Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

REDAKCIJAS SLEJA: Kāpēc negribēju salūtu

Ritēja 2022.gada pēdējās dienas. Ejot uz darbu, satiku paziņu. Raud, tikko uzzinājusi - māsīcas vīrs Ukrainā iesaukts karot un drīz vien saņemta vēsts, ka viņš ir gājis bojā karadarbības zonā. Mana paziņa saka – nezina, kā šodien pastrādāt. Acis visu laiku ir miklajā vietā. Mēs runājam par to, ka dzīve jau tā ir pārāk īsa, bet te vēl karš, neziņa.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (18)

 1. Baroju ar sēkliņām putnus. Katru rītu izbēru noteiktu porciju, daudz. Arī putniņi salidoja dažādi un daudz. Pēcpusdienā bija apēstas visas sēkliņas. Pēc jaungada uguņošanas Gulbenē jau trešo rītu putnu tikpat kā nav. Divas dienas apēsta tikai trešdaļa barības. Kas noticis? Sirsniņa neizturēja? Svinētāji, vai jūsu īslaicīgais prieka brīdis bija to vērts? Dzīvā radība iet bojā kara un citu riebību dēļ. Jūs to atbalstiet?

  12
  10
 2. Paldies, nelikāt vilties. Tomēr gribēju pārliecināties, ka esat tik triviāls un uzķersieties uz tik prasta āķa. Laikam asociācijas jums tādas ierobežotas. Lai pārējie lasītaji saprot, ar kādu komentētāju ir darīšana. Novēlu vairāk pozitīvu emociju par citu viedokļiem!

 3. Par bojāgājušiem putniem pēc uguņošanas diemžēl ir pilniga taisnība, tas ir pētīts un konstatēts vairākkārt. Tas, ka cieš paši “brīnumdari”, gan ir tikai sīkums. Izdedzinātās sejas, norautie pirksti un citi jaukumi gluži vienkarši ir pelnīti.

  11
  1
 4. Cilvēki dzīvo nabadzībā, bet te, 5 minūtēs tūkstoši izšauti gaisā.!Priekš kam tas vajadzīgs? To vien dzirdi, ka nav naudas tam un nav naudas šim. Tie, kas grib salūtu, lai ziedo no personiskā maciņa, cik saziedos, tāds būs salūts.

  7
  2
 5. Nezinu,kas ir zinātniski pierādīts, bet mūsu putniņi visi uz vietas. Bet to gan vajadzētu zināt,ja kādā vietā sniedziņš nokusis, putniņš pa ieradumam meklē ,kā dabā paredzēts. To mācīja dabas mācībā,ja kas. Bet nebēdājat, tūlīt atkal uzsnigs un čiepstētāji būs atpakaļ. Spēsiet tikai barot. Bet par salūtu runājot. Vai jūs varat aizlikt roku priekšā karam,ja nebūs salūta? Mums skolotāja,ukrainiete,prasa- kāpēc šogad maz salūtu? Parādam,kas rakstīts avīzē. Viņa ne pa jokam sašuta. — Vai tad nav gana,ka jūs tik daudz jau esat palīdzējuši,ka mūsu pēc pat svētkus sev atņemat? Viņa sajutās tik vainīga un nelaimīga…..

  14
  1
 6. Tas jau atkarīgs no tā, cik tuvu un cik stipri dārdina. Šogad kaimiņi bija pacentušies tā, ka viss rībēja. Tomēr domāju, ka tas ir ļoti savtīgi, nerēķinoties ar dzīvo dabu (tik daudz kas tiek neatgriezeniski iznīcināts) un citiem cilvēkiem (slimi, veci, mazi, karā bijuši, zaļi utt.) rībināt un piedūmot apkārtni ar savu izpratni par svētkiem. Varbūt tomēr pēc kāda laika atradīsiet citu veidu, kā sevi un citus iepriecēt. Lai veiksmīgs Jaunais gads! Mierīgs un bez kara!

  7
  2
 7. Man piemēram patīk saluti uz reiz var just kad jaunais gads ir pienācis.kad jums nepatīk saluti tas nedomā kad visiem nepatīk.

  7
  9
 8. Nenovērtētās brīnumsvecītes, ja būtu visiem rokās, kas bija sanākuši parkā, lai sagaidītu Jauno gadu – sajūtās droši vien būtu fantastiskas! Salūts arī ir skaisti, bet tieši tā, cienot ne tik tālus kaimiņus viņu bē’dās, bez salūta varēja iztikt! Saticību, mieru!

  9
  2
 9. Gribēt var daudz! Salūtam nav nekāda sakara ar karu. Es zinu cilvēkus, kas katru gadu pērk raķetes par lielu naudu un ir cilvēki, kas nekad mūžā nav nopirkuši nevienu raķeti. Ir cilvēki, kam naudu nav, kur likt un ir cilvēki, kam svētku galds ir pieticīgs. Kāpēc nosodīt vienu vai otru pusi? Var pusnaktī iziet laukā un noskatīties salūtu, jo šauj visapkārt. Šaubos, vai svētku sajūta atkarīga no izšauto raķešu daudzuma. Piemēram, darbā ar kolēģiem aprunājoties, reti kurš saka, ka “ir baigā svētku sajūta”. Viens no iemesliem, ka nav naudas, jādomā, kā galus savilkt, cenas aug, darba devēji negrib maksāt. Kāda var būt svētku sajūta? Piekrītu, ka jaunieši grib izklaidi, salūtu, jautrību, bet, cik daudz mums apkārt vecu un slimu cilvēku,kas grib tikai un vienīgi mieru un klusumu. Nevar bāzt visus vienā maisā. Bet visvairāk tracina tas, ka izšaujot tūkstošus gaisā,nākošajā dienā sākas čīkstēšana, ka nav naudas ne šim, ne tam…

  6
  3
 10. Varbūt vajag vairāk strādāt, nevis ņaudēt, ka nav naudas?
  Kam ir lieka nauda tie šauj, kam nav lai nelūr svešā makā!

  7
  6
 11. Ak, Vili, Vili! Uz šodienu ir tā, jo vairāk strādā, jo mazāk saņem. Un tie, kas tikai skaitās, ka strādā, saņem tūkstošus. Kāds sakars salūtam ar tavu maku?

  4
  5
 12. Vispirms iemācies rakstīt, tad gudri spried par salūtiem. Tavā vienā bezsakarīgajā teikumā ir 10 gramatikas kļūdas. Protams, spriežot pēc tavas izglītības, tev varētu patikt “saluti”

  4
  1
 13. Pilnīgi garām. Izlasi rakstu. Runa iet par to, vai vajag salūtu pilsētā par tūkstošiem, ja nākošajā dienā daudz kam trūkst naudas. Daudzās pilsētās, piemēram, salūts nebija. Tu esi kaut ko pārpratis.

  3
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.