Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

“Gada sporta pedagogs 2022” – Sarmīte Gobiņa no Gulbenes novada vidusskolas

“Sirsnīgi sveicu Gulbenes novada vidusskolas sporta skolotāju Sarmīti Gobiņu (no labās), saņemot titulu “Gada sporta skolotājs 2022”! Šovakar labākajam sporta pedagogam valstī uz pjedestāla pelnīti atvēlēta līdzvērtīga vieta kopā ar izciliem treneriem un sportistiem. Lai arī nākotnē izdodas iedvesmot savus audzēkņus, pamanīt starp tiem jaunos talantus un motivēt viņus nākotnes sasniegumiem!” saka Izglītības un zinātnes ministre Anda Čakša. Foto: “Facebook.com/Izglitibas.ministrija”

Sestdienas, 14.janvārī, notika “Trīs zvaigžņu balvas sportā 2022” apbalvošanas ceremonija, kurā pasniedz balvas 14 nominācijās, arī Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā konkursā “Gada sporta pedagogs 2022”. Šo titulu ieguvusi un galveno balvu saņēma Gulbenes novada vidusskolas sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa. Par to informē Izglītības un zinātnes ministrija.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

„Sporta skolotāja nozīme izglītības procesā ir nenovērtējama. Mēs varbūt pat neaizdomājamies, ka tieši no pirmās saskarsmes ar savu sporta skolotāju ir atkarīgs, vai fiziskas aktivitātes un sports bērna turmākajā dzīvē ieņems nozīmīgu vietu un sagādās prieku. Tāpēc mēs no sirds lepojamies ar skolotājiem, kuri savā darbā ir profesionāli, aizrautīgi un spēj būt iedvesmas avots saviem skolēniem arī tad, kad skolas durvis jau aizvērtas,” saka izglītītības un zinātnes ministre Anda Čakša.

„Bagāta ar cilvēkmīlestību. Vienmēr iestāsies par savējiem. Sīkstākā sporta dzīves entuziaste, īsts un labsirdīgs cilvēks; Vienmēr enerģiska, aktīva, atraktīva un nebaidās no izaicinājumiem. Ir iedvesmas avots un kolosāla sporta skolotāja, kurai svarīgs katrs bērns; Vislabākā skolotāja jau daudzus gadus. Kurš vēl var vienlaicīgi būt skolotājs, treneris, līdzjutējs, atbalstītājs, motivators, mediķis, draugs, pavārs un arī zvanu operators visos daudzajos sporta pasākumos, tajā skaitā orientēšanās sacensībās “Kāpa”. Bērni vienmēr ar sajūsmu gaida sporta stundu, jo beidzot tiks izkustēties un kaut ko foršu uzspēlēt” – tie ir tikai daži no skolotājai Gobiņai veltītajiem pateicības vārdiem skolas “Facebook” vietnē, kad kļuva zināms – viņa ir viena no trim konkursa nominantēm.

Savukārt pati titula „Gada sporta pedagogs 2022” ieguvēja Sarmīte Gobiņa uzsver, ka bez fiziskām aktivitātēm nav iedomājama bērna attīstība: „Tas jau sen vairs nav jaunums, ka bērna fiziskā aktivitāte veicina arī viņa intelektuālo izaugsmi. Tāpēc man ir svarīgi, lai sporta stundās varētu aktīvi iesaistīties un vienlīdz labi justos pilnīgi visi klases skolēni.” Savukārt par ministrijas iniciatīvu skolotāja saka: „Šādi konkursi noteikti ir jārīko, tie ceļ pedagogu profesijas prestižu un ļauj arī pašam paskatīties uz savu darbu no malas, apkopot visu to labo, kas paveikts, jo ikdienas darba steigā un rutīnā tam bieži pietrūkst laika.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijas organizētajā konkursā uz titulu “Gada sporta pedagogs 2022” pretendēja trīs skolotāji – Gulbenes novada vidusskolas sporta skolotāja Sarmīte Gobiņa, Latgales industriālā tehnikuma sporta skolotājs Juris Ozols un Līvānu 1. vidusskolas sporta skolotāja Ineta Smilškalne. Konkursa nolikums paredz tikai viena uzvarētāja noteikšanu, bet, kā uzsver žūrija, prieks un lepnums ir par ikvienu no lieliskajiem sporta skolotājiem, kas iegulda milzīgu darbu, enerģiju un radošumu, lai veidotu bērnos un jauniešos dziļu un vispusīgu izpratni par veselīga un sportiska dzīvesveida nozīmi, motivējot regulārām fiziskām aktivitātēm visa mūža garumā.

Konkursa vērtēšanas komisijā šogad darbojās pārstāvji no Izglītības un zinātnes ministrijas, projekta “Skola 2030” vecākā eksperte Inese Bautre un Grundzāles pamatskolas sporta skolotājs, konkursa “Gada sporta pedagogs” 2020. gada uzvarētājs Māris Stabiņš. Vērtējot saņemtos pieteikumus, žūrija ņēma vērā arī pretendenta organizētās ārpusstundu aktivitātes, dalību profesionālās pilnveides pasākumos un metodiskajās apvienībās, savas pieredzes tālāknodošanu un citus pedagoga darba aspektus. Kopā ar rakstisko pieteikumu katrs pretendents bija iesniedzis  arī video, kurā iepazīstināja ar savu profesionālo darbību un  metodēm,  lai motivētu skolēnus iesaistīties fiziskās aktivitātēs.

Sporta sabiedrības sasniegumu godināšanas ceremoniju “Trīs Zvaigžņu balva 2022” organizē Latvijas Olimpiskā komiteja ar Izglītības un zinātnes ministrijas atbalstu.

Video ŠEIT

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.