Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Sadala Gulbenes novada kultūras “berkubus”, par mūža ieguldījumu godina Herundu Zušu

Par mūža ieguldījumu Gulbenes novada kultūrā pagājušās nedēļas nogalē pasākumā “Berkubs kultūras” tika godināta ilggadējā deju pedagoģe un tekstilmāksliniece Herunda Zuša no Beļavas. Foto: Gatis Bogdanovs.

Svinīgajā un sirsnīgajā pasākumā Gulbenes kultūras centrā piektdien bija pulcējušies Gulbenes novada kultūras darbinieki, lai atskatītos uz kultūras dzīvi sarežģītajā pandēmijas periodā no 2019. līdz 2022.gadam, izceļot spilgtākos kultūras notikumus un kolēģu paveikto.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Balvas tika pasniegtas sešās dažādās nozarēs, kā arī tika pasniegta sabiedrības simpātiju balva, “Inesītes balva” un balva par mūža ieguldījumu. Pasākums bija labi pārdomāts, ar humora dzirksti, omulīgu atmosfēru uzturēja pasākuma vadītājs Marģeris Majors – kultūras žurnālists un pasākumu organizators no Rīgas, kas uz pārrunu soliņa aicināja dažādu kultūras iestāžu vadītājus, lai izzinātu viņu domas par savu nozari un aicinātu pasniegt balvas labākajiem. Un sarunas bija gan nopietnas, gan ne tik nopietnas. Muzikālais noformējums bija Kalnienas grupas “Saburzīts, bet solīds” ziņā, kas bija muzikāli ietērpuši arī pasākuma nosaukumu “Berkubs kultūras”.

Par mūža ieguldījumu kultūrā Gulbenes novadā tika godināta ilggadēja deju pedagoģe un tekstilmāksliniece Herunda Zuša no Beļavas. Balvu viņa saņēma par tautas deju tradīciju un tautas lietišķās mākslas pārmantojamības veicināšanu. H.Zuša pagājušā gadsimta astoņdesmitajos gados sāka vadīt tautisko deju kolektīvus. Viņas ideja ir arī Beļavas deju svētki, kuri šovasar notika jau 26.reizi, tagad tos turpina organizēt viņas meita Diāna Tuča.

Divas reizes uz skatuves kāpa Ilvita Kļaviņa un Sarmīte Zdanovska. Viņas saņēma “berkubu” par prasmi sadarboties, oriģinālām idejām, domāšanu ārpus rāmjiem, kultūras darbinieku saliedēšanu kategorijā “Kultūras/tautas nami”. S.Zdanovska vada Jaungulbenes tautas namu, bet I.Kļaviņa bija Gulbenes kultūras centra pasākumu organizatore. Viņām arī tika piešķirta skatītāju simpātiju balva, kas ir jauna nominācija kultūras darba novērtējumā un ko izvēlējās iedzīvotāji. Ilvita un Sarmīte saņēma balvu par 2020.gada filmu “Teātris ap limuzīnu”, kurā piedalījās visu pagastu amatierteātru dalībnieki un citi aktīvisti un kuru joprojām var redzēt “YouTube”.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Amatiermākslā balva – Gulbenes kultūras centra tautas lietišķās mākslas studijai “Sagša”, ko vada Biruta Akmentiņa, par izcilību, kvalitāti, meistarību, tradīciju kopšanu un radošumu klātienē un attālināti, virtuāli un reāli. Tieši šogad “Sagša” atzīmē jau 70. pastāvēšanas jubileju.

Bibliotēku jomā balvu saņēma Gulbenes novada bibliotēkas galvenā bibliotekāre Jeļena Bogdanova par jauna bibliotēkas pakalpojuma attīstīšanu – iespieddarbu un dokumentu bezkontakta saņemšanu grāmatu pakomātā. Taču kopā ar Gulbenes novada sociālā dienesta darbiniekiem Jeļena sniedza palīdzību Ukrainas iedzīvotājiem, iesaistoties dokumentu tulkošanā no ukraiņu, krievu valodas uz latviešu, un palīdzēja aizpildīt vajadzīgās veidlapas valsts iestādēm.

Muzeju jomā balva – Gulbenes novada vēstures un mākslas muzeja Vēstures nodaļas vadītājai Inetai Bauerei par radošu pētniecisko darbu un muzeja atpazīstamības veicināšanu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Mūzikas jomā tika godināta Gulbenes mūzikas skolas pedagoģe, pianiste, koncertmeistare Līga Kļaviņa par aktīvu iesaistīšanos Druvienas, Lizuma un Gulbenes mūzikas dzīvē, jaunās paaudzes kultūrizglītības veicināšanu klātienē un attālināti.

Savukārt mākslā balva – māksliniecei Ilonai Brektei par akvareļglezniecības tehnikas kopšanu un profesionālās mākslas vērtību popularizēšanu sabiedrībā. Māksliniece savā apsveikuma runā aicināja necenzēt mākslu, mēģināt iedziļināties laikmetīgajā mākslā un aktualizēja laikmetīgās mākslas muzeja nepieciešamību Latvijā.

Ceļojošo “Inesītes balvu”, kas tā nosaukta, godinot pāragri aizgājušās kultūras darbinieces Ineses Stalidzānes piemiņu, saņēma Stradu pagasta amatierteātra “Viesistaba” un Ozolkalna amatierteātra “Spēlmaņi” režisore Tatjana Ābeltiņa. Tatjana pateicās par novērtējumu un atzina, ka balva ir augsta latiņa, kas uzlikta viņas veikumam. Balvu viņa saņēma no Edītes Silķēnas rokām, kura savukārt visus aicināja novērtēt, ka esam brīvi un varam svinēt svētkus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumā cienastā tika pasniegti vietējo ražotāju produkti. Arī balvas izgatavoja Gulbenes novada mākslinieki un amatnieki – TLMS “Sagša” meistare Alīna Pērkone, SIA “A Ceramics”, SIA “Dilles fashion”, SIA “Rubenis Wood Work”, keramiķes Ingrīda Magone un Laimdota Kliesmete, māksliniece Ilona Brekte, saldumu dizainere Lana Leimane.   

– Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.