Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

9. klašu absolventi izlaidumā saņems izdevumu par Satversmi

Tieslietu ministrija sadarbībā ar Izglītības un zinātnes ministriju šogad pamatskolas izlaidumos vairāk nekā 20 000 skolēniem visā Latvijā dāvās īpašu dāvanu – “Latvijas Vēstneša” sagatavoto izdevumu skolu jaunatnei “Satversme kabatā”. Par to informē Tieslietu ministrijas Komunikācijas departamenta sabiedrisko attiecību speciāliste Evija Rimšāne.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izdevums tapis Satversmes simtgades jubilejas gada ietvaros un jauniešiem būs gan palīgs mācību gaitās, gan ieguldījums viņu izpratnes veicināšanā par demokrātisku sabiedrību, tiesisku valsti un Satversmes nozīmi viņu ikdienas dzīvē.

Izdevums jauniešiem “Satversme kabatā” ir viena no daudzām aktivitātēm Satversmes simtgades gadā, ko saņems visi 9. klašu absolventi savā izlaidumā. Skolēniem paredzētajā izdevumā “Satversme kabatā” ir divas daļas. Pirmajā daļā tiek stāstīts par Satversmes tapšanas vēsturi un katrā nodaļā izskaidrota Satversmes būtība. Savukārt otrajā daļā ir lasāma pati Satversme (2022. gada 15. februārī aktuālajā redakcijā). Noslēgumā pievienots faktogrāfiskais materiāls – tajā ir apkopoti Satversmes grozījumi un vizualizēta laika skala par konstitucionālo regulējumu Latvijā.

Izdevuma idejas autori ir Satversmes simtgades darba grupas pārstāvji. Radošā komanda: teksts – rakstnieks Jānis Joņevs, ilustrācijas – mākslinieks Reinis Pētersons un salikums – mākslinieks Juris Petraškevičs.

Pamatskolas absolventiem paredzētos izdevuma “Satversme kabatā” 20 227 eksemplārus saņems 593 izglītības iestādes visā Latvijā, kā arī vairāk kā 3500 izdevuma eksemplāri būs pieejami Latvijas skolu bibliotēkās, tāpat izdevumu saņems arī diasporas organizācijas ārpus Latvijas. Satversmes jubilejas gadā plānots izdod arī izdevuma elektronisko versiju, lai katrs interesents varētu iesaistīties valsts pamatu izpratnē.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.