Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Karaliskās peonijas šogad priecēs Līgosvētkos


Kanaviņu ģimenes šī gada novēlējums visiem novada līgotājiem ir – sagaidīt Jāņu dienu ar prieku dvēselē un cerību par mieru uz zemes, kā arī meklēt savu papardes ziedu un, protams, mīlēt vairāk ziedus. Jautrīte nenoliedz lielo prieku un gandarījumu par brīžiem, kas pavadīti dārzā, tomēr neslēpj, ka lielākais karalisko peoniju apčubinātājs ir viņas vīrs Normunds.
Pašā Gulbenes sirdī Kanaviņu ģimenes dārzā pirmās peonijas uzziedēja turpat pirms trīsdesmit gadiem. Šogad tās lielos un mazos ģimenes līgotājus priecēs īpaši, jo, ja citus gadus jūnija vidū jau pārsvarā lielais skaistums bija noziedējis, tad šovasar – ziedi dažādos krāsu toņos ir pašā plaukumā. Gulbeniete Jautrīte Kanaviņa stāsta, ka svētku dienās skaistos ziedus novērtēs arī jaunākā meita Elvita ar ģimeni no Norvēģijas. Īpaši sumināts, protams, tiks arī znots, vecākās meitas Evitas vīrs Jānis. “Dzirksteles” ierašanos sagaida arī viens no mazdēliem – Emīls, priecīgi rotaļājoties smilšu kastē, kas dārzā ieskauta neskaitāmo peoniju šķirņu stādos.

Ziedi blakus dziedātpriekam

Šīs, piemēram, ir visīstākās pikas – tā, norādot uz košajām un jau pa gabalu pamanāmajām peoniju lielajām ziedu galvām, saka Jautrīte. Dārza sakoptību rada regulārā ziedu apčubināšana un arī izravēšana. Jautrīte tai atrod laiku gan pēc darba dienas, gan sava lielākā vaļasprieka – dziedāšanas nodarbībām un koncertiem.


Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.