Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

E-drošības mēnesī aicina skolu komandas piedalīties akcijā „Netiķete – mani spēles noteikumi”

Foto: “Pexels-Pixabay”.

Jaunatnes starptautisko programmu aģentūra Eiropas skolu sadarbības tīkla eTwinning ietvaros izsludina akciju „Netiķete – mani spēles noteikumi” un aicina pedagogus kopā skolēnu komandām iesūtīt savus labākos tiešsaistes etiķetes paraugus, kurus radījuši galvenokārt skolēni mācību darba laikā, starptautiskajos projektos un /vai eTwinning projektos. Labāko un radošāko netiķešu izstrādātāji saņems mazas pārsteigumu balviņas. Par to informē Jaunatnes starptautisko programmu aģentūras Pedagogu digitālās pratības pilnveides daļas projektu koordinatore Linda Muižniece.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

eTwinning šī gada februārī un martā organizē dažādas aktivitātes pedagogu e-drošības un digitālo prasmju uzlabošanai. Kā viens no būtiskākajiem aspektiem, par ko pedagogiem diskutēt skolās e-drošības kontekstā, ir tiešsaistes uzvedības noteikumi, kuri sevī ietver digitālo uzvedību, e-saziņu, drošību un privātumu, kā arī autortiesību ievērošanu. Lai turpinātu izcelt tēmas aktualitāti un mudinātu pedagogus biežāk ar skolēniem diskutēt par uzvedību tiešsaistē, eTwinning organizē akciju, kuras mērķis ir identificēt dažādus labās prakses piemērus un apkopot pieredzes stāstus, noderīgas metodes un padomus no pedagogiem.

Akcijā var piedalīties jebkura veida un līmeņa izglītības iestāde, kura nodrošina izglītību bērniem un jauniešiem vecumā no 3 līdz 19 gadiem (pirmsskolas, vispārējās, interešu un profesionālās izglītības iestāde). Viens skolotājs var iesniegt vairākus pieteikumus.

Lai piedalītos akcijā, pedagogam jāiesniedz netiķete, kuru galvenokārt veidojuši skolēni mācību procesa ietvaros. Netiķete jeb tiešsaistes noteikumi var būt radīti mācību darba laikā, starptautiskajos projektus un /vai eTwinning projektos. Pieteikumi jāiesniedz ne vēlāk kā līdz 2022. gada 20. marta plkst. 24:00 elektroniski, aizpildot pieteikuma anketu tiešsaistē https://ej.uz/anketa_netiketes_akcija. Pieteikumā augšupielādē netiķeti pdf, jpeg vai png formātā vai norāda saiti uz video YouTube vietni, kur netiķete ir publicēta, kā arī norāda informāciju par metodēm un pieredzi skolēnu iesaistīšanā. Akcijai iesniegtos video izvērtē aģentūras darbinieki. Saite uz informāciju tīmekļa vietnē: https://ieej.lv/0bJOi .

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Vērtēšanas kritēriji:

  • netiķetes saturs;
  • oriģinalitāte;
  • atbilstība tēmai;
  • mākslinieciskā kvalitāte.

Akcijas uzvarētāju darbi tiks publicēti eTwinning tīmekļa vietnē http://www.etwinning.lv un popularizēti kā labās prakses piemēri eTwinning Latvija sociālajos tīklos, kā arī visi uzvarētāji saņems mazas pārsteigumu balviņas no eTwinning Nacionālā atbalsta dienesta. Jautājumus par konkursu var uzdot, rakstot uz e-pastu info@etwinning.lv. Atbilde tiks sniegta divu darba dienu laikā.

eTwinning ir Eiropas Savienības programmas izglītības, apmācības, jaunatnes un sporta jomā Erasmus+ aktivitāte, kura tiek īstenota, izmantojot projektu kā mācību metodi un nodrošinot kompetenču pieeju izglītībā, veicina pedagogu profesionālo pilnveidi IKT, metodikas un valodu jomā. Reģistrējoties eTwinning, skolotāji var īstenot projektus vietējā un Eiropas mērogā, izmantot bezmaksas tiešsaistes partneru atrašanas, sadarbības un projekta gaitas atainošanas rīkus, kā arī piedalīties vietējā un starptautiskā mēroga pedagogu profesionālās pilnveides pasākumos gan tiešsaistē, gan klātienē. Pašlaik eTwinning.net platformā reģistrējušies aptuveni viens miljons skolotāju, no kuriem vairāk nekā 7500 ir Latvijas skolotāji. Informācija par eTwinning pasākumiem – www.etwinning.lv.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.