Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Lizumniete Velga Kostigova audzē papriku un čili piparus jebkurai gaumei

Jau otro gadu Velgas Kostigovas ģimene Lizumā audzē papriku un čili piparus. Šogad - 11 dažādu šķirņu paprika un 11 dažādu šķirņu čili pipari – dažādu formu un asuma, tajā skaitā 2013.gadā Ginesa rekordu grāmatā iekļautā ‘Carolina reaper’. Tā domāta visdrosmīgākajiem čili baudītājiem. Un šobrīd jau var priecāties par pirmo paprikas un čili piparu ražu. Velgai ir divi bērni - meita Rasma, kura jau desmit 10 gadus dzīvo un strādā Gērnsijas salā, un dēls Andris, kurš ar savu ģimeni dzīvo un strādā Jēkabpilī. Ideja audzēt čili piparus un papriku pieder Velgai ar dēlu. “Dēlam pirmā saskarsme bija ar halapenjo Anglijā Zemessardzes mācību laikā. Toreiz uz galda bija sagrieztas skaistas ripiņas, kuras izskatījušās pēc gurķiem, un tikai pēc pagaršošanas saprata, ka tie ir čili pipari. Tā radās interese audzēt pašiem. Uzsvars audzēšanā tiek likts uz halapenjo piparu. Esam iemācījušies baudīt čili piparus paši un iepazīstinām ar piparu garšu daudzveidību arī citus,” stāsta Velga.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.