Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Divas Gulbenes novada pirmsskolas izglītības iestādes saņem Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā

Publicitātes foto

Arvien vairāk bērnu un jauniešu izrāda interesi par vides jautājumiem un vēlmi rīkoties klimata labā. 193 izglītības iestādes no visas Latvijas saņems Ekoskolu programmas apbalvojumus par sasniegumiem vides izglītībā – gan integrējot vides aizsardzības jautājumus mācību procesā, gan aktīvi rīkojoties vides interesēs un iesaistot apkārtējo sabiedrību. Par to informē Anna Luīze Pētersone no Vides izglītības fonda.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Starptautiskais Zaļais Karogs un Ekoskolu vēstnieku statuss 2022./2023. mācību gadam piešķirts
divām izglītības iestādēm Latvijā, starp kurām ir Gulbenes 1. pirmsskolas izglītības iestāde. Starptautiskais Zaļais Karogs 2022./2023. mācību gadam Latvijā piešķirts 94 izglītības iestādēm, starp kurām ir arī Stāķu pirmsskolas izglītības iestāde.

“Šogad mēs noslēdzam Ekoskolu programmas 20 gadu jubilejas svinības un uzsākam jaunu posmu, kurā turpināsim izglītot bērnus, jauniešus un plašāku sabiedrību par vides aizsardzības un ilgtspējīgās attīstības jautājumiem. Tas ir ļoti būtiski, jo diemžēl nekur nav pazuduši un daudz aktuālāki ir kļuvuši globāli vides aizsardzības izaicinājumi – klimata krīze, bioloģiskās daudzveidības izzušana, vides piesārņojums. Tie prasa tūlītēju rīcību, un Ekoskolas var un sniedz savu artavu, gan izglītojot par šiem jautājumiem, gan īstenojot praktiskas rīcības un rādot labo piemēru. Tāpēc arī šogad, atklājot jauno Ekoskolu mācību gadu, mudināsim aizdomāties par šiem izaicinājumiem un pats svarīgākais – rīkoties, lai tos mazinātu. Kopumā Ekoskolu programma tiek īstenota 74 valstīs un tajā piedalās vairāk nekā 59 000 izglītības iestāžu. Mazas rīcības, ko katra Ekoskola paveic atsevišķi, kopumā visas programmas mērogā rada lielu ietekmi gan nacionālā līmenī, gan starptautiski. Atliek tikai cerēt, ka zaļi domājošu skolu skaits turpinās augt, un novēlēt esošām, lai veiksmīgs un zaļiem darbiem bagāts jaunais Ekoskolu gads,” saka Ekoskolu programmas vadītājs Latvijā Daniels Trukšāns.

Ar apbalvoto izglītības iestāžu sarakstu var iepazīties šeit: Apbalvotās izglītības iestādes

Ekoskolu apbalvošanas pasākums norisināsies 13. septembrī Latvijas Nacionālās bibliotēkas Ziedoņa zālē no plkst. 11.00 līdz 14.00 ar tiešraidi Vides izglītības fonda “Facebook” platformā.

Ekoskolu programma ir plašākā ilgtspējīgu skolu programma Latvijā, vienojot ap 200 izglītības iestādēm, sākot no pirmsskolām līdz pat augstskolām. Visā pasaulē Ekoskolu programma vieno ap 59 000 izglītības iestāžu 74 valstīs. Zaļais karogs ir starptautiski atpazīstama kvalitātes zīme, kas plīvo pie Ekoskolām visā pasaulē, savukārt Latvijas Ekoskolu sertifikāts ir nacionāla līmeņa apbalvojums.

Ekoskolu programma visā pasaulē vieno bērnus un jauniešus ar interesi par vides aizsardzību. Programma sākas klasē un izplešas kopienās, iesaistot jauno paaudzi uz rīcību balstītā mācību procesā. Programmas lielākais sasniegums, ka tā veido paaudzi pēc paaudzes, kas ir zinoša par vides tēmām un vērsta uz ilgtspējīgu attīstību.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.