Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada skolēni sacenšas skatuves runas konkursā Stāmerienā

Savas publiskās uzstāšanās prasmes pierādīja arī 3.klases audzēkne Jasmīna Vinogradova no Gulbenes novada vidusskolas. Foto: Gatis Bogdanovs.

Pēc divu gadu pārtraukuma 12.aprīlī Stāmerienas pilī norisinājās Gulbenes novada skolēnu skatuves runas konkurss.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada Izglītības pārvaldes metodiķe Maija Skopāne “Dzirkstelei” stāsta, ka konkursā tika pārstāvētas četras novada skolas: Gulbenes novada vidusskola, Lizuma vidusskola, Rankas pamatskola, Sveķu pamatskola. Dalībnieku skaits – 23 skolēni, 2. līdz 3. klašu grupā uzstājās 10 skolēni, 4. līdz 6. klašu grupā – 8 skolēni, 7. līdz 9. klašu grupā – 4 skolēni, 10. līdz 12. klašu grupā – 1 skolniece.

“Vispirms skolēni uzstājās ar vienu sev vistuvāko fragmentu, pēc žūrijas apspriedes konkrēti skolēni tika uzaicināti uzstāties ar otru priekšnesumu. Par izteiksmīgu uzstāšanos I pakāpes diplomu saņēma 5 skolēni, 7 skolēniem – II pakāpes diploms, 11 skolēni mājup devās ar III pakāpes diplomu. Konkursa 2.kārtas posmā, nosūtot Valsts Izglītības un satura centram video priekšnesumus, Gulbenes novadu pārstāvēs pieci skolēni: Luīze Rauza (Gulbenes novada vidusskola), Jasmīna Vinogradova (Gulbenes novada vidusskola), Zane Salmiņa (Gulbenes novada vidusskola), Normunds Ērglis (Lizuma vidusskola), Dagnija Strauta (Gulbenes novada vidusskola),” stāsta M.Skopāne.

Skolēnu priekšnesumus vērtēja režisore Edīte Siļķēna un aktrise Aija Dzērve.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

E.Siļķēna “Dzirkstelei” atzīst: “Žūrija priecājas, ka bērni vairāk paši izvēlas darbus, ko runāt, līdz ar to viņi ir atraktīvāki, dzīvāki un organiskāki. Tas mūs ļoti priecēja! Bērni lasa grāmatas, skaisti runā un stāsta. Prieks, ka bija daudz dalībnieku mazo klašu grupās. Bet būtu jauki, ja arī vecāko klašu skolēni vairāk piedalītos un runātu. Tiem skolēniem, kuri konkursā ieguva I pakāpi, savs priekšnesums, sava runas uzstāšanās būs jānofilmē un jāsūta video formātā. Valsts līmenī šobrīd ir izvēlējušies video formātu. Mēs priecājamies, ka Gulbenes novada Izglītības pārvalde šo pasākumu organizēja klātienē, kad bērni varēja tikties, jo ir citādāk runāt dzīvai auditorijai, saņemt aplausus, emocijas un prieku. Tā, manuprāt, bija jauka tikšanās gan skolotājiem, gan bērniem.”

M.Skopāne saka paldies žūrijai par iedrošinājumu, jaukajiem runas vingrinājumiem, kas bija noderīgi, lai atbrīvotos no uztraukuma. Pasākuma vadītāju lomās iejutās skolnieces Samanta Savicka un Emīlija Mia Kundrate – jaunietes, kuras šādos konkursos piedalījušās vairākkārt. “Gūtā pieredze ļāva veidot jauku saspēli ar konkursa dalībniekiem un skatītājiem. Konkursa norises vieta – Stāmerienas pils – visiem ļāva uz brīdi iejusties citā pasaulē, piedzīvojot pils noslēpumainību, uzzinot interesantu informāciju par pils vēsturi. Pils atklājēju lomās lika iejusties pils projektu vadītāja Anita Birzniece,” uzsver M.Skopāne.

– Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.