Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Bērnu bibliotēkā Gulbenē atkal darbosies runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa

Jau sesto reizi Gulbenes bērnu bibliotēka iesaistās „Grāmatu starta“ aktivitātēs. „Grāmatu starts“ uzrunā un iesaista lasīšanā ģimenes, kurās aug mazuļi no trīs līdz četriem gadiem, piedāvājot visai ģimenei radošas un attīstošas nodarbības.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Tā ir Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu literatūras centra veidota lasīšanas veicināšanas programma, kas rūpējas par lasītprieku, lasītprasmi, izglītību un personības attīstību. Jau vairāk nekā 70 Gulbenes novada bērni ir aktīvi darbojušies bibliotēkā un saņēmuši arī speciālo grāmatu somiņu, ar kuru turpmāk apmeklēt bibliotēku. Prieks, ka daudzi no šiem bērniem ir aktīvi grāmatu lasītāji un citu bibliotēkas pakalpojumu izmantotāji,” stāsta Gulbenes bērnu bibliotēkas vadītāja Solvita Lībere.

2022.gadā visā Latvijā šajā programmā ir iesaistījušās 57 bibliotēkas, un katru gadu bibliotēku skaits palielinās. Arī Gulbenes pagastu bibliotēkas iesaistās “Grāmatu starta” aktivitātēs. 2019.gadā, kad notika pēdējās “Grāmatu starta” aktivitātes, iesaistījās Litenes pagasta bibliotēka un Stradu pagasta Stāķu bibliotēka.

““Grāmatu starta” talismans ir gudrais Pūčulēns, kurš pirmajās nodarbībās viesojās arī Gulbenes bērnu bibliotēkā. Liels Pūčulēna draugs un atbalstītājs ir Gulbenes bērnu bibliotēkas talismans runcis Misiņš, tāpēc Gulbenē “Grāmatu starta” aktivitātes notiek runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņā. Jau 2019. gadā bērnu bibliotekāres un runcis Misiņš aicināja mazos trīsgadniekus un četrgadniekus kopā ar vecākiem apmeklēt runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņu. Pēc divu gadu pārtraukuma runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa atsāk savu darbību un aicina pievienoties aktivitātēm Gulbenes bērnu bibliotēkā,” saka S.Lībere.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Runča Misiņa mazo gudrinieku skoliņa darbosies vienu reizi mēnesī – sestdienās no pulksten 11.00. Pirmā nodarbība notiks 26.martā. Pieteikšanās – līdz 24.martam pa e-pastu “solvita.libere@gulbenesbiblioteka.lv”, tālruni 64473266 vai bērnu bibliotēkā.

Skoliņa darbosies līdz jūnijam, un notiks vismaz trīs nodarbības – katru mēnesi viena. Nodarbība ilgst vienu stundu. Šajā laikā bērni un vecāki kopā ar skoliņas direktoru runci Misiņu un bibliotekārēm lasīs grāmatas, mazliet padziedās un pakustēsies, padomās, daudz runās un smiesies.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.