Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Aicina pieteikties bezmaksas mācībām izglītības programmā “Iepazīsti tehnoloģijas”

Publicitātes foto.

No 15. augusta līdz 2. novembrim jau ceturto gadu norisināsies bezmaksas izglītības programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” nodarbības, ko organizē biedrība Riga TechGirlsar Google.org, Tet un citu tehnoloģiju uzņēmumu atbalstu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā ir iespēja ikvienam interesentam iegūt jaunas zināšanas par informācijas tehnoloģijām (IT) pie jomas speciālistiem, mācīties drošā un atbalstošā vidē un par ieguldīto darbu saņemt sertifikātu. Šogad īpaši padomāts par to, lai programmu varētu apgūt arī cilvēki ar funkcionāliem traucējumiem.

“Lai arī dalībai programmā tās pirmsākumos tika īpaši uzrunātas sievietes, ik gadu redzam, ka interese par IT jomu un vēlme piedalīties mācībās vērojama dažādās sabiedrības grupās. Arī šogad programma būs atvērta gan sievietēm, gan vīriešiem, jauniešiem un senioriem: pērn jaunākajam dalībniekam bija 15 gadu, bet vecākajam – 75 gadi. Šogad programma tiks veidota vēl iekļaujošāka, īpaši uzrunājot un aicinot reģistrēties arī cilvēkus ar dzirdes, redzes, kustību traucējumiem un vecākus, kuri rūpējas par bērniem ar funkcionāliem traucējumiem,” saka Elīna Smilga, programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” vadītāja.

Mācību programma “Iepazīsti tehnoloģijas” ir vairāk nekā tikai IT apmācības, un tā ir paredzēta ikvienam, kurš vēlas paplašināt redzesloku, iepazīties ar dažādiem IT virzieniem, izprast, kādas iespējas rada tehnoloģijas un kā zināšanas par tām var noderēt citās nozarēs, uzzināt, kā rīkoties, ja rodas vēlme pārkvalificēties darbam IT nozarē, saņemt IT jomā strādājošu speciālistu atbalstu un motivāciju utt.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Mēs baidāmies no lietām, kuras nepazīstam! Tāpēc šī iniciatīva ir īpaši vērtīga, jo sniedz iespēju ieskatīties, kas slēpjas aiz vārdiem “digitālās prasmes un tehnoloģijas”. Es mudinātu ikvienu izmantot un piedalīties izglītības programmā. Iespējams, ka, ieskatoties tehnoloģiju pasaulē, kāds atradīs jaunas intereses un attīstīs prasmes, kas mūsu ikdienu padarīs vienkāršāku!” aicina Evika Siliņa, labklājības ministre.

“Digitālās prasmes mūsdienās ir izšķiroši svarīgas! Ne tikai lai uzzinātu sabiedrībā notiekošo vai jautri pavadītu laiku, aplūkojot mājdzīvnieku vai kādu citu izklaidējošu video, bet arī lai iegūtu izglītību, pieteiktos veselības aprūpes pakalpojumiem, samaksātu rēķinus vai iesaistītos kādā līdzdalības procesā. Tehnoloģijas var palīdzēt cilvēkiem ar invaliditāti, ja tās iepazīst, prot tās izmantot, regulāri atjauno zināšanas. Programma “Iepazīsti tehnoloģijas” ir pirmais solis šajā procesā, radot pamatu nākotnes iespējām,” norāda Ivars Balodis, apvienības Apeirons valdes priekšsēdētājs.

No vairāk nekā 1315 aptaujātajiem pagājušā gada dalībniekiem 64 % uzskata, ka iegūtās zināšanas varēs izmantot esošajā vai jaunā darbā, 89 % atzīst, ka viņu zināšanas par tehnoloģiju jomu un tās dažādajiem virzieniem ir būtiski uzlabojušās, bet 97 % ieteiktu apgūt šo programmu draugiem. Kopumā trīs gados programmu apguvuši ap 17 000 dalībnieku. 

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Ar prieku jau trešo gadu atbalstām šo vērtīgo mācību programmu, kurā kā lektori piedalās arī Tet kolēģi. Redzam, ka “Iepazīsti tehnoloģijas” ir kā labs atspēriena punkts, lai izvēlētos sev interesējošo tehnoloģiju virzienu un turpinātu tajā attīstīties. Tā ir unikāla iespēja bez maksas mācīties no nozares ekspertu pieredzes. Vēlos iedrošināt ikvienu pieteikties jaunajai mācību sezonai, jo nekad nav par agru vai par vēlu iemācīties ko jaunu un varbūt pat atklāt jaunas perspektīvas savai nākotnes attīstībai,” pauž Dmitrijs Ņikitins, Tet galvenais tehnoloģiju direktors. 

Programmas “Iepazīsti tehnoloģijas” ietvaros lekcijās un praktiskās darbnīcās būs iespēja iepazīties ar tādām tēmām kā DevOps, UI, digitālais mārketings, no-code, mākslīgais intelekts (MI) ikdienā, kiberdrošība, testēšana, e-veikala izveide (e-commerce) u. c.

Visas nodarbības norisināsies latviešu valodā, un ar Labklājības ministrijas atbalstu tām tiks piesaistīts surdotulks. Programma “Iepazīsti tehnoloģijas” ir bez maksas un apgūstama tiešsaistē. Nodarbības varēs noskatīties arī ierakstā sev ērtā laikā un vietā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pieteikties programmai “Iepazīsti tehnoloģijas” interesenti aicināti no šī gada 13. jūnija mājaslapā iepazistitehnologijas.lv. 

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.