Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina piedalīties bērnu zīmējumu konkursā “Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!”

Iekšlietu ministrija sadarbībā ar Eiropas Komisijas pārstāvniecību Latvijā un Eiropas Savienības māju laikā no 17. oktobra līdz 21. novembrim izsludina bērnu zīmējumu konkursu “Eiropas Savienības ieguldījums Tavā drošībā!”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursā aicināti piedalīties Latvijas pirmsskolas izglītības iestāžu sagatavošanas grupu vecuma bērni (5 – 7 gadi) un 1. – 9. klašu skolēni. Konkursa mērķis ir veicināt bērnu izpratni par drošības jautājumiem, dzīvojot Latvijā un Eiropas Savienībā, kā arī par Eiropas Savienības finansiālo ieguldījumu Latvijas iekšējās drošības stiprināšanā. Konkursa uzvarētāji balvā saņems rotaļlietas, spēles un suvenīrus atbilstoši vecuma grupai.

Iekšlietu ministrijas valsts sekretārs Dimitrijs Trofimovs: “Svarīgi, ka ikviens no mums apzinās piederību savai valstij. To saviem bērniem mācām jau no mazotnes. Arī pirmsskolas un skolas vecuma bērniem ir savs unikāls skatījums uz drošību apkārtējā vidē un pasaulē, kurā viņi dzīvo. Šis konkurss radošā veidā palīdzēs mums labāk saprast, kā bērni jūtas un vērtē apkārto notiekošo, kā uztver ar drošību un piederību Latvijai un Eiropas Savienībai saistītus jautājumus. Vienlaikus, ierosinot konkrētas zīmējumu konkursa tēmas, mēs bērnus, kā arī viņu vecākus un pedagogus izglītojam par iekšējās drošības aktualitātēm un rosinām aizdomāties par ikdienā tik būtisko – mūsu Latvijas un visas Eiropas drošību.”

Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre: “Drošībai mūsu ikdienā ir būtiska loma – cik droši jūtamies mājās, savā pilsētā, valstī un Eiropā laikā, kad pasauli satricinājis Krievijas uzbrukums Ukrainai, tās mierīgiem iedzīvotājiem, kas daudziem licis doties arī bēgļu gaitās. Tas mums skaidri parādīja, ka demokrātija ir cieši jāsargā, tā nav pašsaprotama, par to jāiestājas ikvienam no mums. Tikai tā mēs varēsim turpināt dzīvot drošībā Latvijā un Eiropā. Domāju, šāds radošs uzdevums mudinās arī bērnus un skolēnus apsvērt, kā rīkoties drošāk, kas ir tās lietas un procesi, kas padara mūsu dzīvi drošu.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

  Zīmējumus dalībai konkursā var iesniegt līdz š.g. 21. novembrim personīgi Iekšlietu ministrijā Čiekurkalna 1. līnijā 1, k-2, Rīgā, darba dienās no plkst. 8:00 līdz plkst. 20:00 vai Eiropas Savienības mājā, 1. stāva Informācijas centrā Aspazijas bulvārī 28, Rīgā, darba dienās no plkst. 10:00 līdz plkst. 18:00, kā arī pa pastu, adresējot tos Iekšlietu ministrijas Ārvalstu investīciju attīstības un uzraudzības departamentam, Čiekurkalna 1. līnijā 1, k-2, Rīgā, LV-1026.

Konkursa dalībnieki savos zīmējumos ir aicināti vizuāli attēlot, ko viņiem nozīmē vārds “drošība”, cik droši viņi jūtas apkārtējā vidē, ko domā par drošību savā valstī, Eiropā un pasaulē. Bērnu vecāki un pedagogi aicināti pārrunāt ar bērniem ideju ierosmei par to, kā Latvija kopā ar Eiropas Savienību stiprina iekšējo drošību (tostarp, apsargā savu robežu, sniedz patvērumu bēgļiem, kad tas nepieciešams, ievēro noteikumus un likumus). Konkursa darbiem konceptuāli jāatbilst kādai no šīm tēmām:

  • Eiropas Savienības un Latvijas robežu drošība (piemēram, drošība uz Latvijas robežas ar citām valstīm, drošība lidostā, drošība Baltijas jūrā, darba suņi un robežsargi (kinologi));
  • cīņa pret noziedzību Latvijā un Eiropas Savienībā (piemēram, policistu darbs, sadarbība ar citu Eiropas Savienības policistiem, droša digitālā vide);
  • patvērums, migrācija un integrācija (piemēram, humanitārais atbalsts un atbalsts Ukrainas bēgļiem Latvijā un Eiropas Savienībā).

Darbus vērtēs Iekšlietu ministrijas un Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā pārstāvji.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Konkursa dalībnieki tiks vērtēti un apbalvoti 3 grupās:

  • pirmsskolas sagatavošanas grupu vecuma bērni (5 – 7 gadi);
  • skolēni, kuri mācās 1. – 4. klasē;
  • skolēni, kuri mācās 5. – 9. klasē.

Konkursa uzvarētāju apbalvošana plānota Rīgā šī gada 2. decembrī, klātienē, pasākumā par Eiropas Savienības ieguldījumu Latvijas iekšlietu sektora stiprināšanā. Pasākumā plānots izstādīt konkursa komisijas izvēlētos darbus (tādēļ netiek pieņemti elektroniski sūtīti zīmējumi).

Konkursa nolikums atrodams Iekšlietu ministrijas mājaslapā www.iem.gov.lv, sadaļā ES un fondi: https://www.iem.gov.lv/lv/konkurss-eiropas-savienibas-ieguldijums-tava-drosiba

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.