Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada ansambļi tiekas sadziedāšanās un saliedēšanās pasākumā

Foto: Gatis Bogdanovs.

Gulbenes kultūras centrā 13.martā atkal valdīja patīkams satraukums, gatavošanās rosība un skanīgas dziesmas. Beidzot kopā sanāca novada vokālie ansambļi. Pasākums bija kā iekšējs ansambļu sadziedāšanās un saliedēšanās pasākums, kur valdīja neformāla un draudzīga atmosfēra.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Kultūras pārvaldes vadītāja pienākumu izpildītāja Dārta Vilne “Dzirkstelei” stāsta, ka katrs ansamblis izpildīja divas brīvi izvēlētas dziesmas. Ansambļu sniegums šoreiz netika vērtēts.

“Ir ticis aizvadīts sarežģīts posms, kas divu gadu garumā apgrūtināja ansambļu darbību, taču arī tas tikai un vienīgi pastiprināja satikšanās prieku, kas valdīja. Arī tagad esam jaunu izaicinājumu priekšā, taču ansambļi ar savu dziesmu var palīdzēt rast mieru, iedvesmot, stiprināt. Šādā kopā sanākšanas reizē varējām novērtēt to, kas mums ir dots tagad un te. Protams, neizpalika pagājušā laika apcere, jo katrs ansamblis padalījās ar to, kā šajā laikā ir gājis. Tāpat arī raisījās domas par nākotni, tālāko koncertdarbību un satikšanās reizēm,” saka D.Vilne.

Vokālo ansambļu sadziedāšanos klausījās arī Alūksnes, Gulbenes, Balvu koru apriņķu virsdiriģents Uldis Kokars un Siguldas koru apriņķa virsdiriģents Jānis Baltiņš, kuri ansambļiem deva arī savus spēka vārdus un parunājās ar ansambļu vadītājiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

U.Kokars “Dzirkstelei” atzīst: “Pēc diviem gadiem cilvēki bija tā nocietušies, viņi tik skaisti izskatījās! Sapucējušies, varēja uzvilkt skatuves tērpus. Un tādas ovācijas, kādas veltīja viens otram, tādas, godīgi sakot, es sen nebiju dzirdējis. Tieši šādā pasākumā – nekad. Tādi aplausi un urrā saucieni! Tas bija brīnišķīgi! Mēs ar Jāni Baltiņu nelikām punktus, vērtējām paši iekšēji. Mēs ar dziedātājiem runājām, izteicām novēlējumus un teicām, kam lai pievērš uzmanību. Tādā veidā tas notika, un ļoti draudzīgā gaisotnē. Protams, jūt niansītes, ka nav ilgāk dziedāts, bet par to šoreiz nav runa. Varēja ļoti just, ka cilvēkiem ļoti gribas sanākt kopā un dziedāt. Pirms tam bijām Balvos un Alūksnē tieši šādā pašā gaisotnē. Viss tagad sākas. Jāsāk dziedāt!”

Arī J.Baltiņš “Dzirkstelei” akcentē, ka pasākums noritēja sirsnīgā un patīkamā gaisotnē. “Pēc diviem gadiem varēja dzirdēt, kas ir aplausi. Galvenais, ka cilvēki dzied. Vērtēšanas nebija, pārrunājām ieteikumus, lai turpinātu strādāt. Mēģināt “restartēties”. Tas – galvenais uzdevums. Meklēt un rast iespējas, kur uzstāties, koncertēt – tas ir ļoti svarīgi. Mēģināt arī pārējiem ansambļiem atjaunot darbību, kuri kaut kādu apstākļu, vairāk objektīvu, nebija šoreiz,” saka J.Baltiņš.

– Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Sadziedāšanās dalībnieki

Tirzas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis “Tirzmalieši” (vadītāja Inga Zomerovska).

Lejasciema kultūras nama jauktais senioru vokālais ansamblis “Satekas” (vadītāja Vija Nurža).

Jaungulbenes tautas nama sieviešu senioru ansamblis “Kamenes” (vadītāja Māra Mezīte).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Stradu pagasta sieviešu vokālais ansamblis “Pieskāriens” (vadītāja Sabīne Krilova-Šmite).

Druvienas kultūras nama sieviešu vokālais ansamblis (vadītāja Dace Vītola).

Stāmerienas tautas nama sieviešu senioru ansamblis “Vakarvējš” (vadītāja Rudīte Boka).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Galgauskas kultūras nama jauktais vokālais ansamblis Veišu muzikanti” (vadītāja Inga Zomerovska).

Gulbenes kultūras centra senioru vīru vokālais ansamblis “Namejs” (vadītājs Vitauts Bošs).

Gulbenes kultūras centra senioru sieviešu vokālais ansamblis “Dzīvotprieks” (vadītāja Lūcija Hmeļevska).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Staru kultūras nama senioru sieviešu vokālais ansamblis “Seniora” (vadītāja Antra Melbārde).

Stradu pagasta sieviešu senioru vokālais ansamblis “Baltābele” (vadītāja Daira Karole).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

  1. Labdien! Skumji,ka tā. Man būs pirmā reize,kad nebūšu bijusi uz tādu koncertu. Lai kur to arī rīkotu, vienmēr izdomāju,kā aizbraukt. Ļoti žēl. Pati esmu dziedājusi ansamblī, kamēr vien slimības pēc nevarēju mocīt balsi. Tad ar lielām bēdām atvadījos. Bet koncertus apmeklēju vienmēr.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.