Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada jaunsargiem šis mācību gada noslēgums izrādījies pasākumiem un panākumiem bagāts

SACENSĪBĀS Maltā 1.vietā – lejasciemietis Artūrs Filips Igaviņš (no kreisās), 2.vietā – Bruno Bilans (Sigulda), 3.vietā – Reinis Ķiploks (Gulbene). FOTO: NO PRIVĀTĀ ARHĪVA

Gulbenes novada jaunsargiem šis mācību gada noslēgums izrādījies pasākumiem un panākumiem bagāts. Jaunsargu instruktores Lāsmas Gabdulļinas vadībā viņi piedalījušies gan Latvijas, gan starptautiskās sacensībās, kur izcīnītas godalgotas vietas.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Pēdējās aktivitātes notika jūnija sākumā, kad Gulbenes novada jaunsargi piedalījās pasākumā “Izdzīvotājs”. Tajā jaunsargi pilnveidoja prasmes lauka nometnes izveidē. Naktsmītnes gatavošana mežā bija liels izaicinājums katram. Tika izmantotas dažādas tehnikas – no zariem, no pārtikas plēves, izmēģināti guļamtīkli, kas tika pielāgoti gadījumiem, ja nu līs lietus.

Savukārt maijā Gulbenē jaunākās grupas jaunsargi izmēģināja spēkus tūrisma elementu apguvē ar tūrisma tehnikas pielietošanu trases veikšanā, nogāzes pārvarēšanā, pielietojot aptverošos mezglus, un paralēlo virvju vilkšanā.

GULBENES novada komanda starptautiskajās sacensībās “Turlā kauss 2024”, kurās apbalvojumus pasniedza viceadmirālis Andrejs Zeibots (no labās) un pulkvedis Dainis Turlais (otrais no kreisās). FOTO: NO PRIVĀTĀ ARHĪVA

Gulbenes novada jaunsargi izcilus rezultātus uzrādījuši starptautiskās sacensībās “Turlā kauss 2024”, kas notika Strenču pilsētas apkaimē. Tajās piedalījās 28 komandas no visām Baltijas valstīm. Kopvērtējumā 1.vietu izcīnīja Gulbenes/Lejasciema jaunsargu komanda “Lūši”. Komandas sastāvā startēja Artūrs Filips Igaviņš, Matīss Salmiņš, Līva Salmiņa un Reinis Ķiploks. Nepārspēti jaunsargi bija gan kompleksajā vingrinājumā, gan dueļu šaušanā, bet stacionārajā šaušanā tika izcīnīta 3.vieta. Sacensību noslēgumā un apbalvošanā jaunsargi balvas saņēma no paša pulkveža Daiņa Turlā un viceadmirāļa Gaida Andreja Zeibota.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Savukārt Rēzeknes novada Maltas vidusskolā norisinājās ikgadējais Jaunsardzes salidojums – sporta spēles. Spēļu laikā Jaunsardzes 3. novada pārvaldes komandā startēja Gulbenes, Lejasciema, Madonas, Siguldas jaunsargi, kuri kopvērtējumā izcīnīja 1.vietu vasaras biatlonā un ceļazīmi uz Baltija vasaras karavīru sporta spēlēm Igaunijā. Komandā startēja Artūrs Fillips Igaviņš (1.vieta), Reinis Ķiploks (3.vieta), Bruno Bilans (2.vieta), Līva Salmiņa (1.vieta), Amanda Jozepa (1.vieta jaunākajā grupā), Viola Šķirpāne, Lillija Baķe, Matīss Salmiņš, Mārcis Glāznieks, Niks Ronis, Leo Bilans (3.vieta).

Jaunsargu instruktore Lāsma Gabdulļina laikrakstam pauda, ka ar savu audzēkņu sasniegumiem ir apmierināta.

“Kopumā jau sezona ir noslēgusies, taču tas nenozīmē, ka vasarā nekas netiks darīts. Instruktoriem un man pašai priekšā dažādi kursi, bet augustā jau bērniem sāksies valsts aizsardzības kursi, kuros var piedalīties jebkurš no skolas, kas ir izvēlējusies šo programmu. Šī ir nopietna nometne, kura ilgst divdesmit dienas, un jaunieši tajā var daudz ko apgūt. Tajā var apgūt arī pirmās medicīniskās palīdzības kursus, par kuru beigšanu tiek izsniegta apliecība, un tā nākotnē var noderēt kaut vai tiesību iegūšanai. Daudz dažādu lietu, kurām stundu laikā vienkārši neatliek laika – orientēšanās, dažādu karšu apguve, ierindas mācība un praktiskā šaušana. Gulbenes jaunsargiem, protams, būs jāpiedalās komunistiskā genocīda upuru piemiņas pasākumā gan Gulbenē pie dzelzceļa stacijas, gan Litenē. Un kā vienu no galvenajiem pasākumiem var minēt to, ka mūsu jaunieši ir deleģēti pārstāvēt Latviju Baltijas karavīru spēlēs, kas notiks jau šomēnes Igaunijā, un no vienpadsmit komandas pārstāvjiem deviņi būs no mūsu novada. Ar šiem jauniešiem mēs šobrīd nopietni gatavojamies disciplīnās, kuras paredzētas sacensībās,” teica L.Gabdulļina.

MILITĀRĀS šķēršļu joslas uzvarētāju komandā startēja arī gulbenietis Niks Ronis. FOTO: NO PRIVĀTĀ ARHĪVA

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (1)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.