Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Angļu valoda Gulbenes novada jauniešiem šķiet viegls pārbaudījums, eksāmeni turpinās

PIRMS EKSĀMENIEM ar skolēniem kopā ir angļu valodas skolotāja Diāna Briede, kura atbildēja uz skolēnu jautājumiem par eksāmenu, uzmundrināja un atgādināja pieturas punktus par esejas rakstīšanu. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Gulbenes novada vispārizglītojošajās skolās eksāmeni rit pilnā sparā. Pirmdien, 3.jūnijā, Gulbenes novada vidusskolas 12.klašu skolēni pārbaudīja savas zināšanas angļu valodas eksāmenā. Bija skolēni, kas atzina, ka angļu valodas eksāmens, salīdzinot ar citu mācību priekšmetu eksāmeniem, īpašas raizes nesagādā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Inita Rozīte “Dzirkstelei” stāsta, ka 9.klases skolēni jau nokārtojuši eksāmenus angļu valodā un latviešu valodā, eksāmens matemātikā notiks 4.jūnijā. Kopā 9.klases eksāmenus kārto 145 novada skolu skolēni, 17 skolēni ir atbrīvoti no eksāmeniem. Lai nokārtotu eksāmenu 2023./2024. mācību gadā, 9.klases skolēniem vērtējumā jāiegūst vismaz 10 procenti.

Savukārt, 12.klases skolēni jau nokārtojuši vairākus eksāmenus augstākajā līmenī: sociālajās zinātnēs, latviešu valodā, ķīmijā, fizikā, dizainā un tehnoloģijās. Jūnijā vidusskolēniem vēl priekšā eksāmeni angļu valodā, latviešu valodā, matemātikā, bioloģijā un programmēšanā.

Foto: Gatis Bogdanovs

Nosacījumi vispārējās vidējās izglītības atestāta iegūšanai 2023./2024. mācību gadā ir šādi: jābūt nokārtotiem eksāmeniem latviešu valodā, svešvalodā un matemātikā vismaz optimālajā līmenī, vismaz divi eksāmeni jākārto augstākajā līmenī par padziļināto kursu saturu. Tie var būt arī augstākā līmeņa eksāmeni latviešu valodā vai svešvalodā, vai matemātikā. Lai nokārtotu eksāmenu, vērtējumā jāiegūst vismaz 15 procenti. Eksāmenus kārto visi 49 Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolēni.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Augstākā līmeņa eksāmenus visvairāk skolēnu izvēlējušies kārtot angļu valodā (39 skolēni), matemātikā un bioloģijā (18 skolēni). Tikai 2 skolēni izvēlējušies pārbaudīt savus spēkus ķīmijas eksāmenā un programmēšanas eksāmenā. Jāpiebilst, ka arī vairāki 11.klases skolēni izmanto iespēju kārtot optimālā līmeņa eksāmenus,” stāsta I.Roziņa.

EKSĀMENU LAIKS. Kā novēroja “Dzirkstele”, draudzīgs, omulīgs un jauks noskaņojums valdīja starp Gulbenes novada vidusskolas 12.klašu skolēniem pirms angļu valodas eksāmena, kas notika vakar, 3.jūnijā. Eksāmeni 49 12.klašu skolēniem turpināsies līdz 19.jūnijam. Savukārt jau 22.jūnijā 12.klašu skolēni svinēs izlaidumu. FOTO: GATIS BOGDANOVS

Sertifikātus par pamatizglītību plānots izsniegt, sākot ar 1.jūliju, par vispārējo vidējo izglītību – sākot ar 11.jūliju.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.