Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada pašvaldībā turpinās darbu skolēnu motivēšanai nepārtraukt mācības

Dace Kablukova. Foto: no “Dzirksteles” arhīva.

Darba grupa izveidos Gulbenes novadam atbilstošu sistēmu/stratēģiju, lai mazinātu situācijas, kad skolēni priekšlaicīgi pārtrauc mācības. Novada deputāti 25.maija domes sēdē atbalstīja pašvaldības Izglītības pārvaldes vadītājas Daces Kablukovas iecelšanu par vadītāju, izstrādājot rīcības priekšlaicīgas mācību pārtraukšanas prevencijas sistēmu un ieviešanas plānu 2024.-2028.gadam.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

17.maija izglītības, kultūras un sporta komitejas sēdē D.Kablukova sacīja, ka tiks izvērtēta situācija un tas, kādi pašvaldības resursi vajadzīgi mērķu īstenošanai.

Neattaisnoti kavējumi, grūtības mācībās, konfliktsituācijas, vardarbības izpausmju epizodes – tie visi ir faktori, kuru iespaidā skolēns var nepabeigt mācību gadu un pat pamest vai nomainīt skolu. Taču pašvaldības Izglītības pārvalde jau ilgstoši strādā pie tā, lai identificētu šādus skolēnus un palīdzētu viņiem turpināt mācīties. Tas viss noritēja projektā, kuram piesaistītais finansējums bija 314 000 eiro un papildus vēl jauniešu iniciatīvu projektiem 30 360 eiro. Šobrīd šis finansējums ir beidzies, taču ir gaidāms jauns Eiropas Savienības fondu sadalījums izglītībai un pētniecībai.

Jau vēstīts, ka laikā no 2017. līdz 2023.gada maijam aktivitātes, lai skolēni priekšlaicīgi nepārtrauktu mācības, noritēja visās novada skolās. Katram projektā iesaistītajam skolēnam (ar vecāku rakstisku piekrišanu iesnieguma formā) tika izveidots individuāls atbalsta pasākumu plāns katram mācību semestrim. Skolēni saņēma individuāla konsultācijas (priekšmeta skolotāja, logopēda, psihologa) un katram bija nodrošināta uzticamības persona (mentors).

Līdzīgi raksti

Reklāma

Komentāri ir slēgti

Komentāri (9)

 1. Pilnīgs blefs!Vidusskolā neviens tev nepalīdz!Par diviem priekšmetiem,izlido kā korķis!Kādi mentori?Naudas kāsēji,nevis izglītības iestādes!

  12
  3
 2. Meli,meli,meli. Tieši tā. Vidusskola nav ieinteresēta,lai bērnu tur paliktu. Atsijā vienu pēc otra.
  Attieksme pret bērniem briesmīga,pat pazemojoša.
  Skaļi var apgalvot,ka skola slīgst bedrē.

  14
  3
 3. Piekrītu, ka nav vairs labi. Agrāk bija problēmas, bet ne tik traki.Šobrīd liekas , ka mūsu ,, Superskola,, grimst arvien lielākā bedrē.Uz papīra viss skaisti, bet realitātē….

  13
 4. Nav ne redzēti,ne dzirdēti,ka skolă ir šădi cilvēki.Varbūt viņi ir štatos izglītības părvaldē un skolēnam jăiet uz părvaldi?
  Bērni izstăstītu,no viņiem nevar noslēpt.Jăkuļăs pašam.Ja nevari-ir jămeklē citi varianti.

  10
  1
 5. Labs ķēriens…314 tūkstoši un vē gandrīz 40…pretīgs tas mūsu novads ar savām afērām…

 6. Projektus izstrādā, darbiniekus algo, bet , rezultāts – nav

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.