Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Tekstiliju izstādei “Latvju raksti. Citādība” “Sagša” dekoratīvos spilvenus ar Madernieka rakstiem auž senajā skalu tehnikā

Izstādē “Latvju raksti. Citādība” Siguldā redzami darbi arī no Tautas lietišķās mākslas studijas “Sagša”. Šī izstāde apliecina Latvijas audēju un lietišķo studiju meistaru prasmi un viedumu, savos darbos tradīciju apvienojot ar vīziju par to, kā mūsu tautas bagātais mantojums pārdzimst nākotnē. Siguldas novada Kultūras centrs sadarbībā ar Nacionālo kultūras centru piedāvāja divus tiešsaistes seminārus audējiem no visas Latvijas, runājot gan par novitātēm interjera dizainā, gan netradicionālu, otrreiz pārstrādājamu materiālu izmantošanu profesionālajā un tautas mākslā. Iedvesmojoties no semināros dzirdētā un ar svaigu skatu uz tradicionālajām vērtībām pie darba ķērās daudzi domājot, zīmējot, griežot un aužot. Lai piedalītos izstādē “Latvju raksti. Citādība”, studijas tika aicinātas veidot tekstiliju ansambļus. Atsaucās liels skaits lietišķās mākslas studiju un audēju no visas Latvijas.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.