Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vidusskola īsteno inovatīvas idejas

Projekta gaitā Gulbenes novada vidusskolas ēkā Skolas ielā 4.stāvā kāpnes uz mūzikas kabinetu ir nokrāsotas kā klavieru taustiņi. Foto: Inita Savicka.

Eiropas Inovatīvas mācīšanas balvu šogad saņēma arī Gulbenes novada vidusskola. Par to informē Valsts izglītības attīstības aģentūras pārstāve Alise Devjatajeva. 2022.gadā balvai tika nominēti četri projekti no Latvijas katrs savā kategorijā.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Gulbenes novada vidusskola izstrādāja projektu “Interaktīvas vides un mācību metodes Gulbenes sākumskolā” (pamatskolas izglītība). Bijusī Gulbenes novada vidusskolas projektu asistente Elīna Nagle, kura koordinēja šo projektu, “Dzirkstelei” stāsta, ka projekts tika īstenots Gulbenes sākumskolā 2018./2019. mācību gadā.

“Projekta ideja radās skolu reorganizācijas laikā, kad Gulbenes vidusskolas telpas bija jāpielāgo Gulbenes sākumskolai. Sapratām, ka skolas vide ir neitrāla, un vēlējāmies to padarīt interaktīvāku, izmantojamu gan brīvajam laikam, gan mācību stundu norisei. Vēlējāmies “apdzīvot” plašos gaiteņus, iekārtot tos piemērotākus sākumskolēniem, lai, uzturoties tajos, arī netiešā veidā bērni mācītos un iegūtu ko jaunu. Sekojot izglītības tendencēm pasaulē un domājot par jaunā izglītības satura īstenošanu, interesēja spēles metodes izmantošana mācību procesā. Jau iepriekš skola bija ieguvusi “Erasmus+” programmas finansējumu, īstenojot starptautisku pedagogu mācību mobilitāšu projektu. Bija atsaucība un ieinteresētība arī no citiem pedagogiem doties gūt pieredzi ārvalstīs un pašiem mācīties to apkopot, un atvest uz savu skolu,” stāsta E.Nagle.

Skolotāji devās gan uz Franciju, gan Grieķiju, iepazīstot tur skolas vidi, mācību metodes un to, kā tur tiek vadītas mācību stundas. Atgriežoties kopīgi tik nolemts, kas no tā nepieciešams šeit.

“Procesa gaitā radās arī jaunas savas idejas, ko īstenojām. Tapa virziena un attāluma norādes uz dažādām valstīm, dabas/sajūtu stūris, āra klases, mūzikas stūris, vigvams un daudz kas cits. Tā radās vietas mācību stundu norisei arī ārpus klašu telpām. Tas viss bija Gulbenes sākumskolas komandas kopdarbs. Iesaistījās pedagogi, vadība, tehniskie darbinieki, sākumskolēni, un ar materiāliem piepalīdzēja arī darbinieku un skolēnu ģimenes. Izveidojām interaktīvus mācību stūrīšus Skolas ielas 12 ēkas koridoros un arī ārā. Ko skola ieguva? Pirmkārt, prieku par pašu veidotu vidi mācībām un spēlēm, lielāku saliedētību kolektīvā. Skolotāji guva pieredzi ārvalstīs, idejas savam darbam un mācījās vadīt kursus kolēģiem par ārvalstīs redzēto, saprasto, uztverto. Šobrīd Gulbenes novada vidusskolas mazās klases atrodas Līkajā ielā. Ne visu izdevies saglabāt un pārvest uz Līko ielu, bet arī tur vide top interaktīva,” stāsta E.Nagle.

  • Inita Savicka

Līdzīgi raksti

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.