Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldība labākajiem skolēniem piešķir stipendijas

Foto: “Unsplash”.

Gulbenes novada vidusskolas 26 skolēni, kuriem ir gan labas sekmes, gan priekšzīmīga uzvedība, saņem pašvaldības stipendijas – 100 eiro pēc nodokļu nomaksas, beidzot šī mācību gada pirmo semestri. Par to “Dzirksteli” informē Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Inita Rozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Viņa atgādina, ka Gulbenes novada pašvaldība jau kopš 2016.gada piešķir un izmaksā stipendijas Gulbenes novada skolu 10. līdz 12.klašu skolēniem. Stipendijas piešķiršanas mērķis ir sniegt atbalstu talantīgajiem skolēniem un motivēt katru skolēnu paaugstināt sasniegumus mācību darbā un ārpusstundu darbā, lai veicinātu intelektuālo spēju attīstību un centienus kvalitatīvas izglītības iegūšanai. Stipendijas apmērs ir 100 eiro pēc nodokļu nomaksas, un to iespējams saņemt katra semestra noslēgumā.

Lai pretendētu uz stipendiju, skolēniem ikdienā jāapliecina augsti mācību sasniegumi, jo viens no nosacījumiem ir tāds, ka sekmju vidējais vērtējums semestra pēdējā mācību dienā ir vismaz 8 balles un katrā priekšmetā – vismaz 7 balles. Stipendijas pretendentam nav pieļaujami izglītības iestādes iekšējās kārtības noteikumu pārkāpumi un neattaisnoti stundu kavējumi. Tiek sagaidīta iesaistīšanās ārpusstundu aktivitātēs, mācību priekšmetu olimpiādēs, konkursos, dažādās sacensībās. Pieteikuma anketā pašvaldības stipendijas piešķiršanai skolēni raksta arī motivācijas vēstuli, kurā plašāk pastāsta par savu atbilstību stipendijas saņemšanai.

Pagājušajā nedēļā Izglītības pārvalde saņēma 26 Gulbenes novada vidusskolas skolēnu pieteikumus pašvaldības stipendijas saņemšanai, kas ir nedaudz mazāk, salīdzinot ar iepriekšējām reizēm. Atbilstoši komisijas lēmumam stipendija par 2022./2023. mācību gada I semestra rezultātiem jau ir izmaksāta visiem pretendentiem.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Šie skolēni ļoti labi mācās un arī aktīvi iesaistās ārpusstundu nodarbībās – piedalās mācību priekšmetu olimpiādēs, dažādos konkursos un konferencēs, darbojas skolas pašpārvaldē, iesaistās brīvprātīgajā darbā, dzied, dejo, muzicē, sporto, kā arī pārstāv savu skolu “Erasmus+” projektu aktivitātēs. Īpašs prieks par ļoti augstiem mācību sasniegumiem – sešiem skolēniem vidējais vērtējums semestrī ir virs 9 ballēm, kā arī vairākos pieteikumos pausta atziņa, ka stipendija ir kā papildu motivācija darīt vēl vairāk un labāk,” stāsta I.Rozīte.

Kāda skolniece savā motivācijas vēstulē raksta: “Sasniegt panākumus nav viegli, ir jāpieliek darbs, laiks un gribasspēks. Virzoties uz priekšu, var gadīties, ka kaut kas nesanāk, bet ir jāturpina iet tālāk, jo tā ir tikai maza daļa no visas kaujas, kas jāizcīna. Viss ir iespējams, vajag tikai gribēt tiekties uz mērķi!”

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.