Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Palielinās budžeta ieņēmumi, bet pilsētas ielu uzturēšanai naudas trūkst

Katastrofāli trūkst naudas, lai šogad visās sezonās varētu uzturēt Gulbenes ielas. Šo jautājumu aktualizēja pilsētas pārvaldes vadītājs Gints Āboliņš, piedaloties novada domes 18.aprīļa finanšu komitejas sēdē. Diskusija izvērtās sakarā ar publiskoto informāciju, ka pašvaldībai šogad ieņēmumi ir palielinājušies par 365 974 eiro. Visa nauda tiks novirzīta konkrētiem mērķiem. Taču ne Gulbenes ielu un ceļu uzturēšanai.

Gulbenes ielu un ceļu uzturēšanai šogad pašvaldības budžeta ir atvēlēti apmēram 205 000 eiro (pagājušajā gadā tika iztērēti 285 000 eiro), bet atlikums uz šodienu esot vien 67 000 eiro, teica Gints Āboliņš. “Nav finansējuma veikt horizontālo apzīmējumu uzklāšanai pilsētas ielās. Minimāli varam sataisīt ielu bedrītes,” viņš sacīja. Un piebilda: “Ja finansējums paliek šādā pašā stāvoklī, tad viena iela ziemā tiks notīrīta no sniega, cita – nē.”

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica – pagājusī ziema sākās ātri un bija sniegota, bet nav zināms, kāda būs nākamā ziema. “Saprotu, ka satraukums ir, ka var nepietikt,” viņš teica. Un akcentēja, ka pašvaldības šā gada budžeta grozījumi būs vajadzīgi vēl ne reizi vien. Tajā pašā laikā A.Caunītis pauda, ka “būs jāvērtē”, piemēram, kur Gulbenē atjaunot ielu horizontālo apzīmējumu un kur ne. Viņaprāt, tas obligāti būtu jāatjauno gājēju pārejās. A.Caunītis sacīja, ka ielās, kuras tiek rekonstruētas, piemēram, pašlaik Litenes iela, mazāk tērēs naudu uzturēšanas darbos. “Protams, sniegs tur būs jātīra,” viņš teica.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Jā,, Caunīša kungs! Pēc ziemas nāk pavasaris, gan sniegs nokusīs pats no sevis. Labāk lieku eiro sev un pietuvinātajiem pie algas pielikt….. Iedzīvotāji jau kaut kā izkulsies pa smilšainajām un bedrainajām ielām! Daļai no kurām pat nav gājēju ietvju gar malu, par asfaltu pat nerunāsim.

    10
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.