Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Psiholoģe Inta Santa: “Šobrīd mēs esam kareivji ar to, ko sludinām – ar kādu informāciju dalāmies, kam spiežam “patīk”.”

Militārie speciālisti uzskata, ka modernais karš ir arī ekonomisks, psiholoģisks un informatīvs, ar politiski motivētu ielaušanos datorsistēmās, to sabotāžu un spiegošanu. Sadzīviskā līmenī hibrīdkara elementi izpaužas kā manipulēšana ar ļaužu prātiem un iebiedēšana. Patiesība kopā ar puspatiesību, profesionālu propagandistu radītas viltus ziņas un veikli meli šaubu izraisīšanai, kā arī troļļu atklāti naidīgās izpausmes virtuālajā vidē. Varētu jau šo informatīvo lavīnu laist pār galvu, ja vien tā nešķeltu sabiedrību un neveidotu sprādzienbīstamus viedokļu blokus. Princips “skaldi un valdi”, ko pirms mūsu ēras esot formulējis senās Maķedonijas valdnieks Filips II, turpina kalpot par ieroci arī 21.gadsimtā.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (3)

  1. Labs raksts.ta tas ari ir un ir dazadi modernie kari kuri iznicina cilvekus gan fiziski gan garigi.bet jaatceras ka nav vienas patiesibas to ir daudz un katram sava….un par viedokluem jau cilvekus nevar lijt cietumaa valsti kura ir neatjariga un demokratiska..vismaz satversnee to apliecina 100 pants..dienzel sobrid latvijaa tas nedarbojas..tiek uzspuesta tijai viena patiesiba…jabut infornacijas dazadibai lai cilveks pats doma veertee un macas atskirt patiesibu no meliem vai puspatiesibam..domaju ka pie rajktiem nevajadzetu but vertejumiem.jo tas nav tautas bet gan trollu vertejums…katram pasam ir dota galva lai lasitu analizetu vertetu un izdaritu secinajumys…daudzi cilveki ir apmulsusi un nezina kam ticet..vini ir nomakti stresa beozceribas un nemuera parnemti…kapec cilveki ir nonakysi lidz sadam laikmetam..kass liedz dzivot mieraa un but laimigiem…tak vara alkatiba launums parnemus pasauli…tikai ir aizmirst ka saja pasaulee dzivojot patiesibaa nekass mums nepieder tijai murkli izjutas.un dzive.un vienigais kas piederes katram ie 2 kvadratmetri zemes..muzibaa…nekas nav muzigs.un ta verts lai setu pasaulee karus un nemieru..laujiet cilvekuem miesrigi dzivot sai pasaulee.un lai ra vakstas uz jatras vaksts brivibu beatjaribu un demojratiju..jo hekas labajs par sim lietam nav izdomats..cilvekam ir jabut brivam.

  2. Domaju ka rakstos vertejumi cmvar ari nebut jo tie nav objektivi..katram pasam galva ur dota kai lasitu domatu analizetu un vertetu

  3. Un kas tad spuez to patik un uzspuez it ka sabiedrisko domu..tie kas sez pie pults…propoganda rulle..man labak patik porttali kuros nav ieteikumu..kaut gan pedejaa laika ari tos nelasu izlasu tikai virsrakstus..ja modernais kars rullee.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.