Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Augstskolas vidusskolas absolventus studijām varēs reģistrēt no 12.jūlija

Foto: “Pexels”.

Lai nodrošinātu vienādas iespējas uzsākt studējošo uzņemšanu pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas, augstskolas un koledžas topošo studentu reģistrāciju šogad varēs sākt no 12.jūlija, aģentūru LETA informēja Izglītības un zinātnes ministrija (IZM).

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Reģistrācijas uzsākšanu paredz IZM izstrādātie noteikumi, kas otrdien, 14.februārī, apstiprināti valdībā.

Tos reflektantus, kuri ieguvuši vidējo izglītību ārzemēs un nepretendē uz studijām valsts finansētās studiju vietās vai studiju programmās ar ierobežotu studējošo skaitu, augstskolas un koledžas varēs sākt reģistrēt un uzņemt jau no 1.marta.

Kā skaidroja IZM, ātrāka reģistrēšanas termiņa noteikšana ārvalstniekiem veicina Latvijas augstskolu un koledžu eksportspēju, kas ir viena no augstākās izglītības attīstības prioritātēm.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Ar valdības lēmumu noteiktais termiņš reflektantu reģistrācijai pirmajā gadā pēc vidējās izglītības iegūšanas nodrošina topošo studentu tiesisko aizsardzību un ļauj izvairīties no situācijām, kad studētgribētājs noslēdz līgumu un veic studiju maksu, pirms vēl viņam ir garantēta uzņemšana studiju programmā.

Valsts izglītības satura centrs ir noteicis, ka 2022./2023. mācību gadā centralizēto eksāmenu sertifikātus izsniegs 2023.gada 11.jūlijā, bet tiem, kuri centralizētos eksāmenus kārto papildu termiņā – 2023.gada 17.jūlijā. Līdz ar to ar 2023.gada 12.jūliju augstskolas un koledžas varēs uzsākt reflektantu reģistrāciju un uzņemšanu.

Vienlaikus IZM atgādina, ka reģistrācijas brīdim reģistrācijas un uzņemšanas procesā nav izšķirošas nozīmes. Uzņemšanai studiju programmā augstskola vai koledža rīko atklātu un vienlīdzīgu konkursu saskaņā ar uzņemšanas noteikumiem. Konkursa mērķis ir atlasīt atbilstošākos pretendentus izvēlētajā studiju programmā, primāri ņemot vērā sekmības rādītājus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Tā kā reģistrēšanās beigu termiņu nosaka pašas augstskolas un koledžas, reģistrācija un uzņemšana turpinās tik ilgi, lai reģistrēties studijām varētu arī pretendenti, kas visus nepieciešamos dokumentus iegūs tikai vasarā. Augstskolas un koledžas rīko vienotu uzņemšanu gan tiem reflektantiem, kas vidējo izglītību iegūst šajā gadā, gan tiem, kas to ieguvuši ātrāk.

LETA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.