Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Novadniece rakstniece Danuta Butrima par dzīvi un literatūru

Danuta Butrima ir rakstniece, mūsu novadniece, izdevniecībā “Latvijas mediji” klajā nākuši seši viņas romāni, tie atraduši ceļu arī pie lasītājiem Gulbenē un novadā. Man gan gribas teikt - Maija Butrima, jo tādu es viņu atceros, viņa ir mana vienaudze, skolasbiedrene, mēs kopā mācījāmies Galgauskas pamatskolā, viņa vienu klasi zemāk. Atceros, ka Maija bija gudriniece, teicamniece, un atceros viņas garo, zeltaino bizi. Tādas nebija nevienai meitenei. Danuta Butrima ir viņas rakstnieces pseidonīms, jo, kad Maija sāka rakstīt romānus, vēl strādāja skolā par bioloģijas skolotāju. “Es nealku pēc popularitātes - tas ir viens, vēl joprojām nealkstu, kaut kā man arī likās, kā skolotāja ar savu vārdu un uzvārdu? Tāpēc es paņēmu savu veco pirmslaulību uzvārdu un no tēva puses vecvecmāmiņas vārdu - no lietuviešiem nākušo Danute, un tā radās mans pseidonīms,” stāsta Maija.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.