Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada Izglītības pārvaldi vadīs Dace Kablukova

Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Vienbalsīgi visi 13 deputāti Gulbenes novada domes 30.decembra sēdē nobalsoja par Daci Kablukovu kā jauno Izglītības pārvaldes vadītāju. 2 deputāti domes sēdei nebija pieslēgušies un balsojumā nepiedalījās.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis teica, ka D.Kablukova amatam izraudzīta konkursa ceļā, viņas kandidatūra ir saskaņota ar Izglītības un zinātnes ministriju. D.Kablukova līdz šim jau kādu laiku Izglītības pārvaldē ir strādājusi par metodiķi. Deputātiem sēdē viņa sacīja, ka savā kā iestādes vadītājas darbā izvirzīs četras prioritātes jeb atslēgvārdus: stabilitāte, kvalitāte, pieejamība un komandas darbs.

15.decembra “Gulbenes Novada Ziņās” D.Kablukova ir paudusi: “Jau trešo gadu esam ceļā
uz citu skolotāja lomu. Atbildību par savu mācīšanos uzņemas skolēns. Skolēnam ir jāiemācās
mācīties sev nepieciešamajā darba ritmā un jāizmanto sev nepieciešamie mācīšanās paņēmieni.
Matemātika, latviešu valoda, sports, mūzika un visi citi mācību priekšmeti mūsdienās ir tikai darba rīki, kuri palīdz bērnam iemācīties prasmes, kas mūsdienu mainīgajā pasaulē būs nepieciešamas, lai nepārtraukti mācītos visas savas dzīves garumā. Piekrītu kolēģēm, ka lielākais izaicinājums šajā procesā ir mainīt savu domāšanu, spēt pieņemt pārmaiņu procesu un uzticēties pedagoģijai kā zinātņu sistēmai, kas pētī sabiedrības uzkrātās pieredzes nodošanu nākamajai paaudzei un šās paaudzes sagatavošanu tālākai apgūtās pieredzes attīstīšanai.”

Saskaņā ar Valsts ieņēmumu dienesta (VID) mājaslapā publiski pieejamo informāciju D.Kablukova no 2004. līdz 2010.gadam ir strādājusi Gulbenes Bērzu sākumskolā gan par direktora vietnieci, gan par bibliotekāri.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Jau vairākkārt vēstīts, ka ar 26.novembri darbu Gulbenes novada pašvaldībā pēc pašas vēlēšanās ir beigusi Edīte Kanaviņa, kura vadīja Izglītības pārvaldi kopš 2019.gada.

– Diāna Odumiņa

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (4)

  1. Visa novada izglītību vadīs skolas bibliotekāre! Kaut kas tāds iespējams tikai Gulbenē.

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.