Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Jauna tradīcija Jaungulbenē – Gunāra Pāvuliņa piemiņas kauss

Foto: Rihards Adlers.

Sestdien, 16.jūlijā, Jaungulbenē tika aizvadīta Saimes diena, kas pulcēja lielu skaitu visu vecumu vietējo iedzīvotāju un ciemiņu. Dienas laikā notika dažādi pasākumi: makšķerēšana, sportošana, teātra izrāde, apmeklētājiem bija atvērts vēsturiskais namiņš, notika cūciņas Pepas ballīte Rijas kalnā, priecāšanās piepūšamajās atrakcijās un braucot ar elektroskrejriteņiem. Varēja arī izbaudīt grupas “Prāta Vētra” dziesmas Armanda Lozinska izpildījumā. Un beigās bija balle Rijas kalnā līdz rītausmai.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jaungulbenes Saimes dienā tika iedibināta jauna tradīcija – visiem labi zināmā vietējā sporta entuziasta Gunāra Pāvuliņa (1946-2019) piemiņas kausa izcīņa. Sacensības tika aizvadīts Jaungulbenes stadionā. Kristīne Andrejeva, kura piedalījās šo piemiņas sacensību rīkošanā, “Dzirkstelei” teica: “Vietējiem Gunārs palicis atmiņā kā sporta leģenda, kas Jaungulbenes puišus trenējis svaru bumbu celšanā, smagatlētikā, vieglatlētikas mešanas disciplīnās. Gunāra mūžs aprāvās pirms trīs gadiem, un doma par piemiņas kausa sacensībām bija jau sen, bet Covid-19 pandēmija ieviesa korekcijas. Jaungulbenes stadions ir vieta, kura ir jāatdzīvina, tas ir piemērots dažādu sporta pasākumu organizēšanai.”

G.Pāvuliņa aizsāktie darbi un sporta mērķi tiek turpināti, kaldinot un ceļot godā Jaungulbenes pagastu kā spēcīgu, spītīgu, darbīgu un sportisku ļaužu saimi. Par to gādā biedrība “Jaungulbenes Progress”, kuru vada dēls Jānis Pāvuliņš un Gunāra audzēkne K.Andrejeva.

Piemiņas kausa sacensībās varēja piedalīties mešanas disciplīnu daudzcīņā, kura tika skaitīta rezultātu summa lodes grūšanā, diska un šķēpa mešanā. 20 dalībnieku vidū vīriešu grupā 1.vietu un ceļojošo G.Pāvuliņa piemiņas kausu saņēma Dāvis Jermacāns, 2.vietā – Ričards Andrejevs, 3.vietā – Raimonds Grīgs. Sieviešu grupā uzvaru izcīnīja un ceļojošo kausu saņēma Ērika Logina, 2.vietā – Inese Piliena, 3.vietā – K.Andrejeva.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Guļus spiešanā uz atkārtojumu skaitu vīri spieda 50 kg smagu stieni. Ar 87 atkārtojuma reizēm nepārspēts palika Linards Rācenis, 2.vietā – R.Grīgs ar 56 atkārtojumiem, Mārim Miezītim – 3.vieta ar 53 atkārtojumiem. Jaunieši spieda 20 kg stieni, uzvaru izcīnīja Roberts Lapsa ar 90 atkārtojuma reizēm, 2.vietā – Roberts Deksnis ar 64 atkārtojuma reizēm, 3.vietā – Toms Kļava ar 62 atkārtojumiem. Sieviešu grupā (20 kg stienis) uzvarēja K.Andrejeva ar 69 atkārtojuma reizēm, Ilona Grīga – 2.vietā ar 42 reizēm, Līvai Kļavai – 3.vieta ar 19 atkārtojumiem.

Par aizraujošu, skatāmu un azartisku disciplīnu izvērtās virves vilkšanas sacensības, kurās sevi centās pierādīt trīs komandas. Vispirms uz starta stājās vīri 40+ pret Jaungulbenes jaunatni. Jauniešiem divos piegājienos nācās atzīt pieredzējušo un stipro vīru pārākumu. Zaudētājiem jauniešiem pretim stājās komanda “Mix”, kura tika draudzīgi saorganizēta pirms gaidāmajām sacensībām. “Mix” komandas azarts un aizrautība ļāva izcīnīt uzvaru pār Jaungulbenes jauniešu komandu un pēc neliela atelpas brīža stāties cīņā par 1.vietu pret vīriem 40+. Tas bija skatāmi, spraigi, un par mata tiesu no uzvaras pirmajā piegājienā bija “Mix” komanda, bet pieredzējušie vīri 40+ nokausēja pretiniekus un izcīnīja uzvaru divos piegājienos.

“Ir aizsākta lieliska un skaista tradīcija, kas jāturpina. Medaļas pasniedza G.Pāvuliņa mazmeita Dita Pāvuliņa, dāvanas pasniedza Gunāra dēls J.Pāvuliņš. Uz tikšanos nākamgad!” saka K.Andrejeva.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.