Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Skroderdienas Silmačos” Druvienā pulcē vairāk nekā 3000 skatītāju

foto: Gatis Bogdanovs

Līgovakarā Druvienā aizritēja Latvijas vērienīgākā salīgošana ar R.Blaumaņa lugas “Skroderdienas Silmačos” 120 gadu jubilejas uzvedumu un turpinājās ar dižkoncertu “Līgojam Druvienā!”, ko translēja LTV1 un Latvijas radio.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Kopā ar skatītājiem Druvienā līgoja arī Valsts prezidents Egils Levits ar kundzi.

“Pasākumu kopumā apmeklēja vairāki tūkstoši cilvēku, uz izrādi bija apmēram 3000 līdz 3500 skatītāju. Ja Valsts prezidents Egils Levits un bijušais prezidents Raimonds Vējonis pretēji plānotajam, ka uzreiz pēc izrādes dosies prom, tomēr palika arī uz koncertu, kas sekoja pēc izrādes, tad tas par kaut ko liecina – ka viņi jutās labi un pasākums ir izdevies,” saka pasākuma producents Juris Millers.

Jubilejas lieluzvedumā režisors Jānis Mūrnieks pulcēja dažādu Latvijas profesionālo teātru aktierus un skatuves leģendas – izrādē piedalījās novadniece Aija Dzērve, Jānis Skanis, Lauris Subatnieks, Liene Sebre, Dace Makovska, Uldis Siliņš, Ģirts Liuziniks, Elīna Bojarkina, Ance Muižniece, Kārlis Tols, Ance Kukule-Sniķere, Zane Burnicka, Mārtiņš Gailis, Māris Skrodis, Kristians Kareļins, Amēlija Klindžāne un Lāsma Kugrēna, kura izrādes izskaņā tika sumināta 70 gadu jubilejā. Izrādes muzikālais pavadījums tika uzticēts Kristapa Krievkalna orķestrim, kuram pievienojās novadnieks Valdis Zilveris.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Masu skatos kā līgotāji piedalījās vairāk nekā 100 Gulbenes novada pašdarbnieku.

Izrādes izskaņā Silmaču muzejam tika dāvāta zaļā krūze, kas kādreiz piederēja aktrisei Elzai Radziņai un kuru viņa izmantoja, spēlējot Antoniju.

Pēc izrādes līgošana turpinājās koncertā “Līgojam Druvienā!”, kurā kopā ar dažādiem māksliniekiem uzstājās arī Gulbenes novada kori diriģenta Ulda Kokara vadībā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

– Inita Savicka, Ginta Alberte

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (2)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.