Abonē e-avīzi "Dzirkstele"!
Abonēt

Reklāma

Gulbenes novada vidusskolas audzēknes cer iekļūt Latvijas izlasē

ANETE PUMPURE (no labās) cer jau šogad iekļūt Latvijas izlasē, bet Annai Jankavai vēl šosezon būs jāpaciešas. Foto: Gatis Bogdanovs

31.maijā Rīgā, Biķernieku kompleksajā sporta bāzē, Gulbenes novada vidusskolas skolotājas Ingas Ančas audzēknes piedalījās Latvijas Jauno satiksmes dalībnieku foruma sacensībās, kur Anna Jankava starp 2014.gadā dzimušajām meitenēm izcīnīja otro vietu, bet Anete Pumpure starp 2013.gadā dzimušajām meitenēm izcīnīja pirmo vietu.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

Skolotāja I.Anča laikrakstam “Dzirkstele” pauda, ka šis konkurss notiek katru gadu un pēdējos no tiem Gulbenes pārstāvji uzrāda labus rezultātus.

“Šajā interešu izglītības pulciņā darbojas “padsmit” jaunieši, bet ir arī daudz mazo bērnu, kuriem vecums vēl neatļauj piedalīties šādās sacensībās, kas saistītas ar velosipēda vadītāja tiesību iegūšanu. Viņi gan var startēt individuāli, bet tālāk par reģionu netiek. Tomēr šiem bērniem tā ir laba skola, un tā būs mūsu jaunā maiņa. Lai nonāktu līdz Rīgai, dalībniekiem bija jāpārvar pirmās reģiona sacensības, no kurām tālāk tiek tikai trīs puiši un trīs meitenes, starp kuriem bija arī mūsu gulbenietes. Anete jau pagājušajā gadā bija tikusi līdz Rīgai un piedalījās tālākajās nometnēs, taču līdz starptautiskajām sacensībām netika. Viņai vēl ir šī un nākamā sezona, lai to paveiktu. Rīgā dalībniekiem bija jāveic četras dažādas trases, jāpārzina velosipēda uzbūve, tā drošība, satiksmes noteikumi un pirmās palīdzības sniegšana – gan praktiskā, gan teorētiskā. To mūsu bērniem mācīja mūsu skolas medmāsiņa, par ko viņai liels paldies. Meitenes Rīgā nostartēja ļoti labi, rezultātā Annai savā grupā – otrā vieta, bet Anetei pirmā un izcīnīta iespēja piedalīties vasaras nometnēs, kas arī būs kā sacensības, un Latvijā 2 labākajām meitenēm un 2 zēniem būs iespēja piedalīties starptautiskajā forumā, kurš šogad notiks Francijā. Bet līdz tam vēl jāpārvar divas nometnes, pirmajā piedalīsies 16, bet otrajā 8 labākie velosipēdisti, un tikai 2 meitenes un 2 zēni nokļūs Francijā, un pirms šim sacensībām viņiem būs vēl atsevišķa nometne. Mūsu puišiem šogad nepaveicās, bet viņiem konkurence bija ļoti spēcīga,” skaidroja I.Anča.

SKOLOTĀJA un meiteņu trenere Inga Anča (attēlā) savas audzēknes raksturoja kā ļoti apņēmīgas, mērķtiecīgas un gudras. Foto: Gatis Bogdanovs

Savukārt pašas dalībnieces bija apņēmības pilnas trenēties visu vasaru un teica, ka tas pat viņām ļoti patīk.

Saturs turpināsies pēc reklāmas.

“Treniņi mums notiek divas reizes nedēļā, citreiz tie ir viegli, bet citreiz grūti. Nevar zināt, ko skolotāja liks darīt, tāpat nevar zināt, ko liks darīt sacensībās, jo trases mainās. Es jau esmu piedalījusies vairākās sacensībās un tagad ceru tikt izlasē. Iepriekšējo reizi man nedaudz pietrūka, bet treniņnometnēs es jau biju,” saka Anete.

Savukārt Anna uzsver, ka velosipēds ir viņai ļoti tuvs un, tiklīdz sākas sezona, ar to tiek braukts ikdienā arī uz skolu. “Skolotāja Inga mums ir uzdevusi uzdevumus, kas jādara pa vasaru un kā ir jātrenējas, to arī tagad centīšos darīt,” saka Anna.

Līdzīgi raksti

Reklāma

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *

Paldies, Jūsu ziedojums EUR ir pieņemts!

Jūsu atbalsts veicinās kvalitatīvas žurnālistikas attīstību Latvijas reģionos.

Ar cieņu,
Gulbenes novads - Dzirkstele.lv komanda.