Pirmais spēles puslaiks “Gulbenes Bukiem” bija graujošs ne tajā labākajā nozīmē. Galvenais treneris Raimonds Gabrāns minūtes pārtraukumā cenšas motivēt puišus un pārrunāt turpmāko spēles taktiku. Foto: Gatis Bogdanovs

Pagājušās piektdienas vakarā Gulbenes sporta centrs bija skatītāju un līdzjutēju pārpildīts, jo ar spēli “Gulbenes Buki/BJSS” pret “Salaspils Sporta skolu” oficiāli tika atklāta “Ramirent” Nacionālās basketbola līgas 2023./2024.gada sezonas čempionāts.

Uz atklāšanas spēli ieradās Latvijas Basketbola Savienības prezidents Raimonds Vējonis, kurš uzrunājot klātesošos, teica: “Basketbols šogad nav apstājies ne uz vienu brīdi. Mēs vēl nesen priecājāmies par mūsu puišu izcīnīto 5.vietu Pasaules kausā, bet jau ir sākušies mūsu nacionālie čempionāti. Ir prieks, ka arī šajā gadā “Ramirent” Nacionālajā basketbola līgā startē 21 komanda, un klāt ir nākušas divas jaunas komandas: viena no tām – Salaspils un otra ir no Siguldas. Lai viss čempionāts parāda to, ka mums aug jaunā paaudze, kas pēc pāris gadiem varēs iekļauties Latvijas izlasē. Protams, kā sestais spēlētājs jutīsim līdzi mūsu lielajai komandai nākamgad olimpiskajā kvalifikācijā un “EuroBasket 2025”.”
Spēles pirmajā puslaikā “Salaspils Sporta skolas” basketbolisti izvirzījās vadībā ar 35:45, tomēr pēc pārtraukuma “Gulbenes Buki” pārņēma iniciatīvu un uzvarēja spēli ar 99:80.

“Gulbenes Buku” rindās – Rihards Teirumnieks (numur 3), kurš pagājušo sezonu aizvadīja Itālijas 2.augstākajā līgā, taču nolēma atgriezties un spēlēt Latvijā. Tieši “Gulbenes Buki” bija klubs, kuram par labu krita Riharda izvēle. Foto: Gatis Bogdanovs

Pēc spēles “Gulbenes Buku” galvenais treneris Raimonds Gabrāns “Dzirkstelei” stāsta, ka spēlē bija divi dažādi puslaiki. “Pirmajā puslaikā nekas neizdevās, bija daudz kļūdu un arī liels uztraukums. Pirmā spēle, un mēs arī neesam iespēlējušies, kopā neesam saspēlējušies, savukārt pretī – pieredzējusi komanda. Pārtraukumā izrunājām to, ka pirmais puslaiks aizvadīts nekvalitatīvi,” stāsta R.Gabrāns.

Viņš uzsver, ka otrajā puslaikā “Gulbenes Bukiem” trīspunktu metini bija gandrīz izcili. “Tas bija tuvu ideālam, kas arī lēnā garā spēli salauza. Rezultātā – pārliecinoša uzvara,” saka R.Gabrāns.
Tā kā pagaidām “Gulbenes Buku” spēlētājs Artūrs Strēlnieks ir “izīrēts” “Rīgas Zeļļiem” un dažiem spēlētājiem ir traumas, tad, kā stāsta R.Gabrāns, “bija jāļauj spēlēt jaunajiem”. “Un viņi ir malači, izmantoja savas iespējas un palīdzēja komandai izcīnīt svarīgu uzvaru,” uzsver R.Gabrāns. Piemēram, Jānim Gaujenietim visi pieci mestie trīspunktnieki bija precīzi. Tas arī publiski tika uzsvērts pēc spēles.
Rezultatīvākie “Buku” spēlētāji: Jānis Engers – 24 punkti, Rihards Teirumnieks – 18 punkti, Ingars Aizpurs – 16 punkti, Rolands Šulcs – 15 punkti, Jānis Gaujenietis – 15 punkti.

Nākamā spēle “Gulbenes Bukiem” piektdien, 13.oktobrī, izbraukumā Rīgā, kur tiksies ar “RSU VEF/Rīga” basketbolistiem.

Pagājušajā sezonā Jānis Antrops (no labās) bija “Gulbenes Buku” sezonā, šogad viņš pārstāv “Salaspils Sporta skolu”. Cīņā par bumbu pieredzējušais “Gulbenes Buku” basketbolists Ingars Aizpurs. Foto: Gatis Bogdanovs.

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

1. Super spēle un lieliska atmosfēra bija zālē, komandai paldies par izdevušos vakaru!

5
    3
  2. man ari patika,prieks ari par uzvaru.Bet partraukuma bija muzikala uzstasanas,kuru trauceja neskaitami aunu bari,kas nemaceja pamest zali pa sanu izejam,bet slaj\a taisni pa vidu…