Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada skolēniem — 73 diplomi par 1. līdz 3.vietu, kā arī 49 atzinības par labu sniegumu olimpiādē

GULBENES novada vidusskolas 7.klases skolniece Selīna Djatlova ieguva 1.vietu angļu valodas olimpiādē. Foto: Gatis Bogdanovs

Šajā mācību gadā Gulbenes novada pašvaldība sumināja un uz apbalvošanas pasākumu Gulbenes novada kultūras centrā aicināja 93 olimpiāžu dalībniekus un 53 viņu pedagogus.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Šajā mācību gadā skolēni savu sniegumu rādīja 11 olimpiādēs Alūksnes un Gulbenes novadu apvienībā. Olimpiādēs piedalījās visu Gulbenes novada skolu skolēni. Kopumā iegūti 73 diplomi par 1. līdz 3.vietu, kā arī 49 atzinības par labu sniegumu olimpiādē.

Atbilstoši Gulbenes novada vispārizglītojošo skolu izglītojamo sasniegumu apbalvošanas kārtībai šajā mācību gadā skolēni saņēma pašvaldības naudas balvas kopsummā par 2410 eiro, kā arī četri skolēni saņēma Gulbenes novada pašvaldības Pateicības rakstu.

“Šogad latviešu valodas un angļu valodas olimpiādēs pirmo reizi piedalījās jaunāko klašu skolēni, notika arī krievu valodas olimpiāde – šie ir galvenie iemesli lielajam laureātu skaitam,” “Dzirkstelei” saka Gulbenes novada pašvaldības Izglītības pārvaldes izglītības metodiķe Inita Rozīte.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Dzirkstele” jau rakstīja, ka valsts līmenī ir precizēti noteikumi, kas nosaka kārtību, kā bērni var piedalīties valsts mācību priekšmetu olimpiādēs. Un šī kārtība nosaka, ka pirmajā posmā to organizē izglītības iestāde, un tā var arī neorganizēt, tas ir viņu iekšējais lēmums, bet otrajā posmā ir jābūt vismaz trim vidusskolām un kopā šajās vidusskolās ir jābūt vismaz 200 bērniem. Lai izpildītu šo noteikumu, Gulbenes novada pašvaldība noslēgusi sadarbības līgumu ar Alūksnes novada pašvaldības Izglītības pārvaldi, kas nosaka, kā pašvaldības darbojas kopā, lai mūsu bērni varētu startēt otrajā kārtā un atbilstoši tam viņiem būtu iespēja startēt arī valsts olimpiādēs.

Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolnieki Edžus Bleikšs un Intars Ilgsalietis matemātikas olimpiādē valsts posmā ieguva Atzinību. Uz bioloģijas olimpiādes valsts posmu bija uzaicināta Lizuma pamatskolas 9.klases skolniece Anete Akmene, uz ekonomikas olimpiādes valsts posmu – I.Ilgsalietis, uz latviešu valodas un literatūras olimpiādes valsts posmu – Lejasciema pamatskolas 6.klases skolniece Made Vanaga.

Darbs, disciplīna, atbalsts

Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolnieks Intars Ilgsalietis ir viens no tiem skolēniem, kurš guvis godalgotas vietas vairākās mācību priekšmetu olimpiādēs – bioloģijā, fizikā, ekonomikā, ģeogrāfijā, matemātikā. “Dzirkstelei” viņš saka: “Lai gūtu augstvērtīgus rezultātus, ir vairāki priekšnoteikumi. Pirmkārt, regulārs darbs, sabalansēts ar kvalitatīvu atpūtu. Jau no mazotnes vecāki ir mācījuši un radinājuši sakārtot prioritātes – vispirms skolas darbi, tad atpūta. Otrkārt, disciplīna – bez mācībām skolā es vēl dejoju vairākos deju kolektīvos un apmeklēju sporta skolu, kur trenējos vieglatlētikā. Tas viss prasa rūpīgu laika plānošanu, lai visu paspētu izdarīt laikā un kvalitatīvi. Treškārt, atbalsts un motivācija – ģimenes, skolotāju, draugu. Arī Gulbenes novada pašvaldības materiālais atbalsts gan semestra stipendijas veidolā, gan naudas balva par iegūtajiem olimpiāžu rezultātiem ir būtisks un motivējošs. Paldies! Ceturtkārt, izaicinājumu pieņemšana kā sevis izzināšanas un spēju pārbaudes indikators. Piedalos dažādos konkursos, olimpiādēs ārpus skolas robežām, kur iedrošina skolotāji vai sameklēju pats. Tas dod papildu pieredzi un jaunus izaicinājumus, jo ne vienmēr ir uzvaras lauri, bet pieredze gan. Piektkārt, veiksme un uzdrīkstēšanās. Sasniegumi olimpiādēs ir regulārs mācību darbs mācību stundās un uz katru stundu, īpaša gatavošanās nenotiek – diennaktī ir tikai 24 stundas.”

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vidusskolas 12.klases skolniece Amanda Priedīte, kura arī tika sumināta pasākumā, jo ieguva 2.vietu latviešu valodas olimpiādē, laikrakstam stāsta, ka olimpiādes uzdevumi bija diezgan grūti. “Pat ja mēs ļoti daudz gatavojāmies, tāpat bija uzdevumi, kas pārsteidza. Mans mērķis bija pieredze, jo temats atkal bija dzejnieki un dzeja, tādēļ tas man bija saistoši. Taču es sev uzstādīju mērķi – 2.vieta, jo nevēlējos sliktāku rezultātu kā pagājušā gada olimpiādē,” saka Amanda.

Lepojas ar saviem skolēniem

Viena no skolotājām Danute Ozola, kura māca latviešu valodu un literatūru Lejasciema pamatskolā, pēc pasākuma “Dzirkstelei” atzīst, ka ir neizsakāms prieks un gandarījums, kad ieguldītais darbs ir nesis augļus.

“Šos augļus izbaudām arī mēs – skolotāji, jo tad zini, ka skolēns ir ieguvis to, ko esi sniedzis. Lepojos, ka varu strādāt ar tik zinātkāriem un mērķtiecīgiem skolēniem! Šie sasniegumi ir viņu nopelns. Vienmēr atgādinu skolēniem, ka valoda ir mūsu vizītkarte. Tā ir jākopj. Mūsdienu skolēnam ir jābūt ļoti daudzpusīgam, lai sasniegtu izvirzītos mērķus. Esmu viņiem līdzās šajā izglītības ceļā un vēlos dot visu, kas manos spēkos. Ikdienas darbā cenšos skolēniem pierādīt, ka valodas lietojums viņiem būs nepieciešams visās dzīves situācijās. Mūsu uzdevums nav tikai iekalt valodas likumus, uzrakstīt pārbaudes darbu un posms noslēdzies. Gribu, lai skolēni saprot, ka valoda ir viņu instruments ik dienu. Jaunais mācību saturs paredz paplašināt redzesloku un veicināt jaunradi, taču nevaram aizmirst, ka visa pamatā tomēr ir neatlaidīgs darbs. Darbs pašam arī ar sevi, vēlme izdarīt vairāk, lai arī vairāk iegūtu,” saka skolotāja.

Naudas balvas izglītojamajiem par sasniegumiem novadu apvienības mācību priekšmetu olimpiādēs: 1.vieta – 50 eiro, 2.vieta – 30 eiro, 3.vieta – 20 eiro.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Komentāri (3)

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.