Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novadā Izglītības svētkos pateicas skolotājiem, skolotāju saimi papildina viens jauns skolotājs

Foto: Inita Savicka.

Pagājušās nedēļas nogalē izglītības svētkos “Atveram durvis plašāk” Gulbenē sumināja 57 pedagogus, kuri saņēma Gulbenes novada pašvaldības Pateicības rakstus, trīs – Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus, kā arī pedagogu saimē uzņēma vienu jaunu skolotāju – gulbenieti Eduardu Krukovski, kurš tagad ir sporta skolotājs Gulbīša pamatskolā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības svētkos Gulbenes novada domes priekšsēdētājs Andis Caunītis vēlēja ar 1.septembri uzsākt pilnvērtīgu un radošu mācību procesu. “Lai netraucē ne slimības, ne epidēmijas, ne citas likstas!” uzsvēra A.Caunītis un piebilda, ka viņam pašam ir palaimējies ar pašiem labākajiem skolotājiem. “Ceru, ka arī jums ir paši labākie un brīnišķīgākie audzēkņi un ka tie jaunieši, kas mācās skolā, pēc kāda laika teiks, ka viņiem ir bijuši paši brīnišķīgākie skolotāji un klases audzinātāji. Ja kaut ko dara no sirds un ar atdevi, tad tas ir ceļš, tilts, kas nonāk līdz otrai sirdij, līdz audzēkņiem,” uzsvēra A.Caunītis.

Paldies pedagogu saimei par pagājušo mācību gadu teica arī Gulbenes novada Izglītības pārvaldes vadītāja Dace Kablukova, kura uzsvēra, ka katrs pedagogs ir savas jomas profesionālis un katram bērnam palīdz sasniegt to virsotni, ko viņš spēj sasniegt.

Par gadatirgu gandarīti

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības svētku gaitā Gulbenes centrālajā skvērā notika izglītības gadatirgus – vieta, kur ikviens varēja uzzināt par formālām un neformālām mūžizglītības iespējām pašvaldības izglītības iestādēs, privātajās izglītības iestādēs, mācību centros, interešu izglītības grupās, amatiermākslas kolektīvos, nevalstiskajās organizācijās visā Gulbenes novadā.

D.Kablukova “Dzirkstelei” stāsta, ka izglītības svētku dienu Izglītības pārvalde organizēja kopā ar Kultūras pārvaldi. “Par izglītības gadatirgu paši esam gandarīti. Tajā ikviens varēja iepazīties ar to, ko pieaudzis cilvēks var darīt novadā, un ne tikai pieaugušais. Neformālā izglītība ārpus formālās izglītības pieaugušajiem un bērniem. Un iespēju ir ļoti daudz! Katrs pagasta bija pārstāvēts ar vienu vai vairākiem piedāvājumiem, un klātesošie interesējās,” stāsta D.Kablukova.

Savukārt par to, cik skolotāji ir radoši, varēja pārliecināties, Gulbenes novada vidusskolas (Skolas ielā 12) telpās apmeklējot skolotāju radošo darbu izstādi. Izstādes darbi pārsteidza, jo skolotāji patiešām ir talantīgi adītāji, tamborētāji, pērļotāji, šuvēji, gleznotāji, kā arī prasmīgi māla meistari.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Joprojām ir aktuālas skolotāju vakances

D.Kablukova skaidro, lai gan jaunajā mācību gadā skolotāju saimi papildina tikai viens jauns skolotājs, nebūs tā, ka kāds mācību priekšmets netiktu pasniegts. “Joprojām ir aktuālas skolotāju vakances Gulbenes novadā, bet nebūs tādas situācijas, kad skolēniem netiktu pasniegts kāds mācību priekšmets. Katru gadu aktuāls ir vakanču jautājums, un nevienu gadu nav tā, ka kāds mācību priekšmets netiktu mācīts. Mācību process notiks,” uzsver D.Kablukova.

Inita Savicka

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Izglītības un zinātnes ministrijas Atzinības rakstus saņēma:

Līga Amosova – Gulbenes novada Izglītības pārvaldes psiholoģe par nozīmīgu ieguldījumu izglītības jomā.

Aiga Loseva – Gulbenes novada Rankas PII “Ābelīte” vadītāja par nozīmīgu ieguldījumu pirmsskolas izglītības jomā.

Daiga Kalinka – Gulbenes novada Izglītības pārvaldes logopēde par nozīmīgu ieguldījumu izglītības jomā.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (2)

  1. Tā ir salikti priekšmetu skolotāji, ka mati ceļas stāvus. Varētu teikt – āži par dārzniekiem.

    11
    7
Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.