izturēja skarbo dzīves īstenību bērnudārzā (ikurāt vēl SES-a “uzlidojums” arī trāpījās tajā laikā)? Divas dienas!

  9
  1
 19. Atbilde ,Uz Prognoze,uz pilsētnieks komentāru.Uz priekšu,durvis vaļā uz pirmsskolu,tai baltajā darbā,kur , tā saucamās “audzītes” ,neko nedara .Kāpēc nepiesakies,nebūs jāstrādā smagais,melnais darbs un saņemsiet lielo piķi.JŪS,tāpat kā Izglītības Ministrijā esiet tālu no realitātes,jo neesiet ne dienu stradājuši ar bērniem.Es neapskaužu pedagogus un man neskauž ,ja viņi saņem lielāku atalgojumu.Žēl,kad nenovērtē arī skolotāju palīgu darbu un viņiem nepaceļ algas!

  2
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.