Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Seksuāla rakstura noziegumi pret bērniem nedrīkst palikt nesodīti

Bērnu dzimumneaizskaramības noziegumu izmeklēšanā Latvijā var vēlēties profesionālāku pieeju. Par to liek aizdomāties tiesībsargs Juris Jansons. Janvārī tiešsaistē viņš kopā ar kolēģiem prezentēja pārbaudes lietu “Par noziedzīgo nodarījumu, kas vērsti pret bērna tikumību un dzimumneaizskaramību, izmeklēšanu”. Notika arī kompetentu amatpersonu un ekspertu publiska diskusija. Svarīgi ir par to stāstīt, jo bērnu dzimumneaizskaramības noziegumi ir tēma, kas praksē vienmēr tiek pētīta aiz slēgtām durvīm, gādājot par cietušā interesēm. Saskaņā ar Valsts policijas Gulbenes iecirkņa informāciju 2021.gadā Gulbenes novadā ir bijuši uzsākti četri kriminālprocesi par noziedzīgiem nodarījumiem pret tikumību un dzimumneaizskaramību - Krimināllikuma (KL) XVI nodaļa -, kur iesaistītas nepilngadīgas personas. Izbeigti trīs procesi.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.