Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Galgauskā satiekas jaunieši no piecām valstīm

“Dvieļu volejbols” stiprināja draudzības saiknes un uzsita azarta garu. Foto: Gatis Bogdanovs

Līdz 18.augustam Galgauskā norisinājās starptautiskā jauniešu nometne, kuras dalībnieki pilnveidoja zināšanas un dalījās pieredzē par veselīga dzīvesveida paradumiem caur sportu un uzturu.

Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” pārstāve Lelde Frīdenberga “Dzirkstelei” stāsta, ka šis ir projekts “Veselīga dzīvesveida spēks”, kas tiek īstenots “Erasmus+” programmā. Projekta mērķis – veicināt jauniešiem veselīgu dzīvesveidu. Jaunieši piedalījās dažādās sportiskās aktivitātēs, guva zināšanas par veselīgu uzturu, kopā mācījās gatavot dažādus veselīgus ēdienus, iepazina Galgauskas pagastu un dažādu valstu tradīcijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.
Otrdien jaunieši bija sadalīti grupās un plānoja netradicionālas sporta aktivitātes. Bija gan “dārgumu meklēšana”, gan “dvieļu volejbols”, gan “desu spēle”. Foto: Gatis Bogdanovs

Saistībā ar pandēmiju viss ievilkās

Jauniešu starptautiskās apmaiņas projektā kopā piedalījās 35 dalībnieki no Itālijas, Portugāles, Rumānijas, Grieķijas un Latvijas. Katru dienu jauniešiem notika tematiskās nodarbības, bija iespēja savā starpā diskutēt, mācīties citam no cita, dalīties pieredzē, uzzināt jaunas lietas, kā arī uzlabot savas angļu valodas zināšanas.

“Es šo saucu par “kovid” projektu, jo tas tika uzrakstīts un apstiprināts jau 2019.gadā, bet sakarā ar pandēmiju tas tika pagarināts. Beidzot šajā vasarā varam to īstenot. Mums jau ir jauni projekti, kuri ir apstiprināti un kurus vajag īstenot, bet prioritāri šajā gadījumā devām priekšroku vecajam, jo ir noteikumi, cik ilgi to varam pagarināt. Principā jau bija pēdējie “vilcieni”, tāpēc ir prieks, ka varējam beidzot to realizēt,” stāsta Lelde.

Foto: Gatis Bogdanovs

Latvijā pirmo reizi

Lelde arī skaidro šādu projektu lietderību. Proti, piedalīšanās šādos projektos, pirmkārt, ir liela iespēja pašiem jauniešiem iepazīties. Otrkārt, ne visām ģimenēm ir iespēja ceļot, bet ar šādu projektu starpniecību jauniešiem ir dota iespēja iepazīt citas kultūras, iemācīties kaut ko jaunu, sadraudzēties. Lielākā daļa no jauniešiem, kuri ieradās Galgauskā, iepazina tās apkārtni, kā arī pavadīja laiku Gulbenē, Latvijā ieradās pirmo reizi. Daudz bija tādu, kuri ārpus savas valsts bija devušies pirmo reizi. Jaunieši atzina, ka viņiem te ļoti patīk daba, klusums un miers, jo pārsvarā viņi nāk no lielām pilsētām. “Jaunieši ir iepazinušies un sadraudzējušies, un, zinot, ka jādodas prom, bija arī asaras,” stāsta Lelde.

“Lielākā daļa no jauniešiem Latvijā ieradās pirmo reizi. Daudz bija tādu, kuri ārpus savas valsts bija devušies pirmo reizi,” saka Lelde Frīdenberga, Gulbenes novada jauniešu centra “Bāze” pārstāve.

Dienas, ko jaunieši pavadīja Galgauskā, bija ļoti piepildītas. Viņi dzīvoja kultūras namā, maltīte bija sarūpēta no “Kantes kroga”. Savukārt vakaros viņi katrs iepazīstināja ar savu valsti – līdzi bija atvesti savas valsts našķi, notika radošās darbnīcas, dažādas aktivitātes, spēles, dejas. Projektu finansē Eiropas Savienība.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.