Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Zooloģe Inta Lange: “Jāpalīdz tur, kur var palīdzēt, un nav jāiejaucas tur, kur nevajag iejaukties.”

Tuvojas vasara, kad putniem šķiļas mazuļi. Daļa no tiem ligzdas pamet uzreiz, daļa – pēc kāda laika. Gan redakcijā, gan sociālajos tīkos šajā laikā bieži vēršas cilvēki un saka, ka izglāba putna mazuli, kas bija izkritis no ligzdas. Līdzīgi ir ar apdzīvotās teritorijās atrastiem savvaļas dzīvniekiem vai to mazuļiem. Kā rīkoties, sastopot savvaļas dzīvnieku mazuļus? Kā saprast, vai nepieciešama palīdzība, un kad glābšana drīzāk būtu pāri darīšana? Kāds ir rīcības plāns, ja savvaļas dzīvnieka mazulis nonācis nelaimē? Par to dzīvnieku aizsardzības un dzīvnieku aizstāvības projekta “Zootēka” pārstāvji organizēja tiešsaistes sarunu ar zooloģi, Dabas aizsardzības pārvaldes Līgatnes dabas taku vadītāju Intu Langi. Speciāliste ar savvaļas dzīvniekiem strādā jau vairāk nekā 20 gadus - gan Rīgas zooloģiskajā dārzā, gan šobrīd Līgatnē.

Lai turpinātu lasīt rakstu, nepieciešams iegādāties Gulbenes novads - Dzirkstele.lv abonementu:

"Gulbenes novads - Dzirkstele.lv Plus" abonentiem būs pieeja unikālam izdevniecības saturam, kur atspoguļosim notikumus un procesus vietējos novados. Raksti, intervijas, bilžu galerijas, video saturs.

Abonē Gulbenes novads - Dzirkstele.lv digitālo saturu par 0.99€ uz pirmajām 4 nedēļām*

*Pēc izmēģinājuma perioda beigām ik pēc četrām nedēļām tiks veikts automātiskais maksājums - 1.99€ par abonēšanas periodu. Abonēšanu vari pārtraukt jebkurā brīdī savā Gulbenes novads - Dzirkstele.lv kontā.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.