Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenē un Balvos izskanējuši koncerti “Uz eņģeļa spārna”

Foto: Gatis Bogdanovs.

5. un 6.martā izskanēja Austras Veikšānes piemiņas koncerti Gulbenē un Balvos.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbeniete Mirdza Kušķe “Dzirkstelei” teica: “Tā bija dāvana, kuru patiešām ir jāprot novērtēt šajā grūtajā laikā, kad cilvēki patiešām ir atsvešināti. Koncerts bija kā balzams dvēselei. Šis laiks, kurā šodien dzīvojam, ir ne tikai grūts, bet pat draudīgs. Mūziķi, kora mākslinieki ir gatavi iznākt cilvēku priekšā un pasniegt koncertu kā dāvanu – tas ir ļoti vērtīgi, saviļņojoši! Patika Annas Katrīnas Paukšēnas un Kārļa Gusta Zariņa muzicēšana.”

A.Veikšānes dzīvesbiedrs Donāts Veikšāns “Dzirkstelei” teica: “Daudzi pēc koncerta man ir zvanījuši un teikuši lielu paldies. Patīkami, ka uz koncertu Balvos bija atbraukusi arī Austras Rīgas ārste, kura bija kopā ar manu sievu arī viņas sāpju brīdī līdz galam. Koncertā jaunieši muzicēja ļoti labi. Prieks par to, ka viņi radīja muzikālo pavadījumu Balvu kora “Mirklis” dziedātajām dziesmām.”

Šā kora diriģents Uldis Kokars “Dzirkstelei” sacīja: “Šie koncerti sakrita ar laiku, kad koris varēja atsākt pilnasinīgus mēģinājumus un koncertēt uz skatuves. Viss sakrita. Noskaņojums bija ļoti patīkams! Un rosināja arī atmiņas.”

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (14)

 1. Piedodiet bet es paslaik nekadus koncertus un nekadu muziku klausities negribu..ari par izklaidem neko nelasu..nani ta neiedvesmo..es velos klusumu..ari lkusums ir muzika .tikai haprot to saklausit..un varbut sim laikam vispiemerokais..

  1
  2
 2. Jā Jums ar prātu, Adel? Klasiskā mūzika nav nekāda izklaide, bet gan darbs ar cilvēka garu, intelektu un augstākajām jūtām. Jums tas viss ir? Ja nav, Jums šādu koncertu nemaz nevajag. Tas Jūs neuzrunā un nav domāts Jums. Taču Gulbenes novadā ir pietiekami daudz muzikāli izglītotu cilvēku, bērnu, jauniešu un pieaugušo, kuri apmeklējuši mūzikas skolu, mācījušies un izglītojuši savu garu un dvēseli. Šis koncerts bija viņiem. Paldies!

  3
  2
 3. Dveselei nevar pavelet ne ko milet ne kkausities katrai dveselei ir vajadzigs savs piepuldijums.un ta nav tijai muzika..paslaik man tas ir klusums..kad tik daudz launuma un asinu apjart…klausos dazadu muziku tad kad manai dveselei tas nepueciesams..bet tiem kam tas paslaik nepueciesams novelu klausities..un puepuldit to..ar klasiku vai popu atbilstosi savai gaumei…ir puenacis laiks kad velos klysumaa padomat par to kapec pasaule ir kluvusi tik launa..es uzdodu jautajumu dievam…vins klusee un luek atbildi sameklet man pasai…un es to zinu…

  2
  3
 4. Ja starp citu ar muziku bija saistita visa mana dzive..un skita ka pasaulee nav nekaa skaistaka par to..lidz pienaca mirklis ka apzinajos ka ir kaut kas vel skaistaks par to man un taa ir daba..cilvekam jadodas tur kur mit vina miesa un gars..jo tas ir nedalamas…mana muzika ko klausos tagad ir muzika dabaa..tai nav lidzvertigas..cetru veju stabulu simfonija rudens vakaros.kad lapas griezas dejaa..kad sniegputenis virpulo un ziemels kontrobasu spelee…kad zvaigznes mirgulo un menessonati man veler..un pavasari ludz ar saulektu putnu koris dzied….es celos lidzi tam..jo bav skaistakas muzikas man.

  1
  3
 5. Adel, Jūsu te ir par daudz. Kļūstiet, lūdzu, politiski klusāka. Ja negribas, ja nepatīk, neejiet uz koncertu, klausieties vēja stabulēs un paturiet savu izcilo viedokli pati pie sevis. Nepazemojiet citus ar muļķīgiem komentāriem.

  4
  2
 6. Jus jau pazemojat pati sevi..ar izcili mulkigu komentaru. Ak tad adel jums uz varzacim uzkapusi..ar politiku…ak redz kur tas suns aprakts…patiesiba acis koz..ak cik jys esiet stulba

  2
  5
 7. Adel, es par Jūsu personiskās komunikācijas politiku. Par inteliģenci. A Jus par ko bijāt traumatiski iedomājusies? Ir kāda sāpīte pašai par sevi?

 8. Izskatas ka jums ir ne tikaiai sapite bet traumetas smadzenes..vecums dara savu vai ne perkamaa dveselite….ja ar tadam man nav nekaa kopiga un nekad nebus..bet aknas gan puetaupuet tas jums launuma pilnas un driz sairs…un pie kahas gan jusu viedokli gan ieteikumi kurus pasi tik citigi liekat…adel par jums iesmej..cavonas

  2
  2
 9. Runāt par sevi trešajā personā esot viena no širofrēnijas pazīmēm…

  4
  2
 10. Visas pazimes luecina ka jums ir dauna sindroms..jo nespejat vairs nekam piesieties..iznemot tresajai personai.jaa kapec gan es nevaru sevi saukt par adeliti..tas tak jauks niks..kad sunim nav ko darit vins lauza savas okas..kad mulkim nav ko teikt vibs puekasas pareizrajstibai…labak laiziet savas olas…ja oacentisieties izdosies.neka rakstiet mylkibas

  2
  1
 11. 6 no 12 komentāriem ir Adele.
  Sarunā pašam ar sevi ir psihiskās novirzes.Pat nelasu jūsu komentāru redzot niku Adele.Pretīgi.

  1
  1
 12. Int jys visus manys komentus lasat..tad jau neatbildetu..durak..ha ja pretigi helasi iebsz galvu pidaa un nolaid udeni

  1
  2
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.