Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Eiropas pilsoņu iniciatīva izstrādājusi mācību materiālus skolām

Eiropas pilsoņu iniciatīva izstrādājusi mācību materiālus “Eiropas Savienības demokrātija darbībā”, kuri šobrīd pieejami arī latviešu valodā. Skolu materiālu mērķis ir sniegt skolēniem zināšanas un prasmes, kas viņiem palīdzēs kļūt par aktīviem Eiropas Savienības (ES) pilsoņiem. Par to informē Centrālā vēlēšanu komisija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Materiāli paredzēti vidusskolām, un tos var elastīgi izmantot gan civilzinību stundās, gan citās nodarbībās, kurās tiek aplūkoti ar ES saistīti jautājumi. Tāpat tie ir pieejami visās Eiropas Savienības (ES) dalībvalstīs, kas nozīmē, ka tos var izmantot arī svešvalodu nodarbībās vai mācību satura un valodas integrētā apguvē.

“Eiropas Savienības demokrātija darbībā” ietver sevī četras tematiskās nodaļas – Eiropas savienība īsumā; demokrātija Eiropas Savienībā; Eiropas pilsoņu iniciatīva; Eiropas pilsoņu iniciatīvas izstrāde un popularizēšana. Tāpat komplektā ir visi nepieciešamie materiāli gan skolotājam, gan skolēniem, tostarp, prezentācijas, pārbaudes darbi un atbilžu lapas, video materiāli, faktu lapas, norādījumi nodarbībām un izdales materiāli skolēniem.

Eiropas pilsoņu iniciatīva ir veids, kā ES pilsoņi var ietekmēt ES politiku, rosinot sev būtisku jautājumu iekļaušanu ES darba kārtībā. Pilsoņu iniciatīva apvieno cilvēkus no dažādām ES valstīm, lai vāktu parakstus un aicinātu Eiropas Komisiju ierosināt jaunus tiesību aktus jomās, kurās tā ir pilnvarota rīkoties. Tā ir iespēja vietējā mērogā sākt politiskas debates un uzlabot informētību par svarīgiem jautājumiem, kas vēlāk pārtop iniciatīvā un apvieno cilvēkus pāri robežām. Šis 2012. gadā ieviestais instruments šobrīd nes pirmos augļus – Eiropas Komisija jau ir reaģējusi uz vairākām veiksmīgām iniciatīvām, izstrādājot konkrētus tiesību aktu priekšlikumus. Latvijā Eiropas pilsoņu iniciatīvas kontaktpunkts ir Centrālā vēlēšanu komisija.

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.