Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Piedalīties svētkos — katra latvieša svēts pienākums

Lizuma kultūras nama folkloras kopai “Āravieši” gatavošanās XXVII Vispārējiem latviešu dziesmu un XVII deju svētkiem ir patīkama satraukuma un gaidu pilns laiks, jo viņiem šie ir pirmie lielie dziesmu un deju svētki, kuros piedalās kā folkloras kopa.
“Āraviešu” vadītāja Aisma Valtera “Dzirkstelei” stāsta, ka pirms tam folkloras kopa divas reizes ir piedalījusies folkloras festivālā “Baltika”. “Dziesmu svētku organizatori diezgan ilgi folkloras nozarē kavējās ar nolikuma atsūtīšanu, un tā kā viņi paši apzinājās, ka kavējas, tad bija pieļauts, ka tiek iesniegts tas pats materiāls, kas uz festivālu “Baltika”, tāpēc šogad dziesmu svētku skatei tika nosūtīts tas pats materiāls video formātā. Un mēs ieguvām 1.pakāpi! Par to mums bija liela sajūsma un pārsteigums, jo “Baltika” festivāla atlasē mēs ieguvām 2.pakāpi par šo pašu materiālu, bet “Baltikā” ļoti tiek vērtēta etnogrāfiskā puse, tērpi, tiešām tāds lokālais autentiskums. Šajā gadījumā – dziesmu svētku kontekstam atbildām ļoti labi ar savu programmu un vizuālo izskatu, līdz ar to arī 1.pakāpe, par ko ir liels gandarījums,” priecājas Aisma.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (5)

 1. Folklora ir katras tautas sakuma sakums un ta ir vislielakaa bagatiba katrai tautai..mes latviesi esam loti bagati tik mazai tautai visluelakais folkloras klasts pasaulee..pateicoties baronteevam kas staigaja no majas majas un pierakstija tautasdziesmas..daudzam komponisti ir veidojusi apdares ..musu garigas bagatibas nedrijst staves plauktos..tas javairo sadzivee.. ikdienaa svetkos..tajaa ir mysu sencu garigais speks un dziveszinas kods..kas palidzeja izturet pat visgrutajajos brizos.. dziedot dzimu dziedot augu dziedit muzu nodzivoju…dziesma palidzeja vairot prieku darbaa tumsajos vakaros svecu gaismaa vakareejot..rokdarbos amatniecibaa gadskartas visur pavadija dziesmas.ar dziesmu cilveks puedzima ar dziesmu to pavadija…latviesi mes esam dziedatajtauta..dziesmu svetku tauta..ar to mes atskiramies ar unikalu kulturu.paldies folkloras kopam par dziesnam par darbu..lai dziesmas skan vienmer un visur..un lai mes tas dziedatu un macitu saviem berniem.

  1
  1
 2. Tiesi taa.pienakums pret savu sencu kulturas mantojumu un muzigo latvietivas turpinajumu

  1
  1
 3. Ak meitenes esmu muzike..un secinu.ka tautas dziesma ir visu dziesmu sakne…musdienuu popmuzikai ir viendienites muzss..bet tautasdziesma dzivo gadu simtiem..un dzivos tik ilgi cik tas tauta..kamer elpos un dziedas..jo dziesma ir tautas gara maize

  1
  1
 4. Vai jus ziniet ar ko atskiras cilveks no dzivnieka..ar kulturu..un tiesi kultura ir taa kas piedevaa musu sugai nosaukumu..cilveks…

  1
  1
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.