Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Citā bazārā 2024” noskaidroti labākie skolēnu mācību uzņēmumi, piedalās arī Lizuma pamatskolas SMU

Publicitātes foto.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) tirgošanās pasākumā “Cits bazārs” tika pasniegtas balvas labākajiem jaunajiem uzņēmējiem. Pasākums norisinājās tirdzniecības centrā “Domina Shopping”, kur ar pašu radītiem produktiem tirgojās 270 skolēnu mācību uzņēmumi no Latvijas, Igaunijas un Somijas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pasākumu organizē izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) sadarbībā ar Latvijas Investīciju un attīstības aģentūru (LIAA). “Citā bazārā” jauniešus vērtēja ne tikai pircēji, bet arī 39 biznesa profesionāļi no uzņēmumiem, akadēmiskajām struktūrām, finanšu sektora un valsts pārvaldes, pasniedzot balvas 9 kategorijās.

Kategorijā “Labākais SMU stends” pamatskolu grupā pirmajā desmitniekā iekļuva arī Lizuma pamatskolas SMU “Otrā elpa”, kurš ražo otrreiz pārstrādātu papīru no dažāda veida makulatūras. Savukārt kategorijā “Ilgtspējīgs SMU produkts/pakalpojums” Lizuma pamatskolas SMU “Otrā elpa” ir starp pirmajiem pieciem labākajiem SMU. Kategorijā “Labākais SMU zīmols” Lizuma pamatskolas SMU “Futbolix”, kas ražo kartītes futbola faniem, iekļuvis pirmajā desmitniekā. Šie SMU ir izvirzīti vērtēšanai otrajā kārtā.

Ar pilnu laureātu sarakstu var iepazīties šeit.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolēnu mācību uzņēmumu gadatirgus “Cits bazārs” tiek īstenots Latvijas Investīciju un attīstības aģentūras projekta “Atbalsts mazo un vidējo uzņēmumu inovatīvas uzņēmējdarbības attīstībai” ietvaros, ko līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds un Eiropas Savienība un to rīko Latvijas lielākā izglītības organizācija “Junior Achievement Latvia” (“JA Latvia”) sadarbībā ar ilggadējo atbalstītāju “Swedbank”.

Skolēnu mācību uzņēmumu (SMU) programma ir īpaši 4.–12. klašu skolēniem veidota mācību metode. Skolēniem tā ir iespēja, praktiski darbojoties, apgūt sava uzņēmuma izveides un vadīšanas prasmes, radīt produktus un piedāvāt tos saviem potenciālajiem klientiem. Vidēji 22 % programmas absolventu jau ir iesaistījušies uzņēmējdarbībā.

Latvijas Republikas Izglītības un zinātnes ministrija ir atzinusi šo mācību metodi un rekomendē to izglītības iestādēm kā uzņēmējspēju attīstošu un pilnveidojošu mācību metodi. SMU nav juridiska statusa – tos Latvijā pārstāv tikai “JA Latvia”, kas ir “Junior Achievement” “Worldwide” programmu licences īpašniece. Šī licence ietver arī Skolēnu mācību uzņēmumu programmu.

2022./2023. mācību gadā “JA Latvia” ir reģistrējušies vairāk nekā 1500 skolēnu mācību uzņēmumu.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.